Facebook

Twitter

Draugiem



 
Sākums
Rīgas radio
Interneta radio
Vislatvijas radio
Reģionālais radio
Baltijas radio
Ukrainas radio
Radio reitingi
Online TV
Webkameras
Forums

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


::Radio ziņas

 

To Whom It May Concern – Radio 101 R.I.P. (2010 – 2013)

Pēc gandrīz divu nedēļu gara dīdžeju lokauta, kas sākās līdz ar “Radio 101″ veiksmīgu pārdošanas fakta apstiprināšanu SIA KPMG Baltics organizētajā izsolē, radio šodien visbeidzot ir apklususi mūzika. Uz visiem laikiem… Šobrīd ir skaidrs, ka “Radio 101″ jaunā īpašnieka radio iegādes motīvi nav bijuši saistīti ar jebkādu interesi par radiobiznesu. Ar ko tie ir saistīti? To es nezinu. To varbūt kādreiz izpētīs žurnāls “Ir” vai “Re:Baltica”.
Jau labu laiku atpakaļ, privātās sarunās bieži mēdzu ieminēties, ka tad, ja “Radio 101″ neizdzīvos, būs iemesls uzrakstīt par to grāmatu. Tā visticamāk kalpotu par izklaidējošu izziņas avotu nākamajiem kādas vadošās radiostacijas dīdžejiem, kas, teiksim, pēc gadiem 30, kad šis viss būs aizmirsies, izdomātu uztaisīt paši savu radio. Taču… Pēc 30 gadiem, radio, kādu to pazīstam šodien, vairs neeksistēs un grāmata par īso laika periodu, kurā skanēja “Radio 101″, būtu galvenokārt stāsts par afēristiem un zagļiem, mazāk par rokenrolu un brīnišķīgu mūziku. Tādas grāmatas jāraksta Lato Lapsam, nevis mūzikas žurnālistiem…
“Radio 101″ dienu un nedienu aprakstītāji visi kā viens izliekas pirms trīs gadiem nedzirdējuši manis, Arta Volfa un Egona Reitera vairākās intervijās pausto, ka jaunas radio darba vietas meklējumos un izstrādē bijām jau pāris gadus pirms došanās prom no “Radio SWH”. Nekad neesmu slēpis savu neapmierinātību ar “Radio SWH” vadības darba stilu pēc kompānijas pārdošanas Īrijas magnātam “Communicorp”, kas radīja radošiem cilvēkiem nospiedošus darba apstākļus, kas, savukārt, radīja nepārvaramu vēlmi par došanos uz citiem radio viļņiem. Pēc vairākiem ideju risinājumiem, kas nepiedzīvoja dienasgaismu, pēkšņi uzradās cilvēki, kas solīja iespēju strādāt neatkarīgā radošā telpā un vēl pie viena parakstījās mums ļaut spēlēt visu to mūziku, kuru uzskatam par svarīgu! Tā kā neviens cits nepiedāvāja kaut vienu alternatīvu, piedāvājumu pieņēmām. Pat ja tas vēsturiski izrādījies neizdevīgs, par palikšanu “Radio SWH” nevarēja būt ne runas.
Par nožēlu Poļu ģimenei, kuru radošie traktāti vienmēr mūs uzmundrināja katrā solī, kā arī mūsu bijušajai darba vietai, kuras IP adreses pēdas atrodamas pie lielākās daļas “Radio 101″ veltīto interneta komentāru, man jāatzīst, ka “Radio 101″ mēs pavadījām visbrīnišķīgāko radio laiku savās karjerās un no šī projekta esam iznākuši ar daudz lielākām praktiskajām un teorētiskajām zināšanām kā līdz šim. Veselus trīs gadus praktiski katru dienu mums ir bijis lielisks garstāvoklis un prieks par to, ko darījām. Pat mūžsenais stāsts par to kā radošus cilvēkus finansiāli piečakarē menedžments, mums nav sabojājis dzīvesprieku. Galu galā – arī mērķis uzlabot Latvijas radiostaciju mūzikas kopainu ir izdevies. Var jau būt, ka tā ir milzīga sagadīšanās, ka šodien “Star FM” drillē Likes Lī, “Imagine Dragons” un “Of Monsters and Men” mūziku, “EHR” daudz spēlē “Daft Punk”, “Icona Pop” un “Passenger”… Taču pirms trīs gadiem šādu mūziku minēto radiostaciju pleilistēs atrast nebija iespējams.
Pēc skaļa starta, “Radio 101″ attīstību apgrūtināja raidīšanas tehniskās problēmas un vēlāk “Latvijas Krājbankas” bankrots. Ne raidītāju iegādei, ne radio finansu daļai nebija nekāda sakara ar radio “radošajiem” darbiniekiem. Kopš 2011. gada novembra līdz šodienai neesam saņēmuši atlīdzību par padarīto darbu, pacietīgi gaidot tālāko notikumu atrisinājumu. Šajā laika posmā figurēja gan ļoti depresīvi, gan arī ļoti pozitīvi radio nākotnes scenāriji un katram šajā projektā iesaistītajam bija savi iemesli nepamest kuģi. Pārstāvot visus radio dīdžejus, varu droši teikt, ka mēs palikām savās vietās tikai tāpēc, lai vienkārši netiktu izsmērēti sabiedrības priekšā kā čaļi, kuru vērienīgā “revolūcija” izgāzusies pēc nepilna pusotra gada… Izgāzusies pēc nepilniem trijiem gadiem skan nedaudz labāk… Līdz pat 30. aprīļa priekšpudienai mēs ticējām vairākiem citiem radio nākotnes scenārijiem, notikušais un “lokauta” sākums bija liels pārsteigums gan man, gan Egonam un Artim. Atvadoties no klausītājiem 25. aprīļa rītā, biju pārliecināts, ka pēc atvaļinājuma atgriezīšos ēterā vakar, 13. maijā un būsim gaisā vēl vismaz līdz vasaras beigām. Šodien lokauts ir noslēdzies ar klusumu radio ēterā – uz kuģa vairs nav palicis neviens, kas spētu nospiest “play”.
Kas notiks tālāk? Jau pavisam drīz, visi trīs – gan es, gan Egons, gan Volfs – runāsim atkal radio – modināsim, pavadīsim mājās, runāsim gan par svarīgām, gan gaužām mazsvarīgām tēmām, spēlēsim foršāku un mazāk foršāku mūziku. Droši vien, katrs citā radio stacijā ar citiem kolēģiem, priekšniekiem un reitingiem. Par “Radio 101″ kādu laiku klīdīs apkārt visdažādākās sazvērestības teorijas un kādu laiku visi nelabvēļi aiz prieka nezinās kur likties. Ar laiku lielākajai daļai, kā allaž, viss sajuks un par “Radio 101″ vairs atcerēsies tikai retais – daži apgalvos, ka tāds nemaz nav bijis…
Lai arī to, cik foršs patiesība bija “Radio 101″, apzinās vien retais, tas ne mirkli tā foršumu nemazina. Un mūsu pašu atmiņās tam vienmēr būs vislabākie reitingi.
Paldies par klausīšanos.

Toms Grēviņš http://www.tomsgrevins.lv

 

 

Capital FM uzsāk apraidi Valmierā 95, 9 Mhz

Capital FM 94,9 paplašina programmas apraidi ārpus Rīgas, Pierīgas un Liepājas, uzsākot raidīt Valmierā un tās apkārtnē frekvencē 95,9 MHz.

Radio Capital FM, kas 2010. gadā atgriezās pie saviem klausītājiem jaunā frekvencē 94,9 MHz Rīgā, Pierīgā un Zemgalē un š.g. aprīlī uzsāka savu skanējumu Liepājā (97,1 MHz), ar š.g. jūliju uzsāk raidīt arī Vidzemē, Valmierā un tās apkārtnē frekvencē 95,9 MHz.

Kā jau ziņots, 2010. gadā Capital FM nomainīja raidīšanas frekvences no 101,0 MHz uz 94,9 MHz. Īstenojot Capital FM ilgtermiņa stratēģiju, Capital FM sākot no š.g. jūlija ir pieejams jau trijās frekvencēs – Rīgā, Zemgalē 94,9 MHz, Liepājā un Kurzemē 97,1 MHz, Valmierā un Vidzemē 95,9 MHz.

2011. gada sākumā radio Capital FM uzvarēja Nacionālās elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomes izsludinātajā konkursā par apraides tiesībām vietējas programmas raidīšanai Valmierā. 2011.gada 24. februārī Padome izskatīja visus pieteikumus un nolēma atzīt radio Capital FM par uzvarētāju konkursā.

Sākot ar 2011. gada jūliju radio „ CAPITAL FM Valmiera” ir uzsācis savu skanējumu Valmierā un tās apkārtnē 30-40 km rādiusā frekvencē 95,9 MHz. Radio „Capital FM Valmiera”  tiks raidītas Capital FM iecienītākās radio programmas, kā arī pasaules, Latvijas un vietējā aktuālākā informācija.

Patlaban Radio Capital FM piedāvā interaktīvu, muzikāli izklaidējošu programmu ar visā Latvijā atpazīstamām ētera personībām. Radio Capital FM darba dienas programmu iesāk „agra” rīta šovs „Kapitāls rīts” ar Ansi Klintsonu, Ivetu Šnepu un Kristapu Rūķīti studijā no plkst. 7:00-10:00., tam seko „Diena ar Lieni Brikovsku” darba dienās no plkst. 10:00-13:00. „DD Draivs” ar Marku Rivu darba dienās skan no plkst. 13:00-16:00, „Saulainais brauciens”- pie pults RISE, katru darba dienu pēcpusdienās no plkst. 16:00-19:00.

Visas nedēļas gaitā Capital FM klausītājiem tiek piedāvāta aktuālākā Pasaules un Latvijas ziņu informācija, ekonomikas, modes ziņas, aktualitātes mūzikas industrijā, kā arī Pasaules aktuālāko pop kompozīciju Top 40. Capital FM ēterā. Ik nedēļu dzirdamas arī RnB, electrojazz, kino u.c. tematikai veltītas autorprogrammas.

Arī turpmāk Capital FM plāno turpināt paplašināt apraides teritoriju citviet Latvijā un ir vērsusies NEPLP par papildus apraides licenču piešķiršanu.

 

Dienu pirms Līgo - oficiālā radio Autoziņas FM atklāšana

Dienu pirms Līgo svētkiem, 22.jūnijā pulksten 13:00, Straupes ielā 3 plašsaziņas līdzekļus informēs par konceptuāli jaunu radiostaciju, kuras galvenā mērķauditorija ir autovadītāji. Autoziņas.fm ir pirmā radiostacija Latvijā kura apraidei oficiāli plāno izmantot 3G (4G) tīklu, taču ņemot vērā faktu, ka pilnvērtīgi šajā tīklā būs iespējams raidīt tikai 2014.gadā, un cilvēkiem radio tradicionālajā izpratnē saistās ar FM viļņiem,  radio jau tagad var dzirdēt 99.0 Fm frekvencē.
Radiostacija autoziņas.fm ir jauns, sociāli atbildīgs projekts, kura saturu veido paši autovadītāji. Radio ētera personības, tostarp Ēriks Loks un Roberts Gobziņš, autožurnālists Arnis Kundziņš, bijušais TV raidījuma Defacto vadītājs un žurnālists Ivo Kiršblats, viens no Latvijā pazīstamākajiem dīdžejiem Jānis Pastars jeb Japānis, aktrise un kino režisore Maija Romaško un citi kopā ar autovadītājiem sekos līdzi uz autoceļiem un pilsētu ielās notiekošajam. Ar informāciju un padomiem palīdzot gan jaunajiem autovadītājiem, gan aizrādot nekaunīgiem šoferiem. Vairākas autorprogrammās būs iespējams sekot līdzi autosporta dalībnieku un komandu ikdienai un starpsacensību posmiem. Neaizmirsīsim arī par mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem velosipēdistiem . Šoferi varēs sekot līdzi aktualitātēm uz ceļa, uzzināt par avārijām, kas ietekmē satiksmes plūsmu, informāciju par ceļu policiju, remontdarbiem un pārējām lietām kas saistītas ar satiksmi un tās dalībniekiem.
Atklāšanas pasākumā piedalīsies Satiksmes ministrijas, CSDD un Rīgas Domes amatapersonas. Ielīgot saviesīgo un gardo atklāšanu mums palīdzēs A/S „Rīgas Miesnieks” ar „Cepamgaļu”, „Andrupene” ar pilnīgiem Latgales sieriem un slāpes veldzēs A/S „Aldaris”.
Tiekamies 22.jūnijā 13:00, Straupes ielā 3 un Autoziņas.fm radio ēterā „Dienas Kabrioletā” 99’0 FM

 

Klausītākais radio vasarā Latvijas radio 2

Kā liecina tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia veiktais radio auditorijas pētījums Nacionālais Mediju Pētījums: Radio, Vasara 2010, vasarā Latvijā kopumā vismaz reizi nedēļā radio ir klausījušies vidēji 83% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 12 līdz 74 gadiem. Savukārt, vismaz reizi dienā radio ir klausījušies vidēji 63 % respondentu aptaujātajā vecuma grupā.

Trīs visklausītākās radiostacijas ir nacionālās apraides radiostacija Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 1 un Radio Skonto.

TNS Latvia vecākā klientu vadītāja Signe Hokonena norāda, ka 2010.gada vasaras pētījuma periodā statistiski nenozīmīgi, tomēr nedaudz pieaudzis viena radioklausītāja radio klausīšanās laiks vidēji dienā. TNS Latvia regulārā radio auditorijas pētījuma vasaras periodarezultāti liecina, ka viens radioklausītājs vidēji dienā radio ir klausījies 284 minūtes jeb 4 stundas un 44 minūtes, kas ir tikai par 2 minūtēm vairāk nekā 2010. gada pavasara pētījuma periodā.

Jaunākie pētījuma rezultāti liecina, ka Latvijā kopumā 2010. gada vasarā ir notikušas nelielas izmaiņas trīs visklausītāko radiostaciju sarakstā. Šajā pētījuma periodā visklausītākās radiostacijas ir nacionālās apraides radiostacijas Latvijas Radio 2 (25 %) un Latvijas Radio 1 (10 %), bet trešā vietā ierindojusies Rīgā un atsevišķos Latvijas reģionos raidošā radiostacija Radio Skonto (7 %).

Kopējais klausītāko Vasaras radiostaciju Tops:
1 Latvijas radio 2 (1)
2 Latvijas radio 1 (2)
3 Radio Skonto (5)
4 Radio SWH (3)
5 Latvijas radio 4 (4)
6 European Hit radio (7)
7 Krievijas Hīti (6)
8 Star FM (8)
9 SWH + (9)
10 Novoe radio (17)
* iekavās radiostaciju pozīcijas iepriekšējos -Pavasara reitingos

Avots: TNS Latvija

 

Krievijas Hīti paplašina apraides zonu

Radiostacija „Krievijas Hīti” ir ieguvusi  programmas apraides tiesības Liepājā. Radio dibinātājs Uģis Polis uzvarēja NRTP izsludinātajā konkursā par apraides atļauju Liepājā.

Radio direktors Konstantīns Kuzikovs ir gandarīts par apraides tiesībām Liepājā, kas radiostaciju „Krievijas Hīti” pietuvina tās izvirzītajam mērķim kļūt par pirmo krievvalodīgo komercstaciju, kas dzirdama visā Latvijā. Tuvāko divu mēnešu laikā tiks investēti 20 000Ls atbilstošas aparatūras uzstādīšanai Liepājā. Liepājā skanēšot ne tikai iemīļotas „Krievijas Hītu” programmas, bet būs dzirdamas arī vietējās ziņas un raidījumi.

Atgādinam, ka pavasarī radiostacija sāka skanēt arī Rēzeknē un Lūdzā.

 

Capital FM atgriežas FM skalā

Kā informē Capital FM, radiostacija ir atsākusi savu skanējumu ēterā jaunā frekvencē 94,9 MHz testa režīmā. Tuvāko nedēļu laikā pilnā apjomā sāksim raidīt gan jau Jums zināmas gan jaunas programmas. Sekojiet mūsu informācijai.

Vairāk info eradio.lv forumā

 

Radio Life paplašina programmu klāstu

Roberts Gobziņš darbosies kopā ar Ēriku Loku Radio LiFe 97.3 FM ēterā. Roberts Gobziņš un Ēriks Loks vadīs rīta programmu no 8:00-11:00,  Radio LiFe 97.3 viļņos. Lielisks tandēms, gaumīgs humors un izcilas atziņas. Roberta Gobziņa un Ērika Loka cienītājiem varam apsolīt, ka šādu tandēmu Radio LiFe 97.3 FM ēterā turpmāk dzirdēsiet darba dienu rītos  no 8:00-11:00.


Ēriku Loku un Robertu Gobziņu katru pirmdienu turpinās apciemot Jānis Matulis ar raidījumu „Sports FM”, aktuāls sporta dzīves apskats.


Vindserfinga un burāšanas piekritējiem,  speciāla programma „Kapteinis”, informācijā dalīsies Valdis Cibulis.  Klausieties „Kapteini” katru ceturtdienu plkst. 10:00, Ērika Loka rīta raidījuma ietvaros.

 

Radio SWH pamet vairāki DJ, tiek veidota jauna radiostacija Capital FM vietā

Radio SWH sagaida lielas pārmaiņas. Radio SWH valdes priekšsēdētājs Jānis Šipkēvics pavēstīja, ka Egonu Reiteru „Braucamajā laikā” (no 16:00-19:00) drīzumā aizstās dziedātājs Intars Busulis un radiostacijā gaidāmas vēl vairākas būtiskas pārmaiņas, ko klausītāji uzzināšot, klausoties radio SWH. Vēl  Šipkēvics piebilda, ka bez Intara Busuļa, radio parādīsies arī citas populāras personības. Pēc neoficiālām ziņām, radio SWH drīzumā varētu pamest ne vien Egons Reiters, bet arī Artis Volfs, Toms Grēviņš un citi. 29. aprīlis būs pēdējā diena, kad Egonu Reiteru varēsiet dzirdēt radio SWH ēterā. Pats Egons Reiters Twiterī saka: „Galvenais bez krenjka, ja!? Es neaizeju no radio, es aizeju no swh!”

Kā laikrakstam „Diena” apliecinājis bijušais  radio SWH DJ Māris Žigats, tiek veidota jauna radiostacija, kurā strādās arī vairāki cilvēki, kas pagaidām dzirdami Radio SWH ēterā. Pēc Žigata teiktā jaunā radiostacija, kas būs ne tikai radio, bet arī jauns medijs, darbu uzsāks jau maija sākumā.

Kā ziņo Vipi.lv, jaunais uzņēmums, kas veidos jauno radiostaciju saucas „TeleMedia Centrs”, kurš nesen ir pārpircis SIA "Radio Zemgale" un SIA "Radio trīs". Runā, ka tur apakšā ir arī Zigmara Liepiņa nauda.

Līdz ar to ar nožēlu nākas secināt, ka maijā ne vien kļūs par vienu radiostaciju vairāk, bet arī par vienu radiostaciju mazāk. „TeleMedia Centrs” pārpirktās  SIA "Radio Zemgale" un SIA "Radio trīs"ir Capital FM Rīgas reģionā un Capital FM Vidzemē. Līdz ar to paredzama gan Captial FM nosaukuma , gan radio formāta maiņa.

Jau šī gada martā „TeleMedia Centrs” izraisīja diskusijas, kad uzvarot NRTP(Nacinālās radio un televīzijas padomes) konkursā par apraides atļauju Liepājā, vienīgā kontakt informācija par šo uzņēmumu bija tā juridiskā adrese, kas gan pašlaik jau ir mainījusies. Tobrīd NRTP neizslēdza iespēju, ka  SIA „TeleMedia Centrs” finansē kāda politiska partija.

Visdrīzāk „TeleMedia Centrs” jaunā radiostacija būs dzirdama Rīgā 101,0Mhz frekfencē,  Cēsu rajonā un Siguldā 104,7Mhz frekvencē, Valmieras rajonā - 103,4Mhz, Valkas rajonā - 103,1Mhz, Limbažu rajonā - 103,0Mhz FM diapazonā un arī Liepājā, kā jau iepriekš minētā apraides konkursa uzvarētāji.

Papildināts 23.04.10. No 5.maija radio SWH darbu sāks dziedātājs Normunds Rutulis, kurš ir pazīstams kā Latvijas Radio2 programmu vadītājs. Rutulis SWH būs dzirdams katru darba dienu no 12:00 - 16:00. Vai tas nozīmē, ka Freda un Ufo BeBe brokastis pagarināsies līdz 12 un Normunds Rutulis aizstās gan Tomu Grēviņu, gan Arti Volfu? To uzzināsim jau maijā!

Papildināts 10.05.10. Jaunajai Žigata, Volfa, Grēviņa un Reitera radiostacijai ir parādijusies mājsalapa: www.revolucija.lv. Lapā iespējams sekot visai aktuālajai informācijai par jauno radio. Nesen izsludināts arī radio nosaukuma konkurss, jo jaunā radio nosaukums nebūs ne Revolūcija, ne LOL FM, ne Open Fm kā iepriekš minēts. Konkursa video šeit vai arī pikantā versija šeit (atrodi 2 atšķirības). Jaunais radio varētu sākt skanēt jūnijā un aptvers lielāko daļu Latvijas. Pašlaik aktīvi norit studijas iekārtošanas darbi un tiek risināti tehniskie jautājumi.

Kā vēsta žurnāls "SestDiena" pamest radio SWH dīdžejus ir pamudinājis nevis atalgojums, kas pēc Egona Reitera vārdiem joprojām bijis ļoti labs, bet gan radio formāta ierobežojumi, kas palielinājušies līdz ar īru investoru ienākšanu radio SWH. Šķiršanās no radio SWH bijušajiem tā dīdžejiem gan bijusi ļoti cilvēciska, katrs no DJ saņēmis tik gadu vecu vīnu cik gadus bija nostrādājis radio SWH.


Informācija sekos...
www.eradio.lv

 

Radio Krievijas Hīti paplāšinās gan saturiski, gan ģeogrāfiski

Radiostacija „Krievijas hiti” ir uzsākusi sava ziņu dienesta veidošanu. Lai vadītu jaunizveidoto dienestu, radiostacijas kolektīvam ir pievienojies radiožurnālists, viens no vadošajiem ziņu diktoriem Latvijā Aleksejs Laptevs.
 
Pagājušā gada nogalē radiostacija „Krievijas hiti” veica aptauju savu klausītāju vidū ar mērķi noskaidrot, kurš, pēc klausītāju domām, ir labākais krieviski raidošo radiostaciju ziņu diktors. Viennozīmīgi radio auditorija izvēlējās radiožurnālistu Alekseju Laptevu.

„Radiostacija „Krievijas hiti” ir kļuvusi par līderi krieviski raidošo radiostaciju vidū Latvijā.  Neskatoties uz ekonomisko krīzi Latvijā, mēs turpinām uzlabot vadošo Rīgas radiostaciju un esam uzsākuši ziņu dienesta veidošanu. Tas rīdziniekiem sniegs jaunāko informāciju par to, kas notiek Latvijas galvaspilsētā un arī citur Latvijā,” skaidro SIA „Krievu radio” pārdošanas un mārketinga direktors Konstantīns Kuzikovs. „Respektējot mūsu klausītāju viedokli, ko uzzinājām veiktajā aptaujā, esam priecīgi paziņot par sadarbības uzsākšanu ar Alekseju Laptevu, kurš uzņēmies radiostacijas „Krievijas hiti” ziņu dienesta veidotāja un vadītāja pienākumus.”

Aleksejs Laptevs savu žurnālista karjeru uzsāka biznesa laikrakstā „Bizness un Baltija”, bet līdz tam bija iegūts sociālo zinātņu maģistra grāds ekonomikā. Vēlāk A. Laptevs strādāja gan radio „Pik”, gan arī radio „Novoe Radio”. Pēdējos septiņus darba gadus A. Laptevs bija viens no radio „SWH+” vadošajiem ziņu diktoriem. 2009.gada beigās A. Laptevs pieņēma radiostacijas „Krievijas hiti” darba piedāvājumu.

„Darba vietas maiņa ne tikai masu medijos, bet visās nozarēs ir sarežģīts lēmums. Ierastā darba vieta, draudzīgās attiecības ar kolēģiem, pazīstamā darba vide un pienākumi. Pie tā visa ļoti pierod. Taču nedrīkst apstāties profesionālajā attīstībā. Es piekritu strādāt radiostacijā „Krievijas hiti”, jo ir nepieciešams augt tālāk profesionālā jomā,” atzīst radiožurnālists Aleksejs Laptevs. „Pie tam, nemaz neglaimojot, šī radiostacija ir labākā. Tai ir augsti reitingi, pārdomāta vadība, lieliska komanda. Tas viss nodrošina dzīvotspēju un attīstību pat globālās ekonomiskās lejupslīdes situācijā. Tieši krīzes laikā vislabāk var ieraudzīt, kurš ir labākais. Pie labākajiem arī ir jāstrādā.”

Ar šī gada sākumu A. Laptevs ir kļuvis par radiostacijas „Krievijas hiti” ziņu dienesta vadītāju un diktoru.

A. Laptevs piebilst: „Bez tam radiostacijai „Krievijas hiti” ir lielas iespējas ziņu dienesta attīstīšanai. Ir kurp tiekties. Šo radiostaciju ir iespējams padarīt par vadošo ne tikai mūzikas, bet arī ziņu aspektā. Tuvākajā laikā ziņu nodaļai piepulcēsies vēl viens cilvēks, kurš pārzina un labprāt strādā ar jaunumiem, būs aktuālas reportāžas un svaigas ziņas – ne tādas, kā citiem. Būs kaut kas kardināli jauns, bet pagaidām neatklāšu visus noslēpumus.”

Tāpat radiostacija „Krievijas hiti” tagad raida arī Ludzā un Rēzeknē. Radioklausītāji to var dzirdēt 105,1 FM frekvencē.

„Informējam Ludzas un Rēzeknes iedzīvotājus, kuri līdz šim bija spiesti klausīties radiostaciju „Krievijas hiti” vienīgi internetā, ka Nacionālā Radio un Televīzijas Padome 11.februārī ir pieņēmusi pozitīvu lēmumu par radiostacijas „Krievijas hiti” programmas raidīšanu šajās pilsētās. Uzsākot apraidi Ludzā un Rēzeknē, mēs varēsim piedāvāt reklāmdevējiem vēl lielāku krieviski runājošo auditoriju. Tāpat esam nokļuvuši vēl tuvāk savam mērķim - aptvert visas Latvijas pilsētas ar lielu krieviski runājošo īpatsvaru un izveidot pirmo krievu komercradiostaciju tīklu Latvijā,” skaidro SIA „Krievu radio” pārdošanas un mārketinga direktors Konstantīns Kuzikovs. „Latgale tradicionāli tiek uzskatīta par reģionu, kurā krievu valodu var dzirdēt biežāk nekā jebkur citur Latvijā. Tam ir gan vēsturiski, gan ģeogrāfiski iemesli. Līdz ar to ir pašsaprotami, ka „Krievijas hiti”, turpinot savu attīstību, uzsāk darbību tieši šajā reģionā.”

Tuvāko divu mēnešu laikā tiks veiktas investīcijas 15 000 latu apmērā, lai uzlabotu radio signāla kvalitāti un palielinātu esošo apraidi Ludzas un Rēzeknes apkaimē.

„Pēdējā laikā bieži nākas dzirdēt, ka krīzes dēļ kāds uzņēmums samazina savas investīcijas, pasliktina produkta kvalitāti vai plāno aiziet no tirgus. Diemžēl tas attiecas arī uz mediju industriju. Taču mēs uzskatām, ka šis ir labākais laiks, lai attīstītos. Esam nolēmuši, ka šogad investīcijas gan mārketingā, gan programmā ne tikai netiks samazinātas, bet mēs tās palielināsim. Nešaubos, ka tas vēl vairāk nostiprinās radiostacijas „Krievijas hiti” līdera vietu starp krieviski raidošajām radiostacijām un to novērtēs arī reklāmas devēji,” secina K. Kuzikovs.

„Krievijas hiti” reklāmas pasūtījumu skaits 2009.gadā pieauga par 20%, bet naudas ziņā apgrozījums saglabājās 2008. gada līmenī.

Visu radiostacijas „Krievijas hiti” klientu reklāma bez papildu piemaksas skan Rīgā, Ventspilī, Jelgavā, Tukumā, Dobelē, Ogre, Ludzā, Rēzeknē un šo pilsētu apkārtnē, kas palīdzēs reklāmdevējiem aptvert 81% no krieviski runājošiem klausītājiem visā Latvijā.

 

Radio Naba atgriežas FM vilņos

No piektdienas, 10.jūlija plkst. 8:00 no rīta Universitātes radio NABA atgriežas 93,1 FM viļņos. Kā pirmais ēterā izskanēs raidījums Rīta drudzis.

Laikā no 1.jūnija radio NABA bija dzirdama tikai internetā. Tagad ir rasta iespēja turpināt darbību FM viļņos. Atgādinām arī, ka universitātes radio NABA autorraidījumi kopš 1.jūlija katru darba dienas vakaru no plkst. 20:05 līdz 21:00 dzirdami arī Latvijas Radio 1. Radio Naba saglabā arī savu Latvijas Radio 5.kanāla statusu.

Radio „Naba” ir nekomerciālās mūzikas radio programma, kas pirmo reizi ēterā izskanēja 2002. gada 1. decembrī. Radio darbojas ap 70 cilvēku. Tā ir tapusi ar Latvijas Universitātes un Latvijas Radio atbalstu kā Latvijas Radio 5. kanāls un ir dzirdama galvaspilsētā un tās apkārtnē 93,1 FM frekvencē. Radio „Naba” programma ir vienīgā Latvijā, kas aptver tik plašu mūzikas virzienu spektru. Klausītāju uzmanībai tiek piedāvāti ap 40 autorraidījumu par dažādiem mūzikas virzieniem, izglītību, mākslu, kino, teātri, literatūru, filosofiju. Radījumi tiek veidoti sadarbībā ar dažādu nozaru profesionāļiem.

 

Vai Latviešu radio arī Ventspilī?

NRTP (Nacionālā Radio un Televīzijas Padome) uzklausīja pretendentus konkursā apraides atļaujas (licences) saņemšanai reģionālās radio programmas apraidei 87,5 – 108 MHz UĪV diapazonā Ventspilī.

Konkursam bija pieteikušies trīs pretendenti: Ilze Meiere, SIA „City Holding” un AS „News Media Group”.
Par pretendentiem:
Ilze Meiere – pēc eradio.lv informācijas Sia „Ventspils radio” valdes locekle,
SIA „City Holding” – iepriekš jau uzvarējis NRTP konkursā par iespēju veidot radio programmu City radio Liepājā, kura sāk skanēt Liepājā no 7. maija,
AS „News Media Group” – nesen veidota AS, kuras vadītājs ir ekspolitiķis Jānis Jurkāns. Viens no slavenākajiem News Media Group pirkumiem laikraksts krievu valodā „Telegraf”. Iepriekš izskanējušas vēlmes nopirkt vēl vairākus laikrakstus un acīmredzot ir vēlme iesaistīties arī radio biznesā.

Padome par uzvarētāju konkursā atzina Ilzi Meieri, kura Ventspilī plāno veidot radiostaciju ar programmas nosaukumu „Latviešu Radio Ventspils”. Padome savu izvēli pamatoja ar to, ka pretendentam ir skaidrs biznesa modelis, programmas veidošanas principi, mūzikas plūsma, labi izvēlēta tirgus niša un Ventspils pilsētas un novada ziņu īpatsvars programmā. Izvēlētais mūzikas formāts – Latvijā pēdējā desmitgadē radītā populārā mūzika, ir atbalsts vietējiem autoriem un izpildītājiem. Pretendentei ir arī 12 gadu pieredze ziņu veidošanā, kā arī pieredze biznesa vadībā.

Padome arī izskatīja SIA „Latviešu Radio” iesniegumu par brīvo frekvenču piešķīrumu un konceptuāli nolēma sludināt konkursus uz brīvajām frekvencēm, kas pēc VAS „Elektronisko sakaru direkcija” datiem pieejamas Saldū, Talsos, Viesītē, Bauskā, Valkā un Kuldīgā.

 

Jauna radiostacija Liepājā

Jau no 7. Maija 92,3 FM Liepāja savu skanējumu uzsāk City Radio, kas uzvarēja 2008. gada 14. maijā izsludinātajā NRTP konkursā par tiesībām veidot radiostaciju Liepājā.

Interesanti, ka pēc pirmā balsojuma konkursā uzvarēja pavisam cits uzņēmums - SIA "Mēdiju investīcijas Baltijā", bet konkursa rezultāti tika atcelti 2008. gada 25.septembrī, jo padomes darbinieku vainas dēļ tika pārkāpta likumā noteiktā kārtība - padomes jurists nebija laikrakstam "Latvijas Vēstnesis" nosūtījis nepieciešamo informāciju.

Konkursa  otrā balsojuma uzvarētājs City Holding plānoja City Radio ieguldīt 123 340 latu, radio formāts būšot muzikāli informatīvs, pieļaujot raidlaika apjomu svešvalodās 50%. Radio programma piedāvās mūziku angļu, krievu un latviešu valodā, Latvijas un pasaules ziņas, kā arī jaunajā radio programmā paredzēta informācija par Liepājas pilsētas aktualitātēm.

Kā vēsta City radio mājaslapa darbdienas rīta programma „Rīts de LUX” sāksies kopā ar Ellu Bergu, no 12-15 programmu turpinās „Biznesa lančs” ar Marselu, no 16-19 „Brīvā laika noskaņojums” ar Ļenu Smirnovu, savukārt no 20-23 „Euromixer” ar Marko Džakomo

 

Latvijas radio pārtrauc raidīt Džeza radio, nākamā radio NABA

No 1. maija Latvijas radio pārtrauc raidīt vienīgo, tikai internetā skanošo Latvijas radio projektu Džeza radio. Lai arī Džeza radio uzturēšana neprasīja lielus ieguldījumus un līdzekļus, Latvijas radio pašlaik nav arī šādas naudas. Latvijas radio vadība cer, ka iespējams nākotnē būs iespēja Džeza radio atgriezties pie klausītājiem.

Tāpat Latvijas radio ziņo, ka sākot no jūnija pārtrauc finansēt Radio NABA. Radio NABA trešdaļu finansējuma saņēma no Latvijas Universitātes, pārējo daļu no Latvijas radio. Ja radio NABA vadība līdz jūnijam nespēs atrast vajadzīgos līdzekļus un risinājums, tad vasaras laikā radio NABA var būt klausāma tikai interneta apraidē.

Tāpat radio NABA vadībai ir svarīgi vienoties ar NRTP(Nacionālo Radio un Televīzijas Padomi) par iespēju saglabāt radio frekvences, gadījumā, ja uz laiku radio translācijas FM viļņos būs jāpārtrauc. Radio NABA ir nodarbināti ap 70 cilvēku.

 

Latgales radio - pirmā tautas radiostacija?

Latgales Radio atsākusi skanēt ēterā FM diapazonā: Rēzeknē 103 MHz, Daugavpilī 95,2 MHz, Jēkabpilī 95,8 MHz un Balvos 99,5 MHz frekvencēs. Ir atjaunota arī studijas darbība.

Jau rakstīts, ka nelikumīga darījuma rezultātā gandrīz divus mēnešus radio kontrolēja ar Daugavpils radio staciju Alise+ saistīti cilvēki un tās eterā skanēja Alise+ un Krievijas radio Love Radio.

Biedrība „LR“ saņēma Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra Ringolda Baloža lēmumu Nr. 1-5/68, ar kuru viņš atceļ Uzņēmumu reģistra valsts notāres Jūlijas Gržibovskas lēmumu Nr. 13-10/8311/1 un atjauno ierakstus komercreģistrā, kādi tie bija līdz 29. janvārim: juridiskā adrese – Preiļu rajona Jersikas pagastā, valdes loceklis – Valdis Labinskis. Lēmums pieņemts pēc SIA „MG Latgolas Bolss“ mazākuma dalībnieka Anša Ataola Bērziņa sūdzības.

Tagad SIA „MG Latgolas Bolss“ mazākuma dalībniekiem vairs nav juridisku šķēršļu izmantot savas pirmpirkuma tiesības un atpirkt 75% sabiedrības daļu par 2009.gada 8.janvāra  pirkuma-pārdevuma līgumā norādīto summu – 66 tūkstošiem latu. Turpmākai radio darbības nodrošināšanai ir plānots piesaistīt jaunus dalībniekus, t.sk. arī biedrību, lai, piesaistot vairāk ļaužu, tiktu garantēts, ka turpmāk radio būs īsts tautas radio un nebūs atkarīgs no kāda individuāla dalībnieka vienpersoniskas darbības.

Savukārt  jau 1. aprīlī Finanšu ministrijas Sabiedriskā labuma komisija „Latgales radio“ („Latgolys radejis“) atbalsta biedrībai „LR“ piešķīra sabiedriskā labuma statusu.
Tas nozīmē, ka uzņēmumi, kas strādā ar peļņu, var ziedot biedrībai „LR“ un saņemt no valsts nodokļu atlaidi 85% apmērā no ziedotās summas. Arī privātpersonas var saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaidi pilnas ziedotās summas apmērā, taču ne vairāk kā 20% no apliekamā ienākuma.

Biedrība „LR“ aicina visus uzņēmumus un iedzīvotājus, kuriem 2009. gadā prognozējama peļna, atbalstīt „Latgales radio“ darbību un ziedot tai, pārskaitot naudu uz kontu Hipotēku un zemes bankā LV62LHZB1000164129001, biedrība "LR", reģ. Nr. 40008098542. Tāpat vēl aizvien iespējams ziedot, zvanot uz ziedojumu tālruni 9000-68-84 (1Ls).

Tādejādi Latgales Radio ir pirmā tautas radiostacija Latvijā – tāda, kuras kontrolpakete pieder sabiedriskai organizācijai

 

Latviešu radio arī Cēsīs

No šā gada 17.marta Latviešu Radio sāk raidīt arī Cēsīs un Cēsu apkārtnē frekvencē 100.9 FM.

Apraide notiek sadarbībā ar raidstaciju Progressive FM. No 5:00-21:00 tiek raidīta Latviešu Radio programma, bet pēc 21:00 šajā pašā frekvencē darbu turpina līdzšinējā Progressive FM komanda.

„Latviešu Radio” programmu Cēsīs  ir paredzēts papildināt ar dažādiem lokāliem elementiem – vietējām pilsētas un rajona ziņām, reklāmu, raidījumiem par pilsētas mūzikas un kultūras dzīvi, vietējiem topiem, u.c. izklaides un informatīva rakstura raidījumiem.

 

Latgales radio pārdots, mazākumakcionāri šokā

Kā vēsta Latgales radio mājaslapa  2009. gada janvārī  Latgales radio (SIA "MG Latgolys Bolss") akciju kontrolpaketes turētājs un direktors Valdis Labinskis pārdeva 75 % akciju Daugavpils radiostacijas Alise + saimniekam Jevgēņijam Carjovam . Līdz šim 92 % akciju piederēja Valdim Labinskim , 8% mazākumakcionārirem.  Kā uzskata mazākumakcionāri pēc Latvijas Komerclikuma 189. panta, mazākumakcionāriem bija pirmpirkuma tiesības, bet tās neesot piedāvātas, līdz ar to mazākumakcionāri gatavojas nelikumīgā darījuma apstrīdēšanu likumā paredzētajā kārtībā.

30. janvārī jaunie Latgales radio saimnieki pārslēdza Latgales radio raidītāju uz Alise + programmu. Latgales radio mazākumakcionāri nespēj prognozēt cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai atgūtu frekvences Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī un Balvos. Pašlaim Latgales radio iespējams klausīties tikai internetā (arī eradio.lv) . Latgales radio mazākumakcionāri lūdz atbalstu visai latgaliešu tautai.

Diena.lv: Valda Labinska skaidrojums:
"Latgales radio darbā šajos trijos gados esmu ieguldījis privātos līdzekļus ap 150 000 latu, bet zaudējumi ir vidēji 3000 latu mēnesī, pašvaldību un reklāmdevēju atbalsts bija minimāls. Tā turpināt es nevarēju, bija jāpieņem lēmums izbeigt Latgales radio darbību vai arī meklēt partnerus, kas būtu ar mieru ieguldīt naudu. Galvenais ir tas, ka tagad Latgales radio nav bankrotējis, visi darbinieki ir palikuši savās vietās, bet, kā mainīsies programma, lems jaunais īpašnieks. Man žēl, ka mēs par to neinformējām klausītājus, bet to mēs darīsim," teica V.Labinskis un piebilda, ka viņš sākumā vērsīsies pie saviem partneriem gan Rīgā, gan ārzemēs, kam pieder 8% akciju, taču bez rezultātiem. Bijušas sarunas arī ar latviski raidošām Rīgas raidstacijām, taču tās vispār nav solījušas saglabāt ne zīmolu, ne arī latgalisko saturu.

Diena.lv: Jaunā Latgales radio īpašnieka skaidrojums:
Gan radio Alise Plus prezidents Jevģēņijs Carjovs, gan arī jaunais kapitāldaļu turētājs Viktors Dobkevičs Dienai apstiprināja, ka Latgales radio tikšot saglabāts, tikai zināmā mērā mainīsies programmas saturs. "Mēs neatsakāmies no Latgales idejas, mēs to gribam pārveidot par komerciālu radio, kas būtu pievilcīgs moderniem cilvēkiem. Skanēs arī latgaliešu mūzika, taču tas būs bizness." Jaunie īpašnieki solīja saglabāt arī klausītāju iemīļotos raidījumus, to skaitā katoļu rīta lūgšanu, taču J.Carjovs piebilda, ka latgaliešu valodas un kultūras saglabāšana nav komercstruktūras, bet gan valsts uzdevums.

A. Bērziņa, SIA „MG Latgolas Bolss“ akcionārs, biedrības „LR“ valdes priekšsēdētājs, hronoloģisks notikumu skaidrojums:
Pēc nelikumīgas SIA "MG Latgolas Bolss" akciju kontrolpaketes pārdošanas radio "Latgolys Radeja", sākot no 2009. gada 30. janvāra, ir pārtraukusi raidīšanu savā ierastajā formātā – latgaliešu mūzika un informācija latgaliski.
Pamatā skan krieviski raidošā radio "Alise+" programma, kas pielāgota Nacionālās radio un televīzijas padomes formālajām prasībām atbilstoši 2009. gada 29. janvārī apstiprinātajai koncepcijai.

Lai atjaunuotu latgalisko "Latgolys Radeju", vienīgo latgaliski raidošo radio staciju, ir izveidota biedrība "LR", kas apvieno fiziskas un juridiskas personas.

2006. gada maija beigās Latgalē sāk skanēt "Latgolys radeja". Apraidi organizē SIA "MG Latgolas Bolss" (izveidota 2005. gada septembrī), akciju kontrolpaketes turētājs un SIA izveidotājs ir Valdis Labinskis. 2006. gadā ar nalielām daļām SIA iesaistās arī Stefānija Latkovska, Leonards Latkovskis, Alberts Sproģis, Ansis Ataols Bērziņš, Jānis Jāzeps Dimants, Zigfrīds Zadvinskis un Jānis Ģirts Zēgners (oficiāli viņus reģistrē vēlāk).

2006. gada janvārī A. Bērziņš izveido biedrību "LR", atbilstoši tās statutiem mērķis ir: 1) sabiedrisks "Latgolys Radejis" atbalsts; 2) cita latgaliešu valodu un kultūru, kā arī Latgali kopumā atbalstoša un veicinoša darbība. Biedrība ir domāta nekomerciālu kultūras un valodas projektu realizēšanai "Latgolys Radejis" ēterā, taču no vadības puses interese neparādās, tāpēc biedrība praktisku darbību reāli neuzsāk (izņemot to, ka uz tās vārda tiek reģistrēti "Latgolys Radejis" mājaslapas domēni "lr.lv" un "radeja.lv").

Jau no sākuma radio direktors ir akciju kontrolpaketes turētājs V. Labinskis. Pēc pieredzes budžeta iestādē – radio "Brīvā Eiropa", viņš izveido lielu biroju, pieņem darbā daudz darbinieku un, cerot atpelnīt ieguldīto naudu nākotnē, iegulda līdzekļus. Zinot, cik smags ir radio bizness, pārējiem akcionāriem rodas domas, ka varētu sākt ar mazākiem apgriezieniem, pamazām palielinot izdevumus tikai tad, kad lētākais formāts jau sāk atmaksāties, taču V. Labinskis viņus pārliecina neuztraukties. Arī citos svarīgos jautājumos V. Labinskis lielākoties neieklausās akcionāru un speciālistu padomos un turpina rīkoties pēc sava prāta.

Radio pamazām iegūst savu lomu latgaliešu sabiedrībā un kultūrā, latgaliešu grupu dziesmām ir, kur skanēt, Latgales sabiedrība sāk saprast un pierast, ka latgaliešu valoda var tikt lietota arī radio. Radio un tās kolektīvs veic savu sabiedrisko darbību, lai gan brīžiem šķiet, ka kvalitāte varētu būt labāka. Tikmēr radio neracionālās saimniekošanas dēļ nonāk arvien lielākos un lielākos mīnusos, taču akcionāri par to netiek informēti.

2008. gada 4. decembrī radio akcionāri no direktora saņem elektronisku vēstuli, kurā viņš stāsta par esošo situāciju un nākotnes plāniem, tajā skaitā arī par to, ka radio jāiegulda naudu, bet viņš pats to nevar atļauties. Tāpēc viņš aicina visus palielināt savas daļas. No esošajiem akcionāriem nedaudz savu daļu piekrīt palielināt tikai A. Bērziņš.

29. decembrī "Latgolys Radejis" birojā Rēzeknē notiek akcionāru sapulce, kurā piedalās V. Labinskis un A. Bērziņš. A. Bērziņš piedāvā palielināt pamatkapitālu par 30-50 tūkstošiem latu, piesaistot citus mazos akcionārus. V. Labinskis uzskata, ka reālāks ir kontrolpaketes pārdošanas variants. Sapulces dalībnieki nolemj, ka 2009. gada janvāra beigās jārīko nākošā sapulce, kurā tiks pieņemts galīgais lēmums. Līdz tam laikam A. Bērziņš apņemas piesaistīt jaunus mazos investorus, V. Labinskis – noskaidrot pārdošanās variantus un noteikumus.

Tomēr jau janvāra sākumā V. Labinskis paraksta SIA "MG Latgolas Bolss" 75 % procentu (no viņam piederošajiem 92 % akciju) pārdošanas līgumu ar nesen speciāli izveidoto un Daugavpilī, Raiņa ielā 28, reģistrēto SIA "Latgales Radio", kas pieder Viktoram Dobkevičam un ir saistīta ar Daugavpils krievu radio "Alise+" (un tās saimnieku Jevgeniju Carjovu). SIA "MG Latgolas Bolss" mazajiem akcionāriem neviens nepiedāvā izmantot viņu pirmpirkuma tiesības, lai arī pēc LR Komerclikuma 189. punkta viņiem tādas ir un to nepiedāvāšana ir nelikumīga.

Ceturtdien, 29. janvārī, NRTVP izskata V. Labinska lūgumu mainīt radio koncepciju, būtiski palielinot mazākumvalodu daļu. V. Labinskis informē, ka radio raidīs vairāk arī krieviski, poliski, lietuviski. Padome viņam notic un lūgumu apmierina.
Tajā pašā dienā Uzņēmumu reģistrs apstiprina izmaiņas SIA "MG Latgolas bolss" valdē (par valdes biedru V. Labinska vietā ieceļ V. Dobkeviču) un dalībnieku sastāvā – 75 % akciju pāriet SIA "Latgales Radio" un V. Labinskim paliek tikai 17 %.

Piektdien, 30. janvārī, ap plkst. 15:00 "Latgolys Radejis" raidīšanu pa frekvencēm Rēzeknē, Daugavpilī, Balvos un Jēkabpilī atslēdz un pārslēdz uz Daugavpils radio "Alise+" (oficiāli V. Dobkevičs paziņo, ka radio "veic studiju maiņu"). Šī darbība notiek pēc V. Dobkeviča pavēles un ar V. Labinska piekrišanu (LVRTC viņam piezvana un pārjautā, vai viņš piekrīt).

Interesanti, ka obligātā ētera ieraksta par šo laiku nav: lai arī, pēc "Latgolys Radejis" sistemadministratora vārdiem, nedeļas vidū uz servera bija 10 Gb brīvas vietas, piektdien cietais disks jau ir pilns un serverim nav, kur rakstīt. Līdz vakaram "Latgolys Radeja" vēl skan starptīklā, bet ap plkst. 22:00 jaunie, nelikumīgie saimnieki lūdz provaiderim atslēgt "Latgolys Radejis" birojam internetu, ko tas arī izdara. Radio kolektīvs un visa Latgale ir šokā, cilvēki ierodas birojā un sāk domāt, ko darīt: kā glābt Latgales radio?

Vēl pirmdien "Latgolys Radejis" ēterā skan "Alise+" programma, otrdien, bīstoties no NRTVP draudiem atņemt licenzi, jaunie "saimnieki" piemēro programmu formālajām prasībām, tajā pašā laikā maksimāli saglabājot savu "Alise+" programmu: ēterā skan pārsvarā krievu dziesmas, ziņas trijās valodās (krievu, latviešu un latgaliešu), džingli skan ne latgaliešu, bet latviešu valodā.

Mazie akcionāri šobrīd gatavojas apstrīdēt nelikumīgo pārdošanas darījumu likumā paredzētajā kārtībā. Pozitīvā gadījumā tas var būt salīdzinoši neilgs process – daži mēneši, negatīvā var arī ievilkties, taču ir skaidrs, ka pēc likuma taisnība ir mazajiem akcionāriem un to ir iespējams pierādīt.

Paredzēts, ka akcijas ar pirmpirkšanas tiesībām atpirks mazie akcionāri, piesaistot citus mazos investorus, tajā skaitā privātpersonas, pašvaldības un biedrības. Nepieciešamā summa ir 66 tūkstoši latu daļu pārpirkšanai un 30 tūkstoši latu ieguldīšanai, kopā aptuveni 100 tūkstoši latu.

Atbalsts šajā darbā ir jau agrāk reģistrētā biedrība "LR", kurā šobrīd apvienojas visas personas (kā fiziskās, tā juridiskās), kas grib piedalīties "Latgolys Radejis" atjaunošanā tās oriģinālajā – latgaliskajā – koncepcijā, bet jau jaunā, dzīvotspējīgā kvalitātē. Darba grupā bez mazajiem akcionāriem ir dzejniece Anna Rancāne, Baltinavas vidusskolas direktors Imants Slišāns, advokāts Agris Bitāns, rokgrupas "Bez PVN" vadītājs Guntis Rasims un daudzi citi.

Tāpēc darba grupa aicina visus cilvēkus, kas vēlas atjaunot Latgales radio, kurā skanētu latgaliešu dziesmas un raidījumi latgaliešu valodā, iestāties biedrībā:
1) uzrakstīt iestāšanās iesniegumu, kas atrodams radio un biedrības mājaslapā http://lr.lv/;
2) nosūtīt to pa pastu uz adresi Biedrība "LR", Būmaņu sādža, Rudzātu pag., Preiļu raj., LV-5328;
3) pārskaitīt viena gada biedru naudu Ls 12,- uz biedrības kontu Hipotēku un zemes bankā LV62LHZB1000164129001, biedrība "LR", reģ. Nr. 40008098542.

Bīdru naudas biedrība izmantos "Latgolys Radejis" akciju pirkšanai ar mazo akcionāru palīdzību par pirmpirkšanas tiesībām, bet vēlāk – radio darbības atbalstam. Ja kaut kādu iemeslu dēļ tomēr neizdosies pārpirkt SIA "MG Latgolas Bolss" akcijas, tad par biedru naudas izmantošanu tiks lemts biedrības kopsapulcē. Paredzamais rezerves risinājums: jauna, mazāka radio izveidošana – no sākuma starptīklā, vēlāk arī ar kādu raidītāju.

Pašlaik ir pienācis brīdis, kad latgalieši paši var parādīt savu izvēli, pasakot, ko viņi grib. Lai tas tā notiktu, malā nedrīkst palikt neviens, kam ir svarīga latgaliešu valoda un kultūra.

Avoti: Diena.lv, eradio.lv, Latgales Radio

 

Fit FM vairāk varēs raidīt svešvalodās

Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) apstiprināja izmaiņas raidorganizācijas SIA "Fit FM" programmas koncepcijā, nosakot, ka turpmāk radio minimālais raidlaika apjoms latviešu valodā būs līdz 50% līdzšinējā 91% vietā, bet maksimālais raidlaika apjoms svešvalodās būs līdz 50% līdzšinējo 9% vietā.

Kā informēja padomes informācijas centra vadītāja Sanita Blomniece, raidorganizācijas pašas veidoto raidījumu kopapjomam būs jābūt līdz 50% līdzšinējo 75% vietā, bet citu raidorganizāciju un neatkarīgo producentu veidoto raidījumu kopapjoms drīkstēs būt līdz 50% līdzšinējo 25% vietā.

NRTP konceptuāli atbalstījusi arī radio raidorganizācijas AS "Super FM" priekšlikumu apvienot nacionālajā tīklā astoņas radiostacijas, kuras izplata programmu "European Hit Radio".

 

Latviešu radio arī Liepājā

No 18. februāra Liepājā un Liepājas rajonā apraidi uzsāk „Latviešu radio”. Jauno radiostaciju var uztvert 95,2 MHz frekvencē FM diapazonā 50 km apkārtnē ap Liepāju.

„Latviešu radio” ir Latvijas vēsturē pirmā komerciālā radiostacija, kuras programmā skan tikai Latviešu dziesmas.

Programmas muzikālā daļa sastāv tikai no populārās, Latvijā tapušās mūzikas. Šīs radiostacijas galvenais mērķis ir sekmēt Latvijas populārās mūzikas konkurētspēju un identitāti Eiropas Savienībā, veicināt latviešu aktuālās mūzikas popularitāti mērķa auditorijā līdz 40 gadiem. Mērķa auditorijas izvēle ir pamatota ar to, ka šāda identitāte pirmkārt tiek stiprināta ar gados jaunu izpildītāju piedalīšanos mūzikas tirgū.

Lai sasniegtu šo mērķi, tiem Latvijas populārās mūzikas izpildītājiem, kuri pretendē uz dalību Eiropas Savienības mūzikas tirgū ir nepieciešams stabils vietējo elektronisko mediju atbalsts. Tādēļ “Latviešu Radio” rūpēsies par to, lai pēc iespējas lielākam jauno mūziķu skaitam būtu iespēja mēģināt iekarot Latvijas klausītāju atzinību.

„Latviešu Radio” programmu Liepājā ir paredzēts papildināt ar dažādiem lokāliem elementiem – vietējām pilsētas un rajona ziņām, reklāmu, raidījumiem par pilsētas mūzikas un kultūras dzīvi, vietējiem topiem, u.c. izklaides un informatīva rakstura raidījumiem.

 

Slēdz interneta radiostacijas

Pēdējo mēnešu laikā tika slēgtas vairākas interneta radiostacijas, daļa no kurām bija interesanti projekti, kas, finansiāla trūkuma dēļ, beidz savu darbību.

Pieminēšanas vērta bija radiostacija Mūza, kas sāka darboties 2008. gada septembrī, atskaņojot tikai Latvijā radītu mūziku. Arī šo interneta radiostaciju skārušas finanšu problēmas.

Darbu finansiālu problēmu dēļ izbeigusi arī interneta radiostacija EIPI. “Atvadoties no šī projekta, man ir divejādas sajūtas. No vienas puses, ir ļoti liels prieks un gandarījums par radiostacijas darbības laikā gūto pieredzi un to, ka neraugoties uz smieklīgo budžetu, kas tā arī nepārsniedza trīsciparu skaitļa atzīmi, mums izdevās līdz klausītājiem nogādāt kaut daļu no tā, kas bija iecerēts. No otras puses – mazliet žēl, ka valsts īstenotās kultūrpolitikas dēļ, tā arī neizdevās projektu no tā demo fāzes novest līdz patiešām profesionālam un daudzpusīgam rezultātam”, tā stāsta radiostacijas vadītājs un radio personība Eduards Ozoliņš. Raidījumu arhīvu var noklausīties mājaslapā: http://www.eipi.org/eipiradio/

Uz laiku arī Jelgavniekiem vairāk neskan radio „Zaļais vilnis”, sakarā ar to , ka Jelgavas Cukurfabrikas skurstenis tika nojaukts un radio bija spiests meklēt jaunu vietu antenas izvietošanai. Nu jau antenas izvietošanas vieta ir atrasta un „Zaļais vilnis” pēc visu formalitāšu noskaidrošanas cer atgriezties ēterā pēc iespējas ātrāk 94,9 FM frekvencē.

 

Sāk raidīt "Latviešu radio" 96,8 FM Rīgā

Latvijas neatkarības 90 gadadienas priekšvakarā ar saukli „Neatkarīgās Latvijas populārākās dziesmas” savu darbu sāk Latvijas vēsturē pirmā komerciālā radiostacija, kuras programmā skanēs tikai Latviešu dziesmas – 96,8 LATVIEŠU RADIO.

Programmas muzikālā daļa sastāvēs tikai no populārās, Latvijā tapušās mūzikas. Šīs radiostacijas galvenais mērķis ir sekmēt Latvijas populārās mūzikas konkurētspēju un identitāti Eiropas Savienībā, veicināt latviešu aktuālās mūzikas popularitāti mērķa auditorijā līdz 40 gadiem. Mērķa auditorijas izvēle ir pamatota ar to, ka šāda identitāte pirmkārt tiek stiprināta ar gados jaunu izpildītāju piedalīšanos mūzikas tirgū.
Roberts Lejasmeijers – „Latviešu Radio” programmu direktors: „Lai sasniegtu šo mērķi, tiem Latvijas populārās mūzikas izpildītājiem, kuri pretendē uz dalību Eiropas Savienības mūzikas tirgū ir nepieciešams stabils vietējo elektronisko mediju atbalsts. Tādēļ “Latviešu Radio” rūpēsies par to, lai pēc iespējas lielākam jauno mūziķu skaitam būtu iespēja mēģināt iekarot Latvijas klausītāju atzinību”.
Ivo Baumanis – ”Latviešu Radio” īpašnieks un Valdes loceklis: „Mediju tirgus pētījumi norāda uz to, ka Latvijas jauniešiem nav sava nacionālās mūzikas radio. Latviešu mūzikas nišu līdz šim aizpildīja tikai viena radiostacija – Latvijas Radio 2. Šāda situācija kavē nacionālā mūzikas tirgus attīstību un es esmu pārliecināts, ka jaunas nacionālās mūzikas radiostacijas parādīšanās radio tirgū viennozīmīgi ir sabiedrības interesēs. Tas noteikti kļūs par iemeslu nacionālās populārās mūzikas kvalitatīvai izaugsmei, kas savukārt ir pirmais nosacījums veiksmīgai konkurencei kopējā Eiropas Savienības mūzikas tirgū”.

Informācija par galvenajām personām:
Ivo Baumanis – 17 gadu darba pieredze radio nozarē. Radio Skonto un Radio Bizness un Baltija dibinātājs. Pēdējos 7 gadus a/s Superfm akcionāru padomes priekšsēdētājs. Darba grupas dalībnieks jaunā Radio un Televīzijas likumprojekta izstrādē. 2005. kandidēja uz Latvijas Radio ģenerāldirektora amatu.
Roberts Lejasmeijers – Jau vairāk kā 10 gadus ir mūzikas producents. Kā producents un remiksētājs Roberts ir bijis projekta Boyza II sastāvā, kā arī sadarbojies ar Yana Kay, Ladybird, BTH, C-Stones, Basic Instinct, un remiksējis arī grupu Swinging Blue Jeans, Zodiaks, un vēl daudzu citu grupu un mākslinieku skaņdarbus. 2008.gada jūnijā izlaidis savu pirmo remiksu albumu “ Restaurācija”. No 1999. – 2006. gadam – Latvijas radio 2 dažādu programmu vadītājs. No 2006. līdz 2008. gadam – Eiropas Hitu radio klausītākā raidījuma TOP40, un citu raidījumu vadītājs.

 

Tikai uz gadu izsniedz apraides atļauju "Latviešu radio" 96.8 FM Rīgā
Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) uz gadu izsniegusi radio raidorganizācijai SIA "Latviešu radio" apraides atļauju, informēja NRTP Informācijas centra vadītāja Sanita Blomniece.

"Latviešu radio" dibinājis uzņēmējs Ivo Baumanis, kurš 2006.gada 5.septembrī uzvarēja NRTP rīkotajā konkursā par apraides atļaujas saņemšanu radio programmas apraidei 96,8 megahercu frekvencē Rīgā, taču šos gadus padome apraides atļauju nebija izsniegusi, pamatojoties uz to, ka NRTP lēmums par tā atzīšanu par konkursa uzvarētāju ir apstrīdēts tiesā.

Tiesvedība šajā lietā vēl nav pabeigta.

Patlaban NRTP, ņemot vērā "Latviešu radio" iesniegumu un pamatojoties uz Radio un televīzijas likuma 13.panta otro daļu, kas paredz, ka padome ir tiesīga īpašos gadījumos uz pieprasījuma pamata izsniegt apraides atļauju, kuras termiņš nepārsniedz vienu gadu, nolēmusi izsniegt "Latviešu radio" apraides atļauju līdz tiesvedības pabeigšanai, bet ne ilgāk kā līdz nākamā gada 26.augustam.

Avots: Leta

 

Radio Energy pārtrauc raidīt uz visiem laikiem

26. augustā savu raidīšanu pārtrauca visi 3 radio Energy interneta translāciju kanāli. Kā radio raidīšanas pārtraukšanas iemeslu, radio Energy  min kādu organizāciju, kas seko interneta radio Latvijā un par radio pārraidēm no radio Energy pieprasījuši  = no 300 līdz 1000Ls gadā x 3 radio kanāli.  Summas esot atkarīgas no klausītāju skaita. Radio Energy neredz iespēju turpināt raidīšanu un pateicas visiem, kas bija kopā ar Radio Energy visu šo laiku.

Avots: Unix-T (Radio Energy Team)

 

Latgales radio 2 gadi

Savu otro dzimšanas dienu 9.jūnijā svinēs Latgales reģiona plašākā radio stacija – Latgales Radio, uz kuru paši radio darbinieki attiecina radio DJ Daiņa Platača džinglā skanošo:  „Zinuotnīki ir atkluojuši, ka lobuokais kū Dīvs radeja ir Latgolys Radeja!”

Līdz ar Latgales Radio raidīšanas uzsākšanu 2006. gada 9.jūnijā Latvijas austrumu daļā blakus vietēja un valsts mēroga radio stacijām parādījās arī jauna reģiona līmeņa radio stacija. Latgales Radio raidītāji ir izvietoti Rēzeknē 103 FM, Daugavpilī 95,2 FM un Jēkabpilī 95,8 FM frekvencēs, bet tā ir dzirdama no Aizkraukles līdz Ludzai un pašai Latvijas dienvidu pierobežai Daugavpils un Krāslavas rajonos. Kā dāvana klausītājiem paredzēts, ka šovasar beidzot tiks uzsākta ilgi gaidītā apraide no Balviem, lai Latgales Radio skanējums aptvertu pilnīgi visu Latgales reģionu.

Šogad dzimšanas diena netiks atzīmēta ar lielu vērienu, bet pateicoties Rēzeknes pilsētas atsaucībai, 29. jūlijā aicinām radio klausītājus un visus interesentus tikties klātienē Latgales Radio mūzikas deju naktī “Eiropas  Tautu festivāla” ietvaros, kur uzstāsies populārās latgaliešu grupas - „Liktenīgais Pagrieziens uz Vainovu”, „Bez PVN”, „Borowa MC” un pasākumu vadīs radio DJ - „Raibais Suņs”, Ainārs un Tenis. Pagājušā gada nogalē pateicoties “Latgolys Producentu Grupai” veiksmīgi tika izdota “Latgolys Radejis dzīsmu izlase #1” un nākotnē paredzētas līdzīgas aktivitātes!

Priecājamies, ka šo divu gadu laikā esam spējuši sevi pierādīt kā uzticamu un klausītāju mīlētu radio staciju, kas ikdienas programmā lielu vērību pievērš īpaši vietājiem ļaudīm, notikumiem, mūzikai, bet neaizmirst arī par pasaules aktualitātēm. Veiksmīga izveidojusies arī sadarbība ar pašvaldībām, kam reģionā ir liela nozīme.

Turpmākā pilnveidošanās un attīstība saistāma tikai ar labām pārmaiņām bez iepriekš minētajām – ar jūliju Latgales Radio programma būs dzirdama visu diennakti, paredzēti uzlabojumi radio mājas lapā www.lr.lv un citas dažādas aktivitātes un pilnveidojumi klausītāju priekam.                                                                                                                                            
Dzimšanas dienas noskaņās sakām lielu paldies saviem klausītājiem un aicinām arī turpmāk būt kopā un klausīties “Sovu radeju”!

Valdis Labinskis
“Latgales Radio” direktors

 

Lielbritānijā populārs Putnu dziesmu radio
Lielbritānijā radiostacija, kura pārraida tikai putnu čivināšanu, ieguvusi neticamu popularitāti
Radiostaciju "Birdsong" ("Putnu dziesma") klausās pusmiljons cilvēku.

Radiostacija katru dienu no sešiem rītā līdz pusnaktij atskaņo 20 minūšu garu putnu čivināšanas ierakstu, kuru pēc tam atkārto.

Lielbritānijas labdarības organizācijas par veselīgu vidi putniem un dzīvniekiem RSPB pārstāvis laikrakstam "Daily Telegraph" sacīja: "Putnu dziesmas vienmēr bijušas laimes un iedvesmas avots un ir nozīmīgas mūsu visu dzīvēs."

Radiostacija "Birdsong" raida vilnī, kuru iepriekš izmantoja šogad slēgtā radiostacija "OneWord".

"Birdsong" darbosies, kamēr kompānija "DigitalOne", kura pārrauga Lielbritānijas komerciālo digitālo radio tīklu, meklē pastāvīgu radiostaciju šai frekvencei.

Putnu dziesmu ierakstu veica "DigitalOne" valdes priekšsēdētājs Kventins Hovards. Viņš 1991.gadā savā Viltšīras dārzā ierakstīja putnu dziesmas, kas bija paredzētas amatieru teātra lugai.

"Birdsong" pirmoreiz izskanēja pirms 15 gadiem, frekvencē, kurā gatavojās sākt raidīt stacija "Classic FM", un putnu dziesmu atskaņošana arī toreiz guva lielu klausītāju atzinību.

Tomēr, neskatoties uz tās popularitāti, Hovards brīdināja, ka radiostacija nevar būt komerciāla: "Tā nav veidota, lai pelnītu naudu, jo tai jāskan bez pārtraukuma [reklāmām]."

Interneta socializācijas portālā "Facebook" reģistrējušās divas kampaņas grupas, lai izglābtu "Birdsong". Viena no tām mēģina iegūt vienu miljonu mārciņu (aptuveni 900 tūkstošus latu) no kāda "ekscentriska miljonāra", lai radiostacija turpinātu darboties.

Avots: BNS

 

Gold FM ir miris, lai dzīvo Jumor FM

Pieteiksim karu sliktajam noskaņojumam! Beidzot Latvijā sākusi skanēt pati pozitīvākā Krievijas radiostacija “Jumor FM”! Sadarbībā ar Rīgas radio “ 88,6” mūsu pilsētā ir atnākusi smieklu jūra. Turpmāk 24 h diennaktī frekvencē 88,6 varēsiet iegūt labu noskaņojumu, klausoties tikai pozitīvas ziņas, daudz humora un kvalitatīvus krievu estrādes hītus.
“ Jumor FM “ Krievijā. «Jumor FM» - vienīgais radio, kura pamatā blakus vieglai, populārai mūzikai ir anekdotes, joki, humoršovi, kinokomēdiju fragmenti, kā arī tikai pozitīvas ziņas. Tā ir izklaidējoša radiostacija jautrā, optimistiskā noskaņā. Radio sadarbojas ar visiem populārākajiem Krievijas satīriķiem un humoristiem. Tie ir KVN , estrādes humoristi, OSP – studija, Komedi Klab, Žurnāls Sarkanā Burda u. c. Pirmajā raidīšanas gadā Krievijā, radiostacija nostiprinājās  klausītāko Maskavas radiostaciju TOP 5. “ Jumor FM” ir unikāla radiostacija, kā alternatīva  tradicionālajām izklaidējoši informatīvajām radiostacijām un arī tas ir viens no perspektīvākajiem pēdējo gadu projektiem.
“ Jumor FM “ Latvijā.  Kāpēc tieši Rīgas radiostacija 88.6 ir kļuvusi par “Jumor FM” sadarbības partneri? Pavisam vienkārši  - Rīga ir Arkādija Raikina un Mihaila Zadornova dzimtā pilsēta, bērnībā te dzīvoja arī Jefims Šifrins. Rīga ar apskaužamu regularitāti organizē KVN spēles un festivālu Jūrmala. TV humora programmu augstie  reitingi liecina par to, ka rīdzinieki prot novērtēt  labus jokus. Tātad - tagad arī Latvijas radio ēterā ir radio stacija, kuras uzdevums ir – smaidīgi klausītāji! 
Par to, ka Latvijas iedzīvotāji labprāt pieņem humoru, liecina daudzu TV programmu reitingi Latvijā.  Pārsteidzošos  “Jumor FM”  panākumus ir viegli izskaidrot. Humors – tas ir vienojošs pamats, to saprot dažādu nacionalitāšu un dažādu vecumu  cilvēki, jo nozīmē labu garastāvokli un pozitīvu enerģiju, veicina dzīvesprieku un darba produktivitātes pieaugumu! Tā kā, lūdzu, neaizmirstiet ieslēgt labu noskaņojumu 88.6 viļņu frekvencē – radio “Jumor FM” .

Komentāri par rakstu šeit

 

European Hit Radio apmeklē Radio Advertising Bureau konferenci

Šī gada 11. – 13. februārī ASV norisinājās Radio Advertising Bureau (RAB) rīkotā konference, kas bija veltīta dažādiem ar radio biznesu saistītiem jautajumiem. Šo konferenci apmeklēja European Hit Radio pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītāja Poļina Nazarova. Lūk, viņas atziņas. 

    Laikam neviens lieki nestrīdēsies par to, ka tajā, kas attiecas uz biznesa lietām, Amerikai vienmēr ir priekšroka. Spožas idejas, augstas klases vadītāji, elpu aizraujoši darījumi.. Tas pats attiecas arī uz radio biznesu, kur Amerika noteikti ir pionieris. Šī gada 11. – 13. februārī Atlantā, ASV, norisinājās RAB (Radio Advertising Bureau) ikgadēja konference. Ja vien mums Latvijā būtu tāda organizācija kā RAB, radio pārdošana kļūtu vienkārši elementāra! Protams, ir jāsaprot, ka salīdzināt Ameriku un Latviju būtu tas pats, kā salīdzināt ābolus ar bumbieriem – tirgus apjomi ir vienkārši nesamērojami. Bet jebkurā gadījumā, vairākas idejas ir piemērojamās arī šeit. Kā saka, „jauns ir nevis izgudrots no jauna, bet gan labi nošpikots vecais”.

    Tieši tāpēc es savu 11. februāra pirmdienas rītu sagaidīju Atlantā jeb, kā to sauc vietējie – Hotlantā. Laiks tur tiešām ir daudz patīkamāks, bet ne jau par to ir runa. Ņemot vērā faktu, ka šī konference ir gada lielākais notikums radio industrijā, tēmu, ko apspriest, bija patiešām daudz. Tieši tāpēc vienlaicīgi notika četras dažādas lekcijas par dažādām tēmām, un tā nu bija problēma – izvēlēties starp četrām to vienīgo, jo dažbrīd gribējās apmeklēt visas vienlaicīgi.

    Protams, centrālā vieta konferencē bija Radio un Interneta integrācijai. Arī pie mums ir skaidrs, ka bez Interneta nevar eksistēt neviens sevi cienošs bizness, tai skaitā radio stacija. Taču mājas lapas kvalitāte ne vienmēr ir tāda, kādu mēs vēlētos, turklāt, tās pārsvarā ir informatīvas lapas, nevis izklaidējošas vai interaktīvas. Amerikāņi gan spēj no visa uztaisīt rozīnīti, un vēl jo vairāk – biznesu. Viņu piedāvātajai Radio un Interneta integrācijai patiešām ir vienota koncepcija – šie divi mēdiji darbojas kā vienots veselums, nevis – radio ēters atsevišķi un radio mājas lapa – atsevišķi. Piedāvātās idejas svarstījās no pavisam vienkāršām – konkrētas mājas lapas sadaļas vai strīminga (radio translācijas internetā) sponsorēšanas, līdz pat samērā sarežģītām koncepcijām. Kā piemēram, ideja par īpašo sociālo reklāmas kampaņu. Tēma un mērķis – pievērst sabiedrības uzmanību tam, cik daudz cilvēku iet bojā vai gūst traumas braucot dzērumā. Izpildījums – saistoša reklāma radio ēterā un interaktīva spēle radio mājas lapā, kurā spēlētājiem ir nepieciešams savākt punktus, atbildot uz jautājumiem par „braukšanu dzērumā”. Tas, kas savāc visvairāk punktu, laimē dažādas balvas no radiostacijas un sponsoriem.

    Diezgan interesanta konferences tēma skāra mobilo mārketingu jeb SMS izmantošanu radio reklāmas kampaņās. Arī šis biznesa segments Latvijā atrodas vēl agrīnajā attīstības stadijā. Amerikā, turpretim, tauta ir apsēsta ar īsziņu sūtīšanu, turklāt to dara ne tikai tīņi, kā tas ir ierasts pie mums, bet arī vecāka gadagājuma cilvēki. Arī šajā tēmā idejas svārstījās no visai vienkārši izpildāmām – balsošana ar SMS palīdzību par dienas dziesmu (aktīvākie saņem balvas), līdz diezgan izsmalcinātām, kā piemēram, reklāmas skanēšanas laikā radiostacijas datubāzē reģistrētājiem klausītājiem tiek izsūtīts SMS ar konkrētu šī klienta piedāvājumu, turklāt, ir iespēja uz to uzreiz reaģēt, piemēram, nospiežot uz vārda „Interesē”, kā rezultātā, informācija aiziet tālāk klientam un viņš ar savu potenciālo pircēju sazinās.

    Vairākas tēmas konferencē uz mūsu tirgū attiecās mazāk – piemēram, minoritāšu (spāņu, urban) radiostaciju problēmas, taču bija arī diezgan vispusīgas tēmas – klientu lojalitātes palielināšana, pareizo kandidātu izvēlēšana, labākas pārdošanas tehnikas u.c. mūžīgi aktuālas tēmas!

    Un pats būtiskākais – es vienkārši apbrīnoju Amerikāņu lektoru oratora mākslas pilotāžu. Pusotru stundu skatīties cilvēkam mutē – vārda vistiešākajā nozīmē – to ļoti, ļoti reti var sastapt Latvijā rīkotajās konferencēs. Tur tāds ir katrais otrais, kas ir spējīgs sagrābt auditorijas uzmanību, uzturēt kontaktu, runāt pēc būtības un būt interesants visas lekcijas garumā. Mūsu lektoriem būtu, ko pamācīties!

    Un protams, kā jau jebkuras konferences neiztrūkstošā daļa – biznesa kontakti. Ar iespēju pakonsultēties ar saviem kolēģiem no citām valstīm, padalīties ar idejām – jūties drošāk par pareizi pieņemto lēmumu.

    Visā visumā uzskatu, ka ārzemju pieredze, kaut arī maksā daudz dārgāk (ieskaitot ceļošanu, viesnīcu un tamlīdzīgas ekstras), pilnībā atmaksājas, jo reti no kura semināra pārnāku ar kladi pilnu ar ierakstiem.  

Avots: European Hit Radio pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītāja Poļina Nazarova

Komentāri par rakstu šeit

 

Darbību sāk interneta radio Eipi

Ar īpašu atklāšanas raidījumu 24 stundu garumā darbu uzsāka interneta radiostacija “EIPI Radio”. 

Atklājot programmu, EIPI Radio klausītājiem piedāvās 15 dažādas tematikas raidījumus par kultūru, aktualitātēm un procesiem sabiedrībā, ētiku,filozofiju ,kā arī nozīmīgu vietu programmā atvēlēs diskusijām un raidījumiem par un ap mūziku (indie, folk/acoustic, world/roots, classical, jazz, ambient/chillout/relax, experimental, new age u.c.). 

EIPI Radio Programmu direktors Eduards Ozoliņš: 

“Viens no mūsu galvenajiem uzdevumiem būs spēt klausītājiem piedāvāt augstas kvalitātes un inteliģenta satura raidījumus.Fakts,ka medijis ir nekomerciāls, vēl nenozīmē to,ka tas automātiski ir apzīmējams ar atslēgvārdiem “neprofesionāls” vai “amatierisks”. Mēs mēģināsim radīt profesionālu alternatīvu tiem, kuru intereses neaprobežojas ar saturu, ko piedāvā komerciālās radiostacijas. Mūs neierobežos reklāmedevēji vai vēlme noturēt konkrētu auditorijas grupu, mūsu mērķauditorija būs visu vecuma grupu cilvēki un tieši tāpēc raidījumus,kas skanēs EIPI Radio ēterā nekādā veidā neietekmēs noteiktas tematiskās vai saturiskās prasības (tas gan neattiecas uz kvalitātes kritērijiem).Radio ir kreatīvs un vienmēr kustībā esošs medijs, tāpēc šobrīd ir grūti un pat lieki kaut kādā veidā mēģināt precīzi definēt to,kas mēs būsim un par ko runāsim, taču to jau pavisam drīz rādīs mūsu programma un skanējums.” 

Darbu sāks arī EIPI Radio interneta mājas lapa ( http://eipiradio.eipi.org ),kurā jau pavisam drīz būs pieejams  EIPI Radio Blogs, programma atklāšanas nedēļai, forums, kontakti u.c. noderīga informācija.  

EIPI Radio raidīs vienīgi internetā un būs pilnībā nekomerciāls.

 

Radio Capital FM tagad arī Vidzemē

 No 15.01.2008. Radio 3 Vidzemē sāk translēt radio Capital FM programmu, kas līdz šim bija dzirdama Rīgā un tās apkārtnē, kā arī Zemgalē frekvencē 101,0 FM. Capital FM Vidzemē varēs dzirdēt sekojošās frekvencēs: Cēsīs 104,7 FM, Valkā 103,1 FM, Valmierā 103,4 FM un Limbažos 103,0 FM.

 Programmas CFM translēšana Vidzemē notiek uz savstarpējas vienošanās pamata par programmas Capital FM izplatīšanu Vidzemē starp raidorganizācijām SIA „Radio Zemgale” un SIA „Radio 3”*.

 Atbilstoši raidorganizāciju koncepcijām, kas apstiprinātas NRTVP, Radio 3 programmā tiek saglabāts arī koncepcijā noteiktais vietējo programmu muzikālais un informatīvais apjoms.

 Capital FM iepazīstina ar pasaules jaunajiem hītiem, piedāvājot muzikālā materiāla sakopojumu, veidotu no XXI gadsimta aktuālās mūzikas un tikai neliela apjoma 90.-to gadu pop „klasikas”. Skan arī pašmāju kvalitatīvākā jaunā popularā mūzika un programmas veidošanā iesaistījušies vairāki pazīstami mūzikas producenti un dīdžeji, kā piemēram DJ Bogdans Tarans, Ksenija Kamikaza un citi.

Par savu mērķi izvirzīto - raidīt kvalitatīvu jauno pasaules aktuālo hītu mūziku un saistošu informāciju par tematiku, kas interesē mūsdienīgu, ekonomiski aktīvu, moderno tehnoloģiju vidē dzīvojošu klausītāju vecuma grupā no 16 - 40 gadiem, lēnām, taču noteikti īstenojam, kas atspoguļojas arī mūsu auditorijas pētījumos:
Pēc TNS datiem no visiem, kas klausās Capital FM 64% ir vīrieši, 50% klausītāju ir vecumā no 25-34 gadiem, 56% ir latvieši, 44% ir augstākā izglītība, 47% ir uzņēmēji un speciālisti, 48% klausītāju ir ļoti labi situēti.

 Radio Capital FM ziņu izlaidumos katru darbadienu tiek atspoguļotas Rīgā, Latvijā un pasaulē notiekošās kultūras, sporta un ekonomikas sfēras aktivitātes. Ziņu izlaidumi savienojumā ar aktuālo pasaules hītu mix-u veido Latvijas radio tirgum gana neierastu svaigu skanējumu. Savukārt nedēļas nogalē ziņas tiek papildinātas ar atpūtas un izklaides tematiku. Pateicoties Capital FM veiksmīgai sadarbībai ar neatkarīgiem producentiem, jūsu uzmanībai tiks turpināts raidīt arī muzikālos autorraidījumus.

* SIA „Radio Zemgale” un „Radio 3” ir meitas kompānijas SIA „Mēdiju Investīcijas Baltijā”, kurai tās pieder 100% apmērā.

Vecākas ziņas skatieties Ziņu arhīvā

 

 
Copyright © 2002-2024 eradio.lv | All rights reserved | eradio[at]eradio.lv | Palīdzība | Forums