Facebook

Twitter

Draugiem 
Sākums
Rīgas radio
Interneta radio
Vislatvijas radio
Reģionālais radio
Baltijas radio
Krievijas radio
Ukrainas radio
Radio reitingi
Radio ziņas
Online TV
Webkameras
Interneta veikali
Saites
Forums
Twitter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


::Ziņu arhīvs

Radio Skonto atkal uzdāvina mašīnu

Divas nedēļas Radio Skonto ētera cilvēki Kārlis Malkavs, Elita Marga, Rita Paula, Valdis Melderis un Jānis Vaišļa zvanīja uz nejauši izvēlētiem tālruņa nummuriem  (akcijas laikā veikti 2850 zvani), lai dzirdētu atslēgas vārdus “Mans mīļākais radio ir Radio Skonto”.

Par šādu atbildi tika piešķirti 300 lati un viena no ne vairāk kā piecām iespējām saņemt jaunu auto Hyundai „i30”.

Šogad finālā bija trīs – Sandra Ate no Rīgas, 3.klases skolnieks Ulvis Blathens no Aizkraukles un Normunds Upenieks no Jēkabpils rajona Ābeļu pagasta.

Tieši tādā secībā finālisti šodien Skandi Motors autosalonā ņēma vienu no trim, pēc izskata līdzīgām, atslēgām un kāpa automašīnā. Tikai ar vienu no atslēgām auto varēja iedarbināt...

Tas izdevās NORMUNDAM UPENIEKAM!!!Tieši viņš arī kļuva par jaunā auto jauno īpašnieku!!! 

Valdis Melderis, Radio Skonto programmu direktors:
- Protams, apsveicam Normundu, kurš turpmāk brauks ar Hyundai i30, bet milzīgs, milzīgs paldies arī visiem, visiem citiem, kuri piedalījās akcijā un kuriem noteikti paveiksies kādā citā gadā vai jomā! Vēl arī gribu piebilst, ka 600 lati, kurus Radio Skonto ietaupīja, jo šogad akcijas laikā pareizos vārdus pateica tikai trīs cilvēki, pavisam noteikti tiks izmantoti kādiem labdarības mērķiem.

Bildes un video šeit

 

European Hit Radio svin 5 gadu jubileju

Sestdien, 24.novembrī klubā ESSENTIAL norisināsies European Hit Radio 5 gadu jubilejas pasākums!

European Hit Radio pirmo reizi ar šādu nosaukumu sāka skanēt 2002.gada 1.novembrī. Tolaik radiostacijai bija tikai viena frekvence 104.3 Fm, kas raidīja Rīgā un tās apkārtnē, bet šobrīd tā ir dzirdams praktiski visā Latvijā.

Pirms kļūt par European Hit Radio, frekvencē 104.3 raidošā stacija bija pazīstama kā Super FM, un vēl pirms tam - kā Radio Dejas. Tāpēc droši varam teikt, ka tās pirmsākumi ir meklējami jau 1992.gada pavasarī, kad viss aizsākās. Visus šos gadus radiostacijas vadītājs nemainīgi ir bijis un joprojām ir Uģis Polis.

European Hit Radio ir vienīgā radiostacija Latvijā, kas sniedz aktuālu, precīzu un plašu informāciju par Eiropā populārākajām dziesmām. Tā ir vienīgā radiostacija, kas ēterā atskaņojamo mūziku izvēlas sekojot objektīviem popularitātes kritērijiem - dziesmu pārdošanas apjomiem, nevis radiostacijas darbinieku gaumei.

EUROPEAN HIT RADIO 5th BIRTDAY PARTY ietvaros klubā ESSENTIAL ir gaidāmi dažādi konkursi ar jaukām un interesantām balvām, deju grupas Ritms uzvedums un, protams, par enerģiskām dejām, kluba rezidentdīdžeju iesildīti, rūpēsies radio ētera personības un dīdžeji - Mārtiņš Kreilis jeb Trakais Mārtiņš, Roberts Lejasmeijers un [Ex] da Bass. Savukārt par pasākuma vizuālo noformējumu gādās vīdžeji Pe Joke un Kosmoss no ILLEGAL DJ TEAM RIGA

 

TOP radio vadītājam tiesa piespriež 150 stundas piespiedu darbu

2007.gada 15.oktobrī Rīgas rajona tiesa pasludināja spriedumu krimināllietā par radio programmu raidīšanai normatīvajos aktos paredzēto radioviļņus izstarojošo iekārtu uzstādīšanas un lietošanas kārtības pārkāpšanu, kas bija par iemeslu radiosakaru traucējumiem citu elektromagnētisko lauku izstarojošo iekārtu normālai darbībai.

Noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā tika apsūdzēts 1979.gadā dzimušais Ruslans Kulabuhovs, kuram tiesa par minēto noziedzīgo nodarījumu piesprieda 150 stundas piespiedu darbu un šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā izmantotās aparatūras konfiskāciju.

Tiesas izmeklēšanas laikā tika gūts apliecinājums tam, ka Ruslana Kulabuhova dzīvesvietā uzstādītā un izmantotā nereģistrētā FM raidītāja darbs 2005.gada 10.novembrī traucēja lidostas „Rīga” dispečerdienestiem uzturēt radiosakarus tiem paredzētajā sakaru frekvencē un pazemināja lidojumu drošības līmeni, neļaujot nodrošināt kvalitatīvus aeronavigācijas pakalpojumus Latvijas Republikas gaisa telpā.

Kulabuhovam inkriminētās darbības kvalificētas pēc Krimināllikuma 288.1 panta 1.daļas, kas paredz sodu ar arestu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām par radio vai televīzijas programmu raidīšanai vai izplatīšanai normatīvajos aktos paredzētās radioviļņus izstarojošo iekārtu uzstādīšanas vai lietošanas kārtības pārkāpšanu, ja tā izdarīta atkārtoti gada laikā vai ja tā bijusi par iemeslu radiosakaru pārtraukšanai vai traucējumiem citu elektromagnētisko lauku izstarojošo iekārtu normālai darbībai.
Spriedums ir stājies spēkā.

VAS Elektronisko sakaru direkcija (turpmāk ESD) informē, ka Ruslans Kulabuhovs iepriekšējo gadu laikā vairākkārt bija uzstādījis un lietojis radioviļņus izstarojošas iekārtas – FM apraides raidītājus un antenas, nesaņemot Elektronisko sakaru likuma 50.pantā noteikto ESD radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauju un ignorējis ESD likumiskās prasības. Par vienu no šādiem noziedzīgiem nodarījumiem Kulabuhovs jau tika sodīts ar Rīgas rajona tiesas 2005. gada 10. februāra spriedumu pēc Krimināllikuma 288.1 panta 1.daļas ar naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu apmērā, taču viņš nekādus secinājumus neizdarīja un turpināja līdzīga rakstura noziedzīgas darbības.

ESD atgādina, ka saskaņā ar Elektronisko sakaru likuma 50.pantu radiofrekvenču spektru radioiekārtu darbībai atļauts izmantot pēc radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļaujas saņemšanas Elektronisko sakaru direkcijā vai saskaņā ar koplietojamo radiofrekvenču piešķīruma lietošanas atļauju Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.

Avots: Elektronisko sakaru direkcija

 

Jau trešo gadu radio Skonto klausītājiem dāvina auto

Jau trešo gadu pēc kārtas Radio Skonto saviem klausītājiem dāvina jaunu auto.

Katru dienu radio Skonto DJ zvanīs uz vismaz 10 nejauši izvēlētiem telefona numuriem un klausīsies... Ja pirmie vārdi ar kuriem tu atbildēsi uz šādu zvanu būs vārdi "Mans mīļākais radio ir Radio Skonto!", tu saņemsi 300 latus un kļūsi par vienu no ne vairāk kā pieciem pretendentiem uz galveno balvu - jaunu automašīnu Hyundai i30!

Interesantākie zvani no aizvadītā, 2006. gada noklausāmi šeit

Kā vēsta tautas anekdote, SWH ir piesolījis divreiz dārgāku mašīnu tam, kas Skonto ēterā par mīļāko radio nosauks SWH :)

 

Radio SWH jauns vadītājs

Līdzšinējais Radio SWH valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš nolēmis ne tikai beigt biznesu šajā jomā, bet arī pamest uzņēmuma vadītāja krēslu jau 21. jūlijā, pārdodot savas uzņēmuma akcijas.

Stafetes kociņš tagad nodots Jānim Šipkēvicam, kurš līdz šim bijis Radio SWH programmu direktors.

Z. Liepiņš skaidro, ka tāds arī bijis mērķis, šā gada jūnijā uzņēmumu pārdodot īru kompānijai Communicorp Group – jau tad Radio SWH vadītājs uzrakstījis atlūgumu, bet saskaņā ar līgumu viņa kā valdes priekšsēdētāja pienākumi beigušies tikai 1. novembrī. Jaunie īpašnieki centušies saglabāt līdzšinējo kolektīvu, kas viņiem arī izdevies, tikai Z. Liepiņš atteicies no piedāvājuma arī turpmāk vadības grožus turēt savās rokās. "Es nevienu brīdi neesmu gatavojies strādāt pie kāda cita, un 1. novembrī beidzās mans kā valdes priekšsēdētāja termiņš. Man bija jānostrādā saskaņā ar līgumu noteikts laika posms, un ar to mans līgums ir finišējis – esmu brīvs cilvēks. Esmu no brīva prāta beidzis darbošanos mediju vidē," apmierināts stāsta Z. Liepiņš un norāda, ka Radio SWH 15 gadu pastāvēšanas laikā savus plānus šajā jomā ir ļoti veiksmīgi izpildījis, tāpēc nolēmis pievērsties sirdij tuvākām lietām, piemēram, rakstīt mūziku.

Turpmākā radio vadība uzticēta J. Šipkēvicam, taču jaunais boss savu amatu un situāciju pagaidām nekomentēja, norādot, ka vispirms vēlas parunāt ar kolektīvu, kam oficiāli šie jaunumi vēl nebija paziņoti.

Avots: Neatkarīgā Rīta Avīze, nra.lv

 

RTU atzīmē Radio dienu

Ceturtdien, 1. novembrī, plkst. 16.15 Latvijas radiotehniķu un telekomunikāciju speciālistu skolā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē (ETF), Rīgā, Āzenes ielā 12, 105. auditorijā notika Latvijas Radio dienai veltīts pasākums, kurā piedalīsies RTU mācībspēki un studenti, un nozares uzņēmumu pārstāvji.

ETF mācībspēki Ilmārs Slaidiņš un Jānis Jankovskis, uzstājoties ar priekšlasījumu «No lampas triodes līdz nanotranzistoram», klātesošajiem palīdzēs ielūkoties radio vēsturē. Savukārt, Jānis Kūliņš un Lauris Cikovskis pastāstīs par modernajām GRID tehnoloģijām un to pielietojumu.

SIA «Real sound Lab» pārstāvji Uldis Vilks un Raimonds Skuruls prezentēs sava uzņēmuma darbību audio inženierijas jomā, bet  SIA «Hanzas Elektronika» valdes priekšsēdētājs Jāzeps Osmanis – darbību elektronikas sistēmu ražošanas jomā.

Pasākuma noslēgumā RTU ETF dekāns Guntars Balodis un doktorants Andris Ruško prezentēs moderno Latvijas Elektromagnētiskās saderības testēšanas un elektrodrošības pētniecības centru (LEITC), kas fakultātes telpās darbību uzsāka šā gada 14. februārī.

Latvijā Radio dienu svin 1. novembrī, jo šajā dienā 1925. gadā sāka darboties Rīgas radiofona raidītāji. «Neliela istaba Rīgas galvenā pasta namā. Istabas grīdu sedz lēta grīdas sega, bet sienas un griestus – mīksts, biezs un arī lēts audums. Nevienas skaņas no ārpasaules. Gaiss istabā sastindzis, kluss un noslēpumains (..). Pl.7 vakarā istabā ienāk sirms kungs – satiksmes ministrs J. Pauļuks. (..) Paiet dažas satraucošas sekundes. Cilvēks aiz loga māj ar galvu, un ministrs sāk runāt. Tas ir Rīgas Radiofona oficiālais dzimšanas brīdis. Tā ir pirmā apsveikšanas runa pie jaunā tehnikas brīnumbērna šūpuļa. Elpu aizturot, to sadzird Latvijas pirmie radioticīgie, 331 likumīgs abonents un varbūt arī jau daži radiozaķi. Dažas minūtes vēlāk brīnumbērna balss kļūst skaļāka: neredzmie elektrības viļņi nes operas «Madame Butterfly» mūziku un dziesmas – pirmo radio pieslēgumu no Nacionālās operas,» tā par radio dzimšanas dienu tā 10 gadu jubilejā 1935. gada 30. oktobrī raksta «Jaunākās Ziņas».

Pārraidīt informāciju ar radioviļņu palīdzību lielos attālumos, neizmatojot vadus, zinātnieki iemācījās jau 1895. gadā, kas tiek uzskatīts par radiotehniķa profesijas rašanās gadu.  Radio izveidošanu Rīgā ierosināja inženieris Jānis Linters un panāca, ka Saeima šim nolūkam piešķir valsts budžeta finansējumu. Kopš 1990. gada Latvijas radio un telekomunikāciju nozares speciālisti par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas elektronisko sakaru attīstībā saņem augstāko profesionālo apbalvojumu – inženiera Jāņa Lintera prēmiju un piemiņas medaļas.

 

Krievijas radiostacijas pārtrauc translēt BBC raidījumus krievu valodā

Izpildot Krievijas valsts mediju uzraudzības organizācijas rīkojumu, radio īsviļņos raidošās stacijas pārtrauc translēt britu raidsabiedrības BBC raidījumus krievu valodā.

Lai izvairītos no slēgšanas, pēdējā Krievijas radiostacija, kas vēl turpināja translēt BBC raidījumus, "Boļšoje radio" ir pārtraukusi to darīt.

Divas citas Krievijas radiostacijas jau agrāk pārtrauca BBC raidījumu translēšanu.

Tomēr BBC Krievu dienesta gatavotās pārraides joprojām var dzirdēt internetā, kā arī radio vidējo un īsviļņu diapazonos.

"Boļšoje radio" licencē ir noteikts, ka 18% pārraižu tiek gatavoti ārzemēs. Neskatoties uz to, varasiestādes radiostacijai ir pieprasījušas, lai turpmāk pilnīgi visas pārraides tiktu gatavotas Krievijā.

BBC gatavojas pārsūdzēt Krievijas varasiestāžu lēmumu.

Krievijā tiek veikti pasākumi, lai pirms decembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām ierobežotu mediju brīvību, norāda varasiestāžu lēmuma kritiķi.

Avots: LETA

 

TOP radio arī nākotnes digitālajā FM formātā

TOP radio pirmie Latvijā raida digitālajā radio formātā FMeXtra. Uz doto brīdi klausīties pārraides gan varēs visai ierobežots klausītāju loks, jo konkrēto formātu atbalsta tikai daži radio uztvērēji un auto magnetoles (piemēram Clarion - DIG730(model 2006) SONY - DSR450). Lielākie tehnikas ražotāji jaunajos piedāvājumos  jau iekļauj iespēju klausīties radio arī digitālajā formātā, jau no novembra arī ar  jaunākajiem Nokia mobilajiem tālruņiem būs iespējams uztvert FMeXtra.


FMeXtra paralēli analogajam radio signālam, ko dzirdam mēs visi, ļauj uz vienas frekvences izvietot vēl divus digitālos kanālus.  Ar vienu pogas spiedienu ir iespēja pārslēgties uz trīs dažādām pārraidēm, nemainot frekvenci. Šāds risinājums ir kā glābiņš vietās, kur vairs nav brīvu radio frekvenču, piemēram Rīgā.


Kā klausīties TOP radio jaunajā formātā? Uzregulējiet Jūsu radio uztvērējus uz 100.5 FM frekvenci, Jūs dzirdēsiet BBC radio, magnetolām, kuras atbalsta FMeXtra, stūrīti parādīsies simbols, kurš apzimē, ka uz dotās frekvences ir iespējams paralēli klausīties radiostacijas arī  digitālajā formātā, uzspiežiet uz tā  un klausieties TOP radio.

Sīkāk par FMeXtra Wikipēdijā, izstrādātāju mājaslapā un mūsu forumā.


 

Radio SWH pārdots

A/S Radio SWH kopš šī gada 21. jūnija pieder Īrijas radio un telekomunikāciju kompānijai Communicorp Group, otrdienas avīzē raksta laikraksts Dienas bizness.

Pēc Lursoft informācijas (dati aktualizēti pērn maijā), a/s Radio SWH 50 % piederējuši a/s Latvijas neatkarīgā televīzija, 35% - Z. Liepiņam, 8.50 % Guntaram Krūmiņam, 6.50 % Jānim Šipkēvicam.

Zem Radio SWH zīmola raida Radio SWH, SWH+ un SWH Roks. Z. Liepiņš arī norāda, ka īpašnieku maiņa nemainīs uzņēmuma darbības mērķus. Nozares eksperti lēš, ka uzņēmuma vērtība varētu būt 4 - 5 milj. Ls. Laikrakstam Dienas bizness Z. Liepiņš norāda, ka viņš turpinās uzņēmuma vadību vismaz līdz šī gada beigām.

Valdis Vikmanis, Biznesa portāls db.lv

Plašāk par šo lasiet otrdienas (10. jūlija) laikrakstā Dienas bizness

 

Šmidres jaunajā radio programmu veidos arī Eho Moskvi

Jaunajā Baltkom radio, kas rīdziniekus paredzējis uzrunāt tuvākajā laikā, daļu programmas iecerēts veidot sadarbībā ar Krievijas radio Eho Moskvi. Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTVP) sola uzmanīgi klausīties, ko raida jaunais plašsaziņas līdzeklis un kāda loma tajā ir Krievijas valsts korporācijas Gazprom īpašumā esošajam Eho Moskvi. Tiesa, par spīti valsts centieniem visus medijus padarīt varai ērtus un paklausīgus, Eho Moskvi vēl spēj paust Kremli kritizējošu nostāju.

NRTVP par abu mediju sadarbību uzzinājusi neoficiāli — vispirms dzirdētas baumas, bet pēc tam šīs ziņas apstiprinājuši SIA Baltkom radio pārstāvji. "Viņi zvērēja, ka nebūs nekas tāds, kas iet pret valsti," atstāstīja NRTVP priekšsēdētāja vietniece Ingrīda Stroda. Baltkom radio valdes priekšsēdētājs ir miljonāru sarakstā ne reizi vien minētais Pēteris Šmidre. Tiesības izmantot tobrīd pēdējo vēl brīvo frekvenci apraidei Rīgā un tās apkaimē jaunā raidorganizācija ieguva pērn rudenī aptuveni 50 sāncenšu konkurencē, atgādināja I.Stroda. Uzticību tieši šim projektam lielā mērā viesusi pārliecība par P.Šmidres uzņēmumu finansiālo stabilitāti, uz ko norādīts arī Baltkom radio koncepcijā — pamats būšot P.Šmidres uzņēmums Alīna, kas apgroza miljonus. Koncepcijā minēts, ka jaunais radio vērsīsies pie vismaz 25 gadus veciem klausītājiem, kuri "vēlas pastāvīgi saņemtu aktuālu informāciju". Radio raidīs visu diennakti, 80% nedēļas programmas veidojot pašai raidorganizācijai, 20% — citām raidorganizācijām un neatkarīgiem producentiem, gan neprecizējot, kuri tie būtu, taču tieši šī sadaļa paver iespēju sadarboties ar Eho Moskvi, akcentēja I.Stroda. Tāda pati proporcija iecerēta arī latviešu valodai (80%) un citām valodām (20%). Domāts, ka klausītāji būs cilvēki, kas saprot latviski, krieviski un angliski, kā arī ārzemnieki, kuri uzturas Rīgā: viņiem paredzētas ziņas angļu valodā. 50% programmas būs mūzika, 11% ziņas, 10% informācija, pārējais — reklāma u.tml. Retranslēt citu raidorganizāciju programmu nav paredzēts. Koncepcijā jaunā radio programmas saturs salīdzināts ar Baltkom TV24, kas ir pastāvīga aktuālās informācijas plūsma. Radio tas varētu būt līdzīgi, sadarbojoties ar ziņu aģentūrām, kā arī izmantojot P.Šmidres izdevniecības Rīgas Viļņi žurnālistu potenciālu, taču par Eho Moskvi koncepcijā nav ne vārda. Ziņas papildinās mūzika, bet stundām gara runāšana neesot paredzēta. Eho Moskvi piedāvāšot mūzikas un autorraidījumus, zināja teikt I.Stroda, taču P.Šmidres pārstāvis Lauris Kļaviņš sīkākas ziņas nevēlējās atklāt, pirms radio nav sācis skanēt. Katrā ziņā radio tiekot plānots kā profesionāls, pelnošs projekts, bet Eho Moskvi "ir Krievijā nopietns spēlētājs", izteicās L.Kļaviņš. Krievijas radio ar kapitālieguldījumiem Baltkom radio gan nepiedalīšoties, tikai satura veidošanā.

Zane Zālīte Kļaviņa, Laikraksts "Diena", Diena.lv

 

Valmierā un Viesītē jaunas FM radiostacijas

2007. gada 1. jūlijā Viesītē FM diapazonā, 102,2 MHz frekvencē uzsāks darbu jauns VAS „LVRTC” radio apraides raidītājs, kurš raidīs Latvijas Radio 3. programmu „Klasika”. Tā aptveršanas zona būs 45 – 57 kilometri.

Savukārt Valmierā jūlija sākumā FM diapazonā, 102,4 MHz frekvencē darbu uzsāks jauna SIA „Valmieras TV” radio apraides stacija, kura raidīs savu oriģinālu programmu. Jaunās raidstacijas aptveršanas zona būs 25 -35 kilometri.

 

Vētra ap jauno radiostaciju ienākšanu Latvijā


NRTP rīcība, izsniedzot apraides atļauju SIA Alīna dibinātajam SIA Baltkom radio, kurā daļu programmas iecerēts veidot, sadarbojoties ar Krievijas radio Eho Moskvi, proti, retranslēt šīs raidstacijas produkciju, radījusi visai lielu rezonansi.

Nobažījies par šādas darbības sekām ir gan Radio SWH direktors Zigmars Liepiņš, gan Latvijas Raidorganizāciju asociācija (LRA), kā arī apvienības Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (TB/LNNK) Saeimas frakcija.

"Skumji, ka pēdējās divas radio frekvences esam atdevuši krieviem tā vietā, lai nodrošinātu vietējo žurnālistiku. NRTP ir pārkāpusi visus likumus," saka Z. Liepiņš. Viņš uzsver, ka frekvenču daudzums ir ierobežots un, lai tās prātīgi sadalītu un būtu saprotams, ko ar tām darīt, nepieciešams uzraugs, bet NRTP to nav darījusi. "Saskatu divas pozīcijas, kam nodarīts pāri, – tirgus un ideoloģisko. Tirgus aspektā shēma ir šāda – raidorganizācijai negribas tērēt naudu, jo ziņu dienests prasa izmaksas. Un kāds nolemj, ka var taču sarunāt ar Eho Moskvi un retranslēt viņu raidījumus, atstājot brīvas vietas reklāmai. Retranslāciju iedos bez maksas, jo Krievija ienāk Latvijas informatīvajā telpā, reklāmu pārdos. Dempingošana būs neizbēgama – ja kaut ko var dabūt pa lēto, tad to var arī lētāk pārdot. Raugoties no ideoloģiskā aspekta, tie krievu žurnālisti vai krieviski runājošie žurnālisti, kas nākamgad beigs augstskolu, nedabūs darbu," secina Z. Liepiņš.

Par ideoloģisko aspektu, retranslējot Krievijas raidstacijas produkciju, savs viedoklis ir arī TB/LNNK Saeimas frakcijai, kas vēstulē NRTP uzsver, ka "mums kā nacionāli konservatīvai partijai ir bažas, ka tā rezultātā Latvijas elektronisko mediju vidē varētu pieaugt Krievijas ietekme un tiktu propagandēta Latvijas valstij nelabvēlīga ideoloģija". Kā skaidro TB/LNNK preses sekretārs Rolands Pētersons, deputāti lūdz NRTP skaidrojumu, vai padome ir izvērtējusi šādas ietekmes pieļaujamību, kādas ir tās iespējas novērst potenciālos draudus, kā arī prognozes, kādā virzienā varētu attīstīties Baltkom radio sadarbība ar Eho Moskvi. Frakcija uzsver, ka labprāt uzklausītu NRTP ierosinājumus grozījumiem normatīvajos aktos, kas ļautu padomei aktīvāk cīnīties pret Latvijas valstij naidīgas informācijas izplatīšanu Latvijas mediju telpā. Rakstiski pretenzijas gan pret šo konkrēto NRTP rīcību, gan tās darbību kopumā pauž arī LRA, pārmetot padomei klaju likumdošanas normu ignorēšanu un kontroles un uzraudzības funkciju neievērošanu.

Savukārt NRTP priekšsēdētājs Aivars Berķis, atbildot uz daudzajiem pārmetumiem, stāsta, ka apraides atļauja izsniegta konkursa kārtībā un padome rūpīgi izvērtējusi visus kritērijus un Baltkom radio piedāvāto koncepciju. "Mēs uzraudzīsim, lai tā tiktu pildīta. Ja konstatēsim, ka raidorganizācija nepilda nosacījumus, kas atrunāti koncepcijā, piemērosim tai sodu," sola A. Berķis. Viņš spriež, ka ikvienā gadījumā, kad tirgū ienāk jauns spēlētājs, ir zināms satraukums, ko rada konkurence. "Tracis notiek reklāmas tirgus pārdales dēļ, un visiem spēlētājiem jācīnās sīkstāk, lai saglabātu savu daļu."

Izbrīnīts par ažiotāžu ir Baltkom TV ģenerāldirektora Pētera Šmidres preses pārstāvis Lauris Kļaviņš, jo, pēc viņa domām, neesot saprotams uztraukuma iemesls. "Mums nemaz nav ieplānota retranslācija no Krievijas. Protams, būs raidījumi citās valodās, bet pagaidām, kamēr medijs vēl nav sācis darboties, atturamies no sīkākiem komentāriem," viņš saka.

Informācijas zinātņu doktors Sergejs Kruks spriež, ka jauna radiostacija varētu būt labs ieguldījums latviešu žurnālistikas attīstībā, un apstāklī, ka daļu programmas varētu veidot retranslācijas no Krievijas, nesaskata neko sliktu. Tiesa, viņš gan neprognozē, ka tai būs liela auditorija. "Mums ir vajadzīga veselīga konkurence un kaut kā jauna un interesanta meklējumi," teic S. Kruks.

Līdztekus jautājumam par Eho Moskvi gan Z. Liepiņš, gan LRA uzsver nepieciešamību sakārtot likumdošanu, jo uzskata, ka Radio un televīzijas likums, kas pieņemts 1995. gadā, ņemot vērā mediju vides straujo attīstību, ir novecojis un nepilnīgs. LRA vēstulē teikts, ka "likumā noteiktās normas neveicina mediju vides sakārtošanu Latvijā". A. Berķis uzsver, ka padome ir gatava jebkurā brīdī "pabeigt likumu un nolikt to uz galda", bet procesu kavē valdība.

Ilze Upīte, Neatkarīgā Rīta Avīze, NRA.LV

Papildināts. Visinteresantākais teksts izskanēja "TV Panorāmā": "NRTP nav pamanījusi, ka jau divus mēnešus darbojas Krievijas Hītu radio."

 

TOP radio tiesāsies ar NRTP

Kā zināms Nacionālā radio un televīzijas padome 24.maija sēdē uzklausīja konkursa dalībniekus apraides atļaujas (licences) saņemšanai radio programmas apraidei 97,3 MHz FM frekvencē Mārupes pagastā un nolēma uzvaru konkursā piešķirt SIA „QBS”. 

Kā ziņo TOP Radio: "Diemžēl mums neizdevas uzvarēt NRTP rikotājā konkursā uz frekvenci 97.3 FM Mārupē. Saskaņā ar to, ka mēs uzskatām programmu pārraidi internetā par nerentablu un uz nenoteiktu laiku tiks slēgts mūsu interneta serveris. Patlaban mums nav papildlīdzekļu, lai veiktu maksājumus par autortiesību izmantošanu, jo visas finanses tiks veltītas uz jaunu konkursu organizāciju NRTP un esošā konkursa rezultātu parsūdzēšanu Rīgas apgabaltiesā.

Patlaban mūziku no radiostacijas "TOP Radio" Jūs varat dzirdēt radiostacijas " RADIO ZEMGALEI 106.6 FM " viļnos. Gadijumā, ja parrunas ar mūsu partneriem norisināsies pozitivi, tad jau tūvākaja laikā mēs atskaņosim arī savas autorprogrammas."Radio Zemgalei" brīvi var uztvert Bauskā, Iecavā, Jelgavā, Ogrē, Lielvārdē un Rīgas rajonā."

 

ASV tūkstošiem radiostaciju "Klusuma diena"

26. jūnijā, ASV, vairāku tūkstošu radiostaciju viļņos bija klausāms vienīgi klusums. Tas bija ASV interneta radiostaciju protests pret jauno autortiesību likumu, kurš stāsies spēkā 15. jūlijā. Kā uzskata akcijas rīkotāji un dalībnieki „Klusuma diena” (”Day of Silence”) 26. jūnijā, attēloja reālo situāciju, kas iestāsies interneta radiostaciju jomā pēc 15. Jūlija. Lielāko daļu interneta radiostaciju jaunie noteikumi vienkārši izstums no tirgus. Pie tam, maksu par radiostaciju translāciju internetā plānots palielināt līdz pat 2010. gadam. Daudzi pasaules radio servisi pārtrauca pārraidīt savas radiostacijas internetā, vienīgi norādot saiti uz www.savenetradio.org

Bet cīņa nav zaudēta un turpinās. Tūkstošiem interneta radiostaciju pārraidītāju, klausītāju un fanu bombardē kongresu ar vēstulēm un telefonu zvaniem, un tic, ka, visiem kopā apvienojoties, ir pa spēkam kaut ko mainīt līdz daudziem izšķirošajam 15. jūlijam.

 

Latgales Radio paplašina darbību

“Latgales Radio” šonedēļ uzsāka raidīt no Jēkabpils (FM 95,8), to pievienojot raidītāju tīklam Daugavpilī un Rēzeknē. Pastāvīgi signāls tiek raidīts sākot ar pirmdienas, 19. marta vakaru. 1 Kw stiprais raidītājs ir spēcīgākais pilsētā. Līdz ar to jaunais raidītājs nodrošina labu dzirdamību Jēkabpilī un plašā apkārtnē.

“Latgales Radio”, kas līdz šim bija dzirdāma, izņemot Balvu rajona ziemeļus, jau lielākajā Latgales daļā, uztverams arī Jēkabpils, Aizkraukles un Madomas rajonā. Kā norāda “Latgales Radio” direktors Valdis Labinskis, tagad izdevīgos laika aptākļos radiostaciju rietumu virzienā var sadzirdēt līdz pat Lielvārdei.
“Latgales Radio” darbību uzsāka 2006. gada 9. jūnijā ar pirmo raidītāju Rēzeknē (FM 103), 14. jūnijā sekoja Daugavpils (FM 95,2) un tagad pievienojusies Jēkabpils. Radiostacijas redakcijas atrodas Rēzeknē, bet tā piesaista cilvēkus no visas Latgales, raidot visu diennakti.
Jēkabpils raidītāja uzstādīšana tika uzsākta jau 2006. gada decembrī, bet klimatiskie apstākļi ļāva tikai tagad noslēgt darbus. Paredzēts, ka tuvākajās nedēļās raidītāja antenas tiks vēl pilnveidotas, lai uzlabotu dzirdamību arī dienvidaustrumu (Līvānu) virzienā, tā nodrošinot izcilu dzirdamību visā Preiļu rajonā.
“Latgales Radio” ir Nacionālās Radio un televīzijas padomes izdotas tiesības līdz 2008. gada vasarai uzstādīt papildus raidītājus, lai nodrošinātu dzirdamību visā Latgales kultūrvēsturiskajā reģionā. Tādēļ vēl šogad iecerēts uzstādīt papildus raidītāju Latgales ziemeļos, Balvu, vai Viļakas pilsētas tuvumā. Radio stacija raida mūziku, tai skaitā daudz vietējās latgaliešu, un informē par attīstību reģionā. Tās īpatnība ir tā, ka radiostacijas darbinieki vadot raidījumus, intervijās, ziņās, sagatavojot autorprogrammas un citus sižetus lieto latgaliešu valodu.

Guntis Rasims,
“Latgales Radio” programmas direktors

 

Radio "Skonto" lūdz prokuratūrai izvērtēt NRTP rīcību

SIA "Radio Skonto" vērsusies Ģenerālprokuratūra ar lūgumu izvērtēt Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) rīcību, izsniedzot apraides atļaujas pēc tam, kad "Skonto" bija pārsūdzējusi lēmumu par atļauju piešķiršanu Administratīvajā tiesā. NRTP skaidro, ka šis gadījums atklāj pretrunas starp Administratīvā procesa un Radio un televīzijas likumiem.

Pērnā gada rudenī "Radio Skonto", pārsūdzēja trīs padomes lēmumus, kas tika pieņemti 2006.gada 5.septembrī un ar kuriem par uzvarētājiem konkursos par radio apraides atļauju saņemšanu Rīgā un tās apkārtnē tika atzīti SIA "Alīna", Uģis Polis un Ivo Baumanis.

"Radi Skonto" otrdien izplatītajā paziņojumā norāda, ka saskaņā ar Latvijas Administratīvā procesa likuma (APL) normām, ja kādas valsts institūcijas lēmums tiesā tiek apstrīdēts, šāds lēmums līdz tiesas galīgajam spriedumam tiek apturēts.

NRTP jurists Alens Ancāns portālam "Delfi" norādīja, ka padome strādā saskaņā ar speciālo nozares likumu – Radio un televīzijas likumu, kurā noteikts konkrēts termiņš, kurā padomei jāizsniedz apraides atļaujas. Līdz ar to, neizsniedzot atļaujas laikā, būtu pārkāpts šis likums, un to varētu apstrīdēt konkursa uzvarētāji.

Ancāns atzinis, ka starp diviem likumiem pastāv pretrunas, taču NRTP rīkojās saskaņā ar speciālo nozares likumu, jo arī likumā par APL spēkā stāšanos noteikts, ka pretrunu gadījumā jāņem vērā speciālais likums.

Ancāns arī uzsvēra, ka padome savu lēmumu par apraides atļaujas piešķiršanu šiem trim uzvarētājiem uzskata par pareizu un tiesisku.

Savukārt "Radio Skonto" pauž neizpratni par to, ka padome, neskatoties uz pārsūdzētiem lēmumiem un pirms notikusi tiesa, kurā tiks izvērtēta lēmumu atbilstība vairākiem Latvijas likumiem, 2006.gada novembrī un decembrī tomēr ir izsniegusi apraides atļaujas.

Ar mērķi noskaidrot notikušā detaļas, "Radio Skonto" SIA intereses pārstāvošs advokāts 2006. gada novembrī un decembrī iesniedza padomei divus iesniegumus ar lūgumu sniegt sīkāku informāciju par apraides atļauju izsniegšanu "Baltkom Radio" SIA un "Krievu hītu radio" SIA.

"Skonto" informē, ka padome, neievērojot likumā noteikto 15 dienu termiņu, atbildi uz iesniegumiem sniedza divus mēnešus pēc sākotnējā informācijas pieprasījuma nosūtīšanas.

"Radio Skonto" pirmdien prokuratūrai iesniedza lūgumu pārbaudīt, vai Nacionālās radio un televīzijas padomes locekļu darbībās nav konstatējamas dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas pazīmes.

Avots: Delfi.lv

 

BBC radio uz brīdi pārtrauc raidīt Latvijas radio vilņos

Šī gada sākumā Latvijā vairs nebija dzirdams BBC radio, kurš raidīja Rīgā 100, 5 FM frekvencē. Radio translācijas pārtraukšana bija saistīta ar  BBC radio retranslācijas nodrošinātāja  „Krebs TV” partneru maiņu, kas atbild par tehnisko pārraides retranslācijas nodrošināšanu.  Par to savs sakāmais bija arī LR ārlietu ministram Artim Pabrikam:
"BBC ir jāturpina skanēt Latvijas radio viļņos. Britu radio raidījumi Latvijā ne vien nodrošināja klausītājus ar ātru, kvalitatīvu un objektīvu informāciju par norisēm pasaulē un palīdzēja apgūt angļu valodu, bet ir arī apliecinājums preses brīvībai Latvijā. Nevar aizmirst arī to, ka padomju varas gados BBC raidījumi bijušās PSRS teritorijā cilvēkiem bija viens no neatkarīgiem ziņu avotiem, tādējādi tuvinot PSRS sabrukumu"
Pamatojoties uz 8. janvārī veikto ekspertīzi,  „Elektronisko sakaru direkcija” atbilstoši normatīvo aktu prasībām, ir izskatījusi un izsniegusi SIA ”Krebs TV” radioiekārtas uzstādīšanas atļauju Rīgā programmas BBC WS raidīšanai un pašlaik BBC radio atkal dzirdams radio uztvērējos.

Avoti: Dienas Bizness (db.lv), ESD

 

Kā radiostacijas noslēdz 2006. gadu un kas gaidāms 2007. gadā?

Novembrī un decembrī  Elektronisko Sakaru direkcija izsniedza apraides atļaujas 2 jaunajām radiostacijām:  Krievu  Hītu radio, kas raidīs 96,2 FM frekvencē un Baltkom radio, kas raidīs 93,9 Fm frekvencē, kā arī 2006. gada 24. novembrī  ESD speciālisti Rīgas rajona Tīrainē demontēja nelegālu raidošo antenu. Šāda rīcība bija nepieciešama, jo raidošās antenas īpašniekiem  nebija Nacionālās radio un televīzijas padomes izsniegtās apraides atļaujas un, tuvojoties NATO samitam Rīgā, bija paaugstinātas drošības prasības, tādēļ ikviens nelegāls raidītājs varēja traucēt citu frekvenču lietotājiem.
Decembrī Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) lēma par soda sankciju piemērošanu radio raidorganizācijai SIA „Pikal un partneri” (radio PIK 100FM) par būtisku Radio un televīzijas likuma 17.panta piektās daļas un likuma „Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas vēlēšanām un Eiropas Parlamenta vēlēšanām” 7.panta trešās daļas pārkāpumiem 2006.gada 4.septembrī, kā arī 3. un 6.oktobrī. Kā portālam delfi.lv  norādīja NRTP priekšsēdētājs Aivars Berķis, ka priekšvēlēšanu laikā radiostacija aicinājusi balsot par vienu partiju, turklāt šajos aģitācijas materiālos nav bijis minēts, ka tā ir priekšvēlēšanu reklāma, un kas to apmaksā. Lai gan likums paredz radiostacijas slēgšanu līdz pat 7 dienām, piemērotais sods ir raidorganizācijas SIA „Pikal un partneri” darbības apturēšana uz 3 dienām 2007.gada 2., 3. un 4.janvārī.

Avoti: NRTP, ESD, Delfi.lv

 

Latvijā darbību sāk jauns interneta radio - "Suņu radio"

Kā informē idejas autori, vortāls Petnet.lv, radio skanēs tikai tās dziesmas, kurās dzied par suņiem, kuru nosaukumos ir minēti suņi, kā arī pašu suņu izpildītie skaņdarbi, dažreiz būs dzirdamas arī zoopreču reklāmas. Radio arī ir ieguvis oficiālu licenzi no AKA/LAA tā kā ar autortiesībām viss ir  kārtībā. Klausīties radio var Petnet mājas lapā jeb arī spiežot šeit (nepieciešams Winamp atskaņotājs)

 

Radio Skonto savam klausītājam uzdāvina auto

Mans mīļākais radio ir "Radio Skonto"! Tādi bija atslēgas vārdi, kas bija spēkā gandrīz trīs nedēļas ( no 30. oktobra pl. 12) līdz 16. novembrim vai brīdim, kad tiks atrasti 5 pretendenti uz jaunu auto Hyndai Matrix. No Radio Skonto studijas tika veikti 1894 zvani. Savu iespēju garām nepalaida un ar maģiskajiem vārdiem, kas pavisam noteikti garantēja naudas balvu - 300 latu, kā arī iespēju kļūt par pretendentu uz auto, uz telefonzvaniem atbildēja Zita Čaunāne no Praulienas (viņa strādā slimnīcas veļas mazgātavā), ugunsdzēsējs Jānis Rudzītis, kurš dzīvo Ērgļos, bet strādā Ķeipenē, rīdzinieces Lija Kalēja - Vidzemes priekšpilsētas Dzimtsarakstu nodaļas speciāliste, bijusī Zemessardzes bataljona personāldaļas priekšniece, bet šobrīd pensionāre Ilze Kamola un Ikšķiles vidusskolas audzēknis Dāvis Blaus, kas aizraujas ar tenisa spēlēšanu.

17.novembrī Skandi Motors autosalonā bija pulcējušies visi pieci pretendenti, viņu atbalstītāji, kā arī Skandi Motors un Radio Skonto pārstāvji. Lai gan 300 latu visi pieci jau bija laimējuši, interesi par iespēju tikt pie jaunas automašīnas tas nemazināja. Piecas atslēgas, pieci pretendenti, bet tikai viena pavisam jauna "Hyundai Matrix" - tāds bija sākums izlozei. Pa vienam, tādā secībā, kā tika sazvanīti, Zita, Jānis, Lija, Ilze un Dāvis devās pie trauka, kurā gūla 5 jau pieminētās atslēgas. Tikai viena bija īstā. Ļaudis ņēma pa vienai un kāpa automašīnā, lai lūkotu to iedarbināt. Ir patiešām žēl, pirmajiem četriem tas neizdevās, taču ir arī patiešām prieks - Dāvim izdevās!

Dāvis Blaus kļuva par pilnīgi jaunas automašīnas "Hyundai Matrix" jauno īpašnieku. Nu labi, oficiāli viņa tiesības vēl kādu brīdi pārstāvēs vecāki, taču, jādomā, ģimenes ietvaros vienalga īstais auto saimnieks būs tieši Dāvis.

Uzvarētājs un pretendenti uz galveno balvu šeit

Kāds kuriozs zvans (tādu noteikti nemaz nebij tik maz) no šīs akcijas klausāms šeit

 

Elektronisko sakaru direkcija slēdz Magic FM Cēsīs

vienā jaukā vakarā , atskanēja zvans pie durvīm un palūdza ielaist iekšā un žēli jautāja:
- " Vai gadījumā Jums šeit nav raidītājs?"
- "Bet protams, ka "viens" ir...

2006.gada 9. novembra vakarā Cēsīs Valsts Elektronisko Sakaru Direkcijai (ESD) bija loms uz 15 watiem.
Uz laiku tika slēgta (likvidēta) nekomerciālā radio stacija "Magic Fm" 92.0 Mhz. frekvencē. Skumji, bet patiesība... . Bet nu ne vienmēr viss ir tik slikti, kā izskatās, jo Magic FM joprojām turpina skanēt internetā! Paldies mūsu uzticīgajiem klausītājiem, mēs to darijām Jūsu un mūsu prieka pēc ;)
Sīkāk un ar visiem attēliem šeit

 

Kurš aizbrauks ar radio Skonto Hyundai MATRIX?

Kurš aizbrauks ar radio Skonto Hyundai MATRIX uzzināsim jau 17.novembrī, pulksten 15:00 "Skandi Motors" autosalonā Lielirbes ielā 32, kad noslēgsies Radio Skonto rīkotā akcija "Mans mīļākais radio ir Radio Skonto".
Kā zināms radio Skonto no 30. oktobra katru dienu zvana uz 10 nejauši izvēlētiem tālruņa numuriem. Ja pirmie vārdi ar kuriem atbild uz šādu zvanu ir: "Mans mīļākais radio ir radio Skonto", tad sazvanītais saņem 300Ls un ir viens no pieciem pretendentiem uz galveno balvu - auto Hyundai MATRIX. Par akcijas veiksmīgo norisi un popularitāti liecina vien milzīgais komentāru skaits radio Skonto mājaslapā, kur diskusijās piedalās arī radio balsis.

Daži komentāri no Skonto klausītājiem:

Jau ir tik tālu aizgajis, ka pat dežūrārsti zem deguna nepārtraukti dubina "Mans miļākais radio ir radio Skonto"

un kāda vaina šovam. es pēc katra neatbildētāja palieku priecīgāks, jo manas iespējas palielinās.

...piemēram es tik intensīvi Skonto pirms akcijas neklausījos, lai gan repertuārs vienmēr ir paticis.

...Jūsu akcija ir kaut kas vienreizīgs! Vēl tagad nevaru (noticēt tam)"sagremot" to,ka arī man piezvanijāt!Visu laiku kopš tā brīža nevaru beigt galvā atkārtot atslēgas vārdus,tā it kā jūs zvanīsiet vēl...Hm...Un galvenais,ka Jūsu radio stacija tiešām ir MANA mīļākā!!!Ar sveicieniem un laba vēlējumiem-ES!!!:)

Radio balss Elita Marga: Šodien veikti aptuveni 100 zvani. Aļļo! utml. vienkārši nav ne interesanti, ne jēgas atskaņot. Ap 90 procentu sazvanīto atslēgas vārdus zin, bet nelieto īstajā brīdī!!! Tāpēc ir vērts trenēties:) Starp citu, profilaksei un labam garastāvoklim es uz visiem zvaniem atbildu ar atslēgas vārdiem, lai gan nemaz nepretendēju uz auto:)

 

Pievieno savas dziesmas Hip Hop radio

Daudzi pasaulē un tajā skaitā arī Latvijā ir iemīlējuši hip-hop mūzikas ritmus. Jau vairākus gadus arī Latvijas hip-hop kultūra ir attīstījusies. Daudzi muziķi mums jau ir labi zināmi, bet ļoti daudz jauno talantu darbojās patstāvīgi mājās, nevis ierakstu studijās. Lielākā daļa šo dziesmu neietilpst kvalitātes standartos un tās nevar popularizēt, kā arī laist radio ēterā. Tāpēc ir radies jaunais Latvijas Hip-hop mūzikas radio, kurā skan tikai latviešu hip-hop mūzika.

Radio mērķis ir popularizēt latviešu hip-hop un palīdzēt jauniem talantiem viņu raidīšanu ēterā. Tas nozīmē, ja vēlies, lai tavas HH dziesmas skanētu pār Latviju, tad sūti to uz talants@hhradio.lv , kuri tiks ar lielāko prieku pieņemti! Klausīties radio var eradio.lv jeb arī www.hhradio.lv

Sagatavoja Mārtiņš Siliņš - www.hhradio.lv

 

Drīzumā Rīgā 3 jaunas radiostacijas

Nacionālā radio un televīzijas padome 5.septembrī ārkārtas sēdē balsoja par konkursa rezultātiem apraides atļaujas (licences) saņemšanai radio programmu apraidei sekojošās frekvencēs Rīgā: 93,9 MHz, 96,2 MHz un 96,8MHz.

Par uzvarētāju konkursā apraides atļaujas (licences) saņemšanai radio programmas apraidei 93,9 MHz frenkvencē Rīgā tika atzīta Pētera Šmidres SIA „Alīna”. SIA "Alīna" iecerējusi veidot informatīvi muzikālu radiostaciju "Baltkom radio", kura mērķauditorija būtu Rīgas un Rīgas apkārtnes iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem. 20% no kanāla teksta būtu latviešu valodā, bet 80% - svešvalodās. "Baltkom radio" pati veidotu 80% no programmām, bet neatkarīgie producenti - 20%. Iecerēts, ka 50% no programmas būs mūzika, 11% - ziņas, 10% informācija, bet pārējais saturs tiktu aizpildīts ar izklaides un sporta programmām.

Par uzvarētāju konkursā apraides atļaujas (licences) saņemšanai radio programmas apraidei 96,2 MHz frenkvencē Rīgā tika atzīts Uģis Polis. Uģis Polis iecerējis veidot informatīvi muzikālu radiostaciju - "Krievijas hitu radio", kura mērķauditorija būtu Rīgas un tās apkārtnes iedzīvotāji līdz 35 gadu vecumam, kas vēlas saņemt aktuālo informāciju par Krievijas mūzikas tirgu. Puse no radiostacijas teksta programmām būtu latviešu, bet otra puse - svešvalodās, tāda pati attiecība ir arī paredzēta starp radiostacijas pašas veidotajiem un neatkarīgo producentu ražotajiem raidījumiem. 50% no programmas būtu mūzika, 25% - izklaide, 3% - ziņas, 1,5% - informācija.

Par uzvarētāju konkursā apraides atļaujas (licences) saņemšanai radio programmas apraidei 96,8 MHz frenkvencē Rīgā tika atzīts Ivo Baumanis. Ivo Baumanis iecerējis veidot latviešu populārās mūzikas radio "Latviešu radio", kurš būtu paredzēts Rīgas un tās reģiona iedzīvotājiem līdz 35 gadiem. Stacija raidītu tikai latviešu valodā, 95% no raidījumiem veidotu radiostacija, bet 5% - neatkarīgie producenti. Mūzika paredzēta 50% no programmas, 24% būtu izklaide, 2% - ziņas un 2% -informācijas.

Atgādinām, ka konkursā par radio licenzēm pieteicās vairāk nekā 33 personas un uzņēmumi.

Izsaki savu viedokli eradio.lv forumā par šo tēmu šeit

Avots: NRTP, ziņu aģentūra LETA

 

Elīna Bīviņa tiesājas ar radio SWH

Rīgas apgabaltiesa šā gada 14.septembrī plkst.12.30 paredzējusi apelācijas kārtībā skatīt bijušās AS "Radio SWH" darbinieces un ētera balss Elīnas Bīviņas prasību atzīt darba devēja uzteikumu kā spēkā neesošu, atjaunot viņu darbā un piedzīt atlīdzību par piespiedu darba kavējumu.

Kā aģentūru LETA informēja apgabaltiesas preses sekretāres pienākumu izpildītāja Inese Menska, ar nelieliem pārtraukumiem no 1994.gada Bīviņa strādājusi "Radio SWH" gan par ziņu korespondenti, gan par ziņu redaktori.

2004.gada janvārī viņa ar raidorganizāciju noslēgusi līgumu un radio sācis no viņas iegādāties informatīvi literārus autordarbus ar tiesībām tos izmantot. Vidējais Bīviņas atalgojums bijis 700 lati mēnesī.

2005.gada 23.decembrī "Radio SWH" paziņoja, ka pārtrauks ar Bīviņu noslēgto vienošanos par autordarbu pasūtīšanu, ja viņa dosies strādāt uz Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā iecerēto raidījumu "Nulles pozīcija", aģentūrai LETA sacīja "Radio SWH" prezidents Zigmars Liepiņš. Tā kā viņa izlēmusi strādāt LTV, 2006.gada 23.janvārī vienošanās arī pārtraukta.

Starp "Radio SWH" un Bīviņu noslēgtā vienošanās paredzējusi, ka līgumsaistību pārtraukšanas gadījumā no radio Bīviņa saņem 1000 latu kompensāciju.

Vienošanās arī paredzējusi, ka mēnesi pēc tās pārtraukšanas Bīviņa nedrīkst piedāvāt savus autordarbus citām raidstacijām, tomēr jau pēc uzteikuma saņemšanas decembrī viņa piedāvājusi savus autordarbus "Radio SWH" konkurentiem, sacīja Liepiņš, uzsverot, ka tieši tāpēc viņai samaksāta nevis 1000 latu, bet gan 500 latu kompensācija.

Bīviņa uzskata "Radio SWH" rīcību par pretlikumīgu, norādot, ka darbs darīts kvalitatīvi un pretenzijas pret to neesot bijušas. Viņa lūdz tiesu izmaksāt vidējo izpeļņu - 700 latus mēnesī par piespiedu darba kavējumu līdz dienai, kad tiesā tiks izskatīta viņas prasība.

"Radio SWH" Bīviņas prasību neatzīst, norādot, ka ar viņu bijusi noslēgta vienošanās par autordarbu izmantošanu. Tā kā radio viņas pakalpojumi neesot bijuši vajadzīgi, vienošanās uzteikta un likumā noteiktajā kārtībā par to paziņots arī pašai Bīviņai.

Kā informēja Menska, Bīviņas prasību skatījusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa un pieņēmusi Bīviņai nelabvēlīgu lēmumu, proti, viņas prasība noraidīta.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva dati, 2006.gada februārī Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā sākta jauna raidījuma "Nulles pozīcija" demonstrēšana. Bīviņa bija viena no četriem šī raidījuma vadītājiem.

Martā Nacionālās radio un televīzijas padomes izveidotā ekspertu komisija secināja, ka ar raidījuma "Nulles pozīcija" kvalitāti ir problēmas. Raidījuma pārraides pārtrauktas pirms pasaules futbola čempionāta translācijas LTV7.kanālā šā gada 9.jūnijā.

Kopš 12.jūnija Bīviņa ir valsts aģentūras "Jaunie trīs brāļi" Komunikāciju nodaļas vadītāja un viņas atalgojums noteikts 850 lati mēnesī.

Avots: Ziņu aģentūra LETA

 

Konkursi par apraides atļaujām Valmierā, Madonā un Rīgā

Konkursam par apraides atļaujas saņemšanu FM diapazonā Valmierā pieteikušies četri pretendenti, liecina laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" publicētā informācija.

Pieteikumu iesniedzis "Super FM" valdes loceklis Uģis Polis. Viņam pieder 51% AS "Super FM" kapitāla daļu, 14,5% SIA "Super FM Kuldīga" kapitāla daļu un 50% no SIA "Eiropas Hītu radio" apmaksātā pamatkapitāla.

Uzvaras gadījumā Polis plāno Valmierā veidot radiostaciju "Eiropas Hitu Radio Valmiera", kuras mērķauditorija būtu Valmieras pilsētas un tās apkārtnes iedzīvotāji vecumā līdz 30 gadiem. Radiostacijas izveidē Polis ir gatavs ieguldīt personiskos līdzekļus 5500 latu apmērā.

Licenci iegūt vēlas arī SIA "Valmieras TV", kuras dalībnieki ir SIA "Valmieras reģiona patērētāju biedrība", SIA "Nova" un Ilmārs Markovs. "Valmieras TV" vēlas veidot muzikāli informatīvu radiostaciju "Radio Valmierai", kuras mērķauditorija būtu Valmieras un Valmieras rajona iedzīvotāji vecumā no 15 gadiem.

Ja SIA "Valmieras TV" uzvarēs konkursā, ieguldījumi būs 20 000 latu apmērā.

Tāpat uz apraides atļauju pretendē SIA "Digital radiolinija", kuras vienīgais dalībnieks ir Anda Celma. Uzvaras gadījumā uzņēmums plāno veidot muzikāli informatīvu programmu ar nosaukumu "Radio Jums", kuras mērķauditorija būtu Valmieras un tās rajona klausītāji latviešu un citās valodās vecumā no 20 līdz 55 gadiem.

Projekta īstenošanā plānots ieguldīt SIA "Digital radiolinija" pašu līdzekļus.

Apraides atļaujas saņemšanai saņemts pieteikums arī no Jelgavā pierakstītā Valērija Matukeviča. Viņš vēlas veidot muzikāli informatīvu programmu ar nosaukumu "Valmieras radio", kuras mērķauditorija būtu Valmieras un tās apkārtnes iedzīvotāji vecumā no 15 gadiem.

Uzvaras gadījumā SIA "Klaids" izsniegs Matukevičam aizdevumu radiostacijas pirmajam darbības gadam 20 000 latu apmērā.

Par to, kurai radiostacijai FM diapazonā piešķirs apraides licenci, Nacionālā radio un televīzijas padome varētu lemt jūlija sākumā.

Savukārt Elektronisko sakaru direkcija izsniegusi raidītāja uzstādīšanas atļauju SIA Radio1, kas Madonā translēs Eiropas Hitu Radio programmu. Jēkabpils raidstacija Radio 1 uzvarēja NRTVP rīkotajā konkursā par apraides tiesībām Madonā eksperimentālai apraidei FM diapazonā 102 MHz frekvencē. Dzirdēt jauno raidītāju varēs 18 - 34 km diametrā.

Tajā pašā laikā sīva konkurence novērota konkursā par atļauju (licenču) saņemšanai radio programmu apraidei Rīgā sekojošās frekvencēs: 96,2 MHz, 93,9 MHz un 96,8 MHz.

Uz apraidi frekvencē 93,9 MHz tika saņemti 19 pieteikumi (no kuriem viens pieteikums netika pieņemts, jo nebija iesniegta visa nepieciešamā dokumentācija) no sekojošām fiziskām un juridiskām personām: 1) Jevgēņijs Carevs un Vladimirs Ivanovs; 2) SIA „Viesis”; 3) SIA „Alīna”; 4) SIA „Star FM”; 5) SIA „Saphir Capital ”; 6) SIA „RRB Viļņa”; 7) Alens Baibekovs un Aleksejs Dubass; 8) Artūrs Duboks; 9) Jūlija Bukovska un Biruta Lāce; 10) SIA „Digital Radiolinija”; 11) Uģis Polis; 12) Ivo Baumanis; 13) SIA „Nord Development”; 14) SIA „Baltic Production Company”; 15) SIA „ IZZI ”; 16) SIA „Radio Skonto ”; 17) SIA „Radio Skonto ”; 18) SIA „IT VIP ”.

Uz apraidi frekvencē 96,2 MHz arī tika saņemti 19 pieteikumi (no kuriem viens pieteikums netika pieņemts, jo nebija iesniegta visa nepieciešamā dokumentācija) no sekojošām fiziskām un juridiskām personām: 1) SIA „QBS”; 2) Andris Ungurs; 3) Jevgēņijs Carevs un Vladimirs Ivanovs; 4) SIA „Star FM”; 5) SIA „Saphir Capital ”; 6) SIA „Remora”; 7) SIA „Tehlinks”; 8) SIA „Beta media”; 9) Artūrs Duboks; 10) SIA „Multiprese”; 11) Eduards Samsonovs; 12) Uģis Polis; 13) SIA „TV Rīga”; 14) Gļebs Turkovs; 15) SIA ”Nord Development”; 16) Elija Krauze un Normunds Laizāns; 17) SIA „Radio Skonto ”; 18) SIA „Radio Skonto ”.

Uz apraidi frekvencē 96,8 MHz tika saņemti 18 pieteikumi no sekojošām fiziskām un juridiskām personām: 1) Andris Ungurs; 2) Jevgēņijs Carevs un Vladimirs Ivanovs; 3) SIA „Viesis”; 4) Ivars Pētersons; 5) SIA „Star FM”; 6) SIA „RSGA”; 7) SIA „RRB Viļņa”; 8) SIA „InfoInterMusic”; 9) Alens Baibekovs un Aleksejs Dubass; 10) SIA „Izdevniecība STILUS”; 11) SIA „Krebs TV”; 12) Artūrs Duboks; 13) SIA „Multiprese”; 14) SIA „Digital Radiolinija”; 15) Uģis Polis; 16) Ivo Baumanis; 17) SIA „Radio Skonto ”; 18) SIA „Radio Skonto ”.

Avoti: Leta, Dienas Bizness, NRTP

 

SWH Rock uzsāk jaunas programmas pārraidi

Vienīgā rokmūzikas formāta radiostacija Baltijā 1.jūnijā sāk raidīt jaunu programmu. Radio "SWH Rock" joprojām būs klausāms 89,2 FM frekvencē Rīgā un 70km ap to, kā arī Internetā, portālu "Delfi" informēja radio "SWH" pārstāvji.

Radio "SWH Rock" producents Artis Dvarionas: "Cits mūzikas pasniegšanas modelis un jaunu autorprogrammu piesaiste ir galvenās jaunās iezīmes. Svarīgi, lai katrs roka žanra cienītājs mūsu programmā atrastu sev vēlamo. Rokmūzika mūsdienās kļuvusi ļoti daudzšķautņaina un dažāda, tādēļ atspoguļot maksimāli daudz no roka pasaulē notiekošā ir mūsu lielākais izaicinājums. Ar plašāku autorprogrammu izvēli un jauno muzikas pasniegšanas veidu ēterā speram plašu soli tuvāk mūsu klausītāju interesēm. Protams, mums ir padomā arī vairāki pārsteigumi."

Jaunajā programmā tiks iekļauts Toma Grēviņa raidījums "Veģetāriešu vakariņas", kas stāstīs par indie mūzikā notiekošo, Arņa Račinska veidotais britu rokmūzikas raidījums "Lordu launags", kā arī Latvijā tapušās rokmūzikas divstunde "Ražots Latvijā", kas ēterā būs dzirdama katru sestdien, plkst. 12.00. Programmā vietu atradīs arī līdz šim klausītāju atsaucību guvušie raidījumi - "Saknes" ar Ivaru Godmani, "Rock Avēnija" ar Egilu Deiču un akustisko un koncertierakstu apskats "130 db", ko turpinās veidot Aigars Sukurs.

Jaunā Radio "SWH Rock" programma no iepriekšējās atšķirsies arī ar jaunu audio noformējumu, pilnībā nomainot radiostacijas identifikācijas džinglu paketi.

Radio "SWH Rock" šoruden svinēs savu 5.gadu pastāvēšanas jubileju

Avots: Delfi.lv

 

Latgales radio tulīt jau gaisā

Kā vēsta laikraksts „Diena” ar eksperimentāliem raidījumiem 28. maijā, bet jūnijā jau ik rītu Latgales iedzīvotājus modinās reģionālā radiostacija „Latgales radio” – pirmais latgaliski raidošais radio Latvijā. Kā „Dienu” informēja SIA MG Latgolas Bolss direktors Valdis Labinskis, Latgales radiostacija Latvijā būs unikāla ar to vien, ka dīdžeji, jauni mūziķi – Guntis Rasims jeb Da Gunchi, populārās grupas Borowa MC vadītājs Aigars Runčis, Normunds Liepiņš un citi runās latgaliešu valodā, līdz ar latviešu un ārzemju hītiem skanēs latgaliešu mūzika, latgaliski tiks raidīti arī kultūras un folkloras raidījumi.

Avots: Laikraksts "Diena", diena.lv

 

Prostitūtām pašām savs radio

Brazīlijas prostitūtas ir nolēmušas izveidot savu radiostaciju. Atļauju Baijas štata prostitūtu asociācijai šādas radiostacijas izveidošanai jau devusi valdība. Radio būs dzirdams jau septembra sākumā.

Radio mērķis nebūs šim biznesam piesaistīt vairāk sieviešu, kā arī netiks reklamēti prostitūtu pakalpojumi potenciālajiem klientiem. Radio būs apskatītas tādas problēmas kā cilvēktiesības, seksuālās izmantošanas un citas sociāla rakstura problēmas. Tiks apskatīta AIDS problēma un izsargāšanās no tā, kā arī citas aktuālas veselības problēmas.

Radio dīdžeji būs gan pašas prostitūtas gan profesionāļi mediju jomā, tādejādi prostitūtām būs iespēja izvēlēties citu nodarbošanos un pavērsies citas iespējas.

 

Ainars Mielavs pamet SWH un pārceļas uz Fit FM

Populārais pašmāju dziesminieks un radio dīdžejs Ainars Mielavs aizgājis no Radio SWH, kur veidoja pasaules mūzikas raidījumu Magelāns, kā arī kopā ar brālēnu Jāni Šipkēvicu sarunu programmu Ar dziesmu par dzīvi. 30. aprīlī radio Fit FM tiks prezentēta jauna Ainara autorprogramma Sakarnieks.

Aiznākamsvētdien pulksten 12 radio Fit FM pirmoreiz paredzētā programma būs loģisks raidījuma Magelāns turpinājums, kas pat izskanēs pasaules mūzikas cienītājiem ierastajā laikā. Mielavs, iespējams, no radio sfēras būtu aizgājis pavisam, taču viņš kopš 2002. gada ir Eiropas pasaules mūzikas ekspertu organizācijas WMCE žūrijas biedrs, kurš ik nedēļu saņem vairākus desmitus tā sauktās citas mūzikas ierakstu. Kā saka pats Ainars, nevar taču tos vienkārši ielikt plauktā un citiem nerādīt...

WMCE pulcē 50 ekspertu no visas pasaules, un to vidū ir arī slavenais krievu mūzikas speciālists Artemijs Troickis. Žūrijas locekļu nerakstītais pienākums ir ar radio starpniecību iepazīstināt savas valsts auditoriju ar unikālajiem dažādu tautību mākslinieku mūzikas ierakstiem, kā arī sastādīt savu ikmēneša labāko ierakstu topu, tādējādi palīdzot veidot oficiālo pasaules mūzikas Eiropas tabulu.

Kādēļ īsti Radio SWH ēters nomainīts pret citas stacijas radioviļņiem, Ainars nevēlas to publiski komentēt, vismaz pagaidām.

Avots: Neatkarīgā rīta avīze, nra.lv

 

Latvijā kļūst populāras uzņēmumu iekšējās radiostacijas

Radiostacija ar nosaukumu “Vegas Radio” darbību uzsāka 10. aprīlī. “Vegas Radio” raidīs tikai izklaides kompleksa “Vegas” telpās un piedāvās īpaši atlasītu mūzikas programmu. Paralēli mūzikai tiks atskaņota aktuāla “Vegas” kompleksa informācija - par īpašiem pasākumiem, kā arī par kompleksa piedāvātajiem pakalpojumiem.

Kompānija uzskata, ka “Vegas radio” izveide ir laba iespēja kļūt tuvākiem saviem klientiem, kā arī uzlabot komunikāciju ar tiem.

Konstantīns Kuzikovs, a/s „Super FM” Iekšējas radio nodaļas mārketinga un pārdošanas vadītājs: “Ārzemju prakse ir pierādījusi, ka 90% apmeklētāju pozitīvi novērtē patīkamo muzikālu fonu veikalos, bet 60% tas motivē pavadīt veikalā vairāk laikā, turklāt reklāmas sludinājumi dod iespēju apmeklētajiem uzzināt par kompānijas darbību un kārstākajiem piedāvājumiem.

A/s “Super Fm” paralēli “European Hit Radio” darbībai jau četrus gadus nodarbojas arī ar iekšējo radio projektu attīstību Latvijā, sava radio jau ir “Elkor Centram” un t/c “Olympia”.

Avots: mārketinga, reklāmas portāls Alberts.lv

 

Pirātiskās radiostacijas traucē ASV lidmašīnām

Kādas lidmašīnas piloti ASV (Majami) jutās īpaši pārsteigti, kad paceļoties gaisā, viņus satrieca hip- hop mūzikas skaņas, kas bija dzirdamas pilotu rācijās, mūzika ievērojami esot traucējusi kontaktēties ar lidostas sakaru torni.

Mūzika bija dzirdama vairākās frekvencēs no kādas pirātiskās radiostacijas , kura sevi dēvēja par radio Da Streetz.

Kā pastāstīja Federālās aviācijas pārstāvis, lai arī radio neskanēja visu diennakti, tomēr komunikācija starp pilotu un lidostas torni ir ļoti būtisks apstāklis veiksmīga lidojuma norisei.

Signāls, ko raidīja radio, drošības dienestus noveda līdz lidostai blakus esošai noliktavai, kur gan neviens radio dīdžejs netika atrasts, toties tika konfiscēti trīs datori un CD atskaņotājs. Noliktavas īpašnieks gan zvērējās neko nezinot par viņa noliktavā notikušajām radiopārraidēm.

Floridas tiesībsargājošās iestādes apgalvo, ka pēdējās dekādes laikā jau ir bijuši aptuveni 30 līdzīgi gadījumi, kad pirāti traucē lidostas darbībai.

Kopš pagājušajā gadā pieņemtajiem likuma grozījumiem, tagad Floridā par lidostas signālu traucēšanu (arī reģistrētajām radiostacijām) jeb arī par to nesaskaņotu, pirātisku izplatīšanu, ir piemērojams kriminālsods.

 

Kļūsti par Star Fm ētera vadītāju!

No 24.marta līdz 7.aprīlim ikvienam radio Star FM klausītājam uz vienu dienu būs iespēja apmainīties darba vietām ar Zoopastas vadītājiem Baibu Sipenieci vai Aldi Kalniņu.

Jā kādam ir apnicis strādāt savā darba vietā vai arī ikdienas darbs ir kļuvis par rutīnu, radio Star FM rīta raidījuma Zoopasta vadītāji ir gatavi mainīties vietām ar savu klausītāju. Trīs piektdienas pēc kārtas ikvienam būs iespēja kļūt par radio ētera vadītāju, savukārt, Baiba Sipeniece vai Aldis Kalniņš būs vērojami netradicionālā ampluā, veicot darbus, ko līdz šim nekad nav darījuši.

Kā notiks maiņa? Lai piedalītos šajā projektā, dalībniekiem pieteikumi jāreģistrē StarFM mājaslapā !. Visi saņemtie pieteikumi tiks rūpīgi izskatīti un viens no to autoriem tiks izraudzīts darbam Star FM studijā, kamēr Baiba vai Aldis viņu aizvietos ierastajā darba vietā.

 

Klausītākās Latvijas radiostacijas ziemā

TNS Latvia ir apkopojusi Nacionālā Mediju Pētījuma: radio (Ziema 2005/2006) rezultātus. Pētījumā no 2005. gada 24. oktobra līdz 2006. gada 5. februārim radio dienasgrāmatas aizpildīja 2223 respondenti – Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 12 līdz 74 gadiem.

Pētījuma „Ziema 2005/2006” dati liecina, ka Latvijā kopumā vidēji 85 % Latvijas iedzīvotāju ir klausījušies radio vismaz reizi nedēļā. Vismaz reizi dienā radio ir klausījušies vidēji 67 % Latvijas iedzīvotāju, kas ir nedaudz vairāk kā rudens periodā (66 %).

Ziemas periodā viens radio klausītājs radio ir klausījies vidēji 275 minūtes dienā, kas ir par 14 minūtēm mazāk kā 2005. gada rudenī.

Salīdzinot radio staciju kopējo nedēļas auditoriju, Latvijā kopumā būtiskas izmaiņas salīdzinoši ar iepriekšējo pētījuma periodu nav notikušas. Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs (33 %) vismaz reizi nedēļā ir klausījies Latvijas radio 2, katrs piektais – klausījies Radio SWH (20 %) , Latvijas radio 1 (19 %)

Ziemas periodā Rīgā radio vismaz vienu reizi nedēļā ir klausījušies vidēji 82 % rīdzinieku. Vismaz reizi dienā radio ir klausījušies vidēji 62 % Rīgas iedzīvotāju, kas ir nedaudz mazāk, kā rudens periodā (63 %).

Pētījuma „Ziema 2005/2006” dati liecina , ka Rīgā viens klausītājs radio klausījies vidēji 264 minūtes dienā, kas ir par 6 minūtēm mazāk nekā rudenī. Salīdzinot ar 2004./2005. gada ziemas periodu, viena radioklausītāja vidējais klausīšanās laiks dienā ir samazinājies par 24 minūtēm.

­Rīgā šajā periodā salīdzinot radio staciju kopējo nedēļas auditoriju, visvairāk klausītāju ir Radio SWH+ (22 %), Latvijas radio 4 (20 %), Radio SWH (19 %), Radio PIK 100 FM (19 %)

 

Jaunas radio reitingu mērišanas ierīces

Kā vēsta db.lv (Dienas Bizness), no šī gada vispirms Norvēģijā kā radio auditorijas mērījumu instruments tiks ieviests PPM (Portative People Meter).

Pētījumu veicējs TNS Gallup aprīkos 400 Norvēģijas iedzīvotājus ar īpašu PPM ierīci, kas pētījuma dalībniekiem būs jāstaipa līdzi un kas sekos līdzi, kuru kanālu radioklausītāji attiecīgajā brīdī izvēlējušies. Līdz šī gada trešajam ceturksnim PPM paneli plānots palielināt līdz 500 respondentiem.

TNS mērījumā tiks iekļautas norvēģu reģionālās radio stacijas, kā arī NRK, Radio 1 Norge, SBS, P4, Kanal 24 un Nordic Web Radio. Pētījumā tiks mērīta arī Interneta radio klausīšanās.

 

Radio Skonto tagad arī Liepājā

Kā ziņo liepajniekiem.lv Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) piešķīrusi apraides atļauju "Radio Skonto" veidotājiem pārraidīt radio programmas apraidei Liepājā. "Radio Skonto" veidotāji - izpilddirektors Ivars Embrekts, reklāmas nodaļas direktore Baiba Vāvere un Edijs Akolovs konkursā pieteikušies kā fiziskas personas.

Jaunā radiostacija no rīta retranslēs "Radio Skonto" rīta programmu, savukārt pārējā laikā tiks raidīta informatīvi muzikāla programma, kā arī informatīvi izklaidējoši un ziņu raidījumi. Ziņas tikšot veidotas par aktuālajiem notikumiem Latvijā un pasaulē, īpašu uzmanību pievēršot notikumiem Liepājā. Programmas veidotāji plānojot sadarboties arī ar Liepājas domi.
Veidotāji norādījuši, ka, iespējams, tikšot retranslētas arī citas interesantākās un klausītāju pieprasītākās "Radio Skonto" programmas vai to daļas, papildinot tās ar ziņu blokiem par aktuālajiem notikumiem Liepājā.
Programmas koncepcijā norādīts, ka jaunās radiostacijas auditorija būs iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 54 gadiem, kas klausās radio latviešu valodā. Radio raidīs visu diennakti.
Licences ieguvēji uzsvēruši, ka ir veikti auditorijas pētījumi, un Liepājas iedzīvotāji jau sen izteikuši vēlmi dzirdēt "Radio Skonto".
Pagaidām vēl nav zināma precīza frekvence, kurā tiks pārraidīta radio programma. No Elektronisko sakaru direkcijas piešķirtās frekvences atkarīgs arī radiostacijas nosaukums. To veidošot frekvences skaitlis un vārdi "Radio Skonto".

 

Bogdans Tarans pamet European Hit Radio

No 2006 gada radiošovs «Dance Box» Bogdana Tarana vadībā no European Hit Radio pārceļas uz deju radio Capital FM.

Šī gada aprīlī «Dance Box» atzīmēs savas pastāvēšanas astoto dzimšanas dienu. Programma, kura sākumā tikai Latvijā, bet pēdējos gados arī Lietuvā un Igaunijā atklāja brīvdienu skaņu celiņu Eiropas hītu radio, ieguva popularitāti starp daudziem deju mūzikas mīļotājiem pateicoties universālai formulai: piektdienās no 18:00 katram ir iespēja dzirdēt pasaules vadošo elektronisko deju mūziku un saņemt izsmeļošu informāciju par brīvdienu notikumiem visās trijās valstīs.

«Pēdējā laikā arviem acīmredzamāka kļuva distance starp European Hit Radio un “Dance Box”mūzikas formātu un pagājušā gada beigās tika pieņemts lēmums par šova pāreju uz citu radio vilni, - ?ārmaiņas skaidro Bogdan Taran. – Šis solis izskatās daudz loģiskāks, jo vispirms ļaus man uzsākt neatkarīgā producenta radio–darbību, agrāk es biju lielā mērā atkarīgs no European Hit Radio, tāpat arī Capital FM vairāk atbilst programmas novirzienam».

«Dance Box» bija un paliek vienīgais radio – projekts, kurš tiek veidots Latvijā un skan visā Baltijā. Lai saglabātu plašu auditoriju, Bogdana Tarana kompānija “Amber Muse” (kura ir arī Latvijas ierakstu izdevniecība) uzsākusi autoršova licenzēšanu kā uz Latvijas reģionālajām radiostacijām, tā arī uz Lietuvu un Igauniju.

«Es jau sen apspriedos ar Maskavas kolēģiem, kuri klausījās «Dance Box» un sacīja, ka produkts ir ļoti kvalitatīvs un viņiem pilsētā tāds arī būtu vajadzīgs, - saka Bogdan Taran. – Šobrīd man būs vairāk laika nodarboties ar programmas virzīšanu uz Krievijas tirgu. Ceru, ka drīz maskavieši un iespējams arī citu krievijas pilsētu iedzīvotāji varēs klausīties raidījumu radio-ēterā».

No 2006 gada «Dance Box» ne tikai maina pieraksta vietu, bet arī kļūs garāks. Piektdienas programmā, kura atklās brīvdienas mūsdienīgā stilā nāks klāt vēl viena ētera stunda. Uz šova pagarināšanas rēķina būs iespējams dzirdēt Buzz Chart, elektroniskās mūzikas nākotnes hītu topu, kuru veido britu kompānija DMCUpdate.com un kuru šodien translē tikai Pete Tong šovs “Essential Selection” Lielbritānijas valsts radio BBC pirmajā kanālā.

Bogdan Taran tāpat arī turpinās producēt citas radio programmas. Sestdienās no 19:00-21:00 Capital FM radio-viļņos sāks skanēt divu stundu programma “Body & Soul House Sessions”, kura būs veltīta soulful-house mūzikai, bet katra mēneša pēdējā sestdienā šajā ēterā iznāks “Groove Extention”, kura ietvaros klausītājiem būs iespēja labāk iepazīties ar pazīstamu dīdžeju un producentu radošo darbību, kā arī ar ierakstu izdevniecībām.

Vairāk www.dancebox.net

 

Radio NABA jaunā frekvencē

Kā ziņo LETA no 1. janvāra Latvijas Radio un Latvijas Universitātes (LU) radiostacija «Radio NABA» raidīs 93,1 megaherca frekvencē!

Līdz šim «Radio NABA» raidīja Latvijas Radio piektajā kanālā 96,2 megahercu frekvencē. Pēdējās trīs 2005. gada dienas radiostacija bija dzirdama abās frekvencēs.

1. decembrī «Radio NABA» atzīmēja trīs gadu jubileju. Radiostacija pārsvarā raida alternatīvo mūziku, kā arī piedāvā plašu autorraidījumu klāstu par visdažādākajiem mūzikas žanriem, kultūras un mākslas norisēm.

Pērn vairāk nekā 15 radio projekti saņēmuši Valsts kultūrkapitāla fonda un Kultūras ministrijas atbalstu. Radio darbinieki un raidījumi ieguvuši Nacionālās Radio un televīzijas balvas.

 

Jaunumi no Capital FM

Ir pagājuši divi gadi, kopš Latvijas radio FM skalā 101,0 Mhz dzirdama radiostacija CAPITAL FM. Radio stacija, kuras auditorija ne tikai tiek definēta kā moderna, mūsdienīga un prasīga, bet tāda arī tā ir. Pēdējā gada laikā esam veikuši nopietnas investīcijas kvalitatīva signāla nodrošināšanai, esam palielinājuši radio atļaujā noteikto apraides teritoriju.

Šobrīd esam dzirdami Rīgā un tās apkārtnē, ievērojamā daļā Zemgales un Vidzemes, Jūrmalā, kā arī lielā daļā Rīgas jūras līča piekrastes. Patlaban Capital FM signāls pārklāj teritoriju, ko apdzīvo aptuveni 1,2 miljoni iedzīvotāju, taču internetā mūs var klausīties neierobežotā teritorijā (www.capitalfm.lv).

Par savu mērķi esam izvirzījuši raidīt kvalitatīvu jauno pasaules aktuālo hītu mūziku un saistošu informāciju par tematiku, kas interesē mūsdienīgu, ekonomiski aktīvu, moderno tehnoloģiju vidē dzīvojošu klausītāju vecuma grupā no 16 - 40 gadiem.

Radio Capital FM radītāji un veidotāji ir vieni no Latvijas komerciālo un privāto radiostaciju biznesa aizsācējiem ar bagātu 14 gadus ilgu pieredzi komercradio jomā. Šī vērtīgā pieredze ļāvusi pozicionēt Capital FM uz Latvijas radio tirgus brīvajiem, nenosegtajiem segmentiem.

Rīgas pilsētā un tās apkārtnē ir vairāk kā 15 komerciālu latviešu un krievu valodās raidošu radiostaciju, kuru ētera personības rotējušas no stacijas uz staciju, un gandriz visas tas piedāvā pārsvarā pagajuša gadsimta 80. un 90 g. mūziku. Capital FM mērķis ir būt atšķirīgai no tām ne tikai ar svaigo un moderno muzikālo skanējumu, bet arī ar Rīgas radio ēteram jauniem cilvēkiem, kuri patlaban gatavojas, lai sāktu strādāt pilnā apjomā ar Jauno gadu.

Capital FM iepazīstina ar pasaules jaunajiem hītiem, piedāvājot muzikālā materiāla sakopojumu, veidotu no XXI gadsimta aktuālās mūzikas un tikai neliela apjoma 90.-to gadu pop „klasikas”. Skan arī pašmāju kvalitatīvākā jaunā popularā mūzika.

Radio Capital FM ziņu izlaidumos katru darbadienu tiek atspoguļotas Rīgā, Latvijā un pasaulē notiekošās kultūras, sporta un ekonomikas sfēras aktivitātes. Ziņu izlaidumi savienojumā ar aktuālo pasaules hītu mix-u veido Latvijas radio tirgum gana neierastu svaigu skanējumu. Savukārt nedēļas nogalē ziņas tiek papildinātas ar atpūtas un izklaides tematiku. Pateicoties Capital FM veiksmīgai sadarbībai ar neatkarīgiem producentiem, jūsu uzmanībai tiks turpināts raidīt arī muzikālos autorraidījumus.

Lai saglabātu reklāmdevējiem pievilcīgo bilingvālo klausītāju auditorijas sadalījumu (šobrīd tas ir apmēram 55% latviešu / 45% cittautieši), jaunie raidījumu bloki (rīts, pusdienlaiks un vakars) nebūs piesātināti ar sarunām un komentāriem, bet gan ar klausītājam konkrētajai dienai nepieciešamo informāciju – pareiza laika atgādinājumi, dienas aktualitāšu apskats, arī vēsturiska rakstura saistoši fakti, izcilu personību pieminēšana un sveikšana, informācija autobraucējiem. Daudz programmu un raidījumu veidošanā plānots izmantot XXI gadsimta modernās tehnoloģijas – sms un e-pastu.

Tuvojoties Ziemassvētkiem, radio Capital FM organizē labdarības akciju, kuras mērķis ir palīdzēt Strazdumuižas vājredzīgo un neredzīgo bērnu internātvidusskolai, kurā mācās bērni no visas Latvijas un ir vienīgā šāda veida mācību iestāde Latvijā. Katrs, kas piezvanīs pa tālruni 9006087, ziedos vienu latu internātviduskolas attīstībai.

 

Vai Topradio atgriezies?

Tagad Topradio atkal dzirdams internetā, kā arī testa režīmā vakaros FM 98.4 Mhz Rīgā (Tīrainē 24 stundas diennaktī). Bet tas nemaz nav viss...varot dzirdēt arī citās Latvijas pilsētās, piemēram, Limbažos, Valmierā, Jēkabpilī... Tagad domājāt viss?.. nē.. arī Lietuvā var dzirdēt - Viļņā 96.6 Mhz un Palangā 100.9Mhz. Drīzumā darbību atsāks arī Topradio mājaslapa.
Papildināts: http://topradiofan.blogspot.com

 

Darbu sākusi jauna radiostacija Fit FM

No 3. oktobra darbu sākusi jauna radiostacija Fit Fm, 99.5 FM megahercos Rīgā. Radio būšot tendēts uz atpūtu, veselību, sportu un mūziku. Radio komandas veidošana izskatās, ka nav bijusi īpaši sarežģīta, jo ir atlasīti pieredzējuši cilvēki, kas jau iepriekš ir darbojušies mēdiju jomā.

No rītiem visus modinās Dāvids kopā ar Egilu Zariņu (pēc pirmā raidījuma gan bija jūtams, ka Dāvids nav radis tik agri celties).Pusdienlaikā ar klausītājiem būs Ija Circene (LTV sports, LTV Rīts), ko pēc pulksten 14:00 nomainīs Uģis Joksts, ko pazīstam kā LTV sporta žurnālistu un jauniešu raidījuma Sems vadītāju. Pēcpusdienās 17:00 varēs dzirdēt Fit FM programmu direktoru Patriku Grīvu(iepriekš paspējis pastrādāt vai pusē Latvijas radiostaciju – Skonto, Mix Fm, Star FM, SWH). Brīvdienās izklaidēs mūziķis Ansis Klintsons un TV3 Bez Tabu vadītājs un veidotājs Ēriks Niedra.

Fit Fm pilnveidojoties, attīstoties un ņemoties spēkā varētu kļūt par nopietnāko konkurentu radio SWH, jo Rīgā trūka šādas tipa konkurējošas radiostacijas. Skonto un Star FM nav spējušas iegūt tos klausītājus ko, izskatās, ir noskatījuši Fit FM veidotāji.

Bet kas ir Fit FM veidotāji? Kam pieder Fit FM? Konkursā par licences saņemšanu uzvarēja Zigmunds Zajančovskis (zivjrūpnieks, miljonārs), kas jau pēc 9 mēnešiem (kā vēsta LTV Panorāma) savas kapitāldaļas pārdeva kādai ārzonas kompānijai, kuras valdes loceklis ir Andrejs Feldmanis (Parex bankas Viktora Krasavicka znots). Feldmanis ir tādu radiostaciju kā Mix FM un Gold FM īpašnieks. Laikam jau šim sarakstam tagad droši var pieskaitīt arī Fit FM. Tāda kā radio impērija sanāk.

Radio klausāms arī eradio.lv

 

Drīzumā Latgalei savs radio

Topošajā Latgales reģionālajā komercradio skanējumā nav jāvairās no latgaliešu valodas lietošanas, gluži pretēji — vairākiem raidījumiem jābūt latgaliski. Tas secināts radio darba grupas sanāksmē Rēzeknes rajona Sakstagalā.

Kā aģentūrai LETA atzina Latgales reģionālā komercradio veidotājs Valdis Labinskis, radio darbā būs jāorientējas uz latgaliešu sarunvalodu. Līdzās tai, radio būs klausāma arī latviešu valoda.

Darba grupas sanāksmē par Latgales radio izveidi, piedalījušies ap 40 cilvēku no Latgales, kā arī no Rīgas. Sanāksmē piedalījušies žurnālisti, mūziķi, aktieri, reģionālo laikrakstu veidotāji, kas perspektīvā varētu iesaistīties radio programmas veidošanā. Pēc Labinska teiktā, šāda sanāksme bija nepieciešama, lai noskaidrotu sabiedrības viedokli par to, kādam jābūt Latgales radio. Radio veidotājs norāda, ka Latgalē trūkst profesionālu radiožurnālistu.

Radio galvenā mērķaudotrija varētu būt vidējās paaudzes cilvēki. Stacijas reālā auditorija varētu būt aptuveni 200 000 cilvēku. Pamatā plānots orientēties uz latviešu auditoriju, kā arī mēģināt piesaistīt cittautiešus, kas saprot latviski. Līdz ar to kopumā klausītāju loks varētu sasniegt pat pusmiljonu.

Jaunajam radio vietējo konkurējošo staciju neesot, jo tās Rēzeknē un Daugavpilī galvenokārt orientējas uz krievvalodīgo auditoriju. Izņēmums esot Jēkabpils, atzīst Labinskis.

Paredzams, ka radio jau nākamā gada janvārī varētu pārraidīt izmēģinājuma raidījumus. Tas vēl nebūs dzirdams visā Latgalē. Radio studiju paredzēts izvietot Rēzeknē. Tam pašlaik tiek meklētas piemērotas telpas.

Vēl arī nav zināms radio nosaukums, tādēļ tuvākajā laikā varētu tikt izsludināts konkurss. Kā uzskata Labinskis, konkursā jābūt vārdam «Latgale».

Valdis Labinskis, kā vienīgais pretendents atzīts par uzvarētāju Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) konkursā par Latgales reģionālā komercradio izveidi.

Lai varētu uzsākt darbu, pēc Labinska aprēķiniem, nepieciešami 100 000-150 000 latu , savukārt tuvāko pāris gadu laikā projekta realizētājiem esot jābūt gataviem ieguldīt aptuveni 200 000-250 000 latu .

Viņš pats būtu gatavs ieguldīt aptuveni pusi no nepieciešamās summas. Līdzšinējā pieredze liecinot, ka pirmos trīs četrus gadus šāda radiostacija varētu strādāt bez pelņas. Tomēr Labinskis cer, ka pirms Saeimas vēlēšanām, pateicoties politiskajai reklāmai, ievērojami pieaugs reģionālo radiostaciju nozīme.

Pēc viņa domām, reklāmas devēji būs ieinteresēti izvietot reklāmu Latgales reģionālajā radiostacijā, jo, neskatoties uz nabadzību, šajā reģionā ir plaša auditorija.

Ieceres realizētājs atzina, ka Latgalē auditorija ir vecāka nekā Rīgā, jo daudzi jaunieši šo reģionu ir pametuši. Līdz ar to arī mūziku laika gaitā noteikšot klausītāji.

Labinskis vairāk nekā 20 gadu ir strādājis radio «Brīvā Eiropa», savulaik vadījis šīs radiostacijas Rīgas biroju. Pašlaik viņš ir Vācijas radiostacijas «Deutsche Welle» ārštata korespondents Baltijas valstīs. Latvijā Labinskis dzīvo pusotru gadu. Iepriekš viņš dzīvojis Čehijā un Vācijā.

LETA

 

Fit FM maina īpašniekus vēl nesākot skanēt

Uzņēmējs Zigmunds Zajančkovskis, kas šī gada janvārī saņēma atļauju veidot radio programmu "Fit FM", nolēmis pārdot darbu vēl nesākušo radiostaciju, pastāstīja Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) juriskonsulte Ina Poriete.
10.augustā padome saņēmusi Zajančkovska iesniegumu, kurā viņš norāda, ka visas "Fit FM" pamatkapitāla daļas pārdotas ārvalstīs reģistrētai kompānijai "Visor Management LLC".

Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas "Lursoft" dati liecinot, ka no 15.augusta uzņēmuma valdē ir Andrejs Feldmanis, kuram pieder radiostacijas "Mix FM" un "Gold FM", stāstīja Poriete. Par minēto ārvalstu kompāniju nekādu ziņu neesot.

Lai noskaidrotu, kas ir "Fit FM" patiesie īpašnieki, uz padomes šodienas sēdi tika uzaicināts Zajančkovskis, kurš neesot ieradies.

Ar Zajančkovski un Feldmani aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties.

Jau ziņots, ka šī gada 17.janvārī Zajančkovskis uzvarēja konkursā par apraides atļaujas saņemšanu radio programmas apraidei 99,5 megahercu frekvencē Rīgā.

Kā Zajančkovskis bija norādījis Vispārējā programmas koncepcijā, "Fit FM" formāts būs informatīvi muzikāla programma. 59% programmas raidlaika aizņems mūzika, bet pārējo - tematiski raidījumi par veselīgu uzturu, medicīnas jaunumiem un attīstību, vides aizsardzību, veselību veicinošu atpūtu un sporta pasākumiem.

25% no raidlaika būs citu raidorganizāciju un neatkarīgo producentu veidoti raidījumi. Minimālais raidlaiks latviešu valodā būšot 91% no kopējā raidlaika apjoma. Programmas mērķauditorija būs Rīgas un tās apkārtnes iedzīvotāji, kuriem saistoša ir informācija par veselīgu dzīvesveidu.

Zajančkovskis koncepcijā norādīja, ka radiostacijas izveidē ieguldīs savus personīgos līdzekļus 100 000 latu apmērā, kā arī piesaistīs kredītu līdz 100 000 latu no uzņēmumiem, kuros viņš ir līdzīpašnieks.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Feldmanis 2000.gada nogalē kļuvis par radiostacijas "Mix FM" 75% īpašnieku. Viņam pieder arī radiostacija "Gold FM".

Savukārt Zajančkovskis ir viens no Latvijas miljonāriem - lielāko akciju pakešu īpašnieks uzņēmumos "Mērsrags" un "Banga".

 

The Hobos panākumi Lietuvas radiostaciju topos

Grupas "The Hobos" un Lietuvas grupas "Skamp" solistes Ērikas kopīgi ierakstītā dziesma "Christian" sākusi skanējumu Lietuvas ietekmīgajā radiostacijā "Mi – 1", jau pirmajā nedēļā iekļūstot Top 40 devītajā vietā.

"Christian" gaitas topā var uzskatīt par panākumu, jo līdz šim grupas jaunumi M-1 Top 40 pirmajā nedēļā spējuši sasniegt tikai trešo desmitu.

"Christian" ir Latvijā jau labi zināmās dziesmas "Christian (I'm Gonna Be)" jauna versija, kas iedziedāta kopā ar "Skamp" solisti Ēriku Dženningu un ir iekļauta tikai nesen Lietuvā iznākušajā "The Hobos" izlasē "Heaven of Green".

 

Radio1 7 gadu jubilejas koncerts

Tradicionāli jūlija sākumā, kā ikkatru gadu, viens no lielākajiem reģionālajiem radio Latvijā “Radio 1” svin savu dzimšanas dienu – šogad septīto. Dzimšanas diena ar plašu vērienu – grandiozu koncertu ar šobrīd populārāko mūziķu piedalīšanos - tiks atzīmēta 9.jūlijā Jēkabpilī, Krustpils brīvdabas estrādē.

Radio jubilejas koncerts klausītājus klātienē aicina tikties ar tām mūzikas grupām un izpildītājiem, kuru radošais veikums radio ēterā bijis vispieprasītākais un skanējis visbiežāk. Šogad svinībās piedalīsies mūziķi no Latvijas - „Gain Fast”, “Finx”, “Paralēle”, “The Hobos”, “Jumprava”, “Amberlife” no Lietuvas, kā arī īpašie viesi no Krievijas, kuru popularitāte, īpaši pēdēja laikā, radio topos strauji augusi – grupa “Torba na Kruche”. “Torba na Kruche” atzinību iematojusi arī Skandināvijā, un šobrīd mūziķus par interesantiem atzīst arī citās Eiropas valstīs. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad “Radio 1” jubilejas koncerts solās kļūt par lielāko šīsvasaras pasākumu Jēkabpils modernās mūzikas dzīvē.

 

Plāno atņemt radio PIK licenzi

Nacionālā Radio un televīzijas padome (NRTP) plāno vērsties tiesā pret “Radio PIK”, lai par konstatētajiem pārkāpumiem priekšvēlēšanu aģitācijas jomā, anulētu raidorganizācijas licenci, pirmdien informēja NRTP priekšsēdētāja vietnieks Aivars Berķis.
“Radio PIK” ir lielākais likumpārkāpējs priekšvēlēšanu aģitācijas jomā - NRTP kontroles komisija “Radio PIK” darbībā priekšvēlēšanu laikā konstatējusi 56 pārkāpumus. Par sākumā konstatētajiem pārkāpumiem NRTP piemēroja raidorganizācijai 500 latu naudas sodu, par atkārtotiem pārkāpumiem slēdza radiostaciju uz trim dienām, savukārt par vairāk nekā 40 vēlēšanu dienā konstatētajiem pārkāpumiem “Radio PIK” tika slēgts uz nedēļu.

Lai panāktu raidorganizācijas licences anulēšanu, jābūt vismaz diviem kontroles aktiem. Kā pastāstīja Berķis, patlaban NRTP vēl nevar vērsties tiesā par licences anulēšanu, jo “Radio PIK” vadība apstrīdējusi padomes lēmumus. NRTP jānogaida līdz tiesvedība šajās lietās tiks izbeigta.

Berķis norādīja, ka nav zināms, cik ilgi turpināsies tiesvedība, tādēļ pastāv iespēja, ka “Radio PIK” varētu turpināt politisko aģitāciju Saeimas vēlēšanu laikā.

“Radio PIK” priekšvēlēšanu laikā popularizēja politisko apvienību “Dzimtene” un Latvijas Sociālistisko partiju (LSP).

Politiskās apvienības “Dzimtene” pārstāvis, “Radio PIK” īpašnieks Juris Žuravļovs uzskata, ka NRTP lēmumi ir politiski, tādēļ pārsūdzējis tos Administratīvajā tiesā.

Informē © LETA

Portālu apmeklētāju komentāri: no delfiem , no rus.delfiem , no apollo .

 

Uz 7 dienām pārtrauks radio PIK darbību

Par reklāmas apjoma pārsniegšanu - politiskās apvienības "Dzimtene" un Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) popularizēšanu priekšvēlēšanu laikā - Nacionālā Radio un televīzijas padome (NRTP) izlēmusi no 12.aprīļa uz septiņām dienām pārtraukt "Radio Pik" darbību.
Šādu lēmumu NRTP pieņēmusi, izskatot Kontroles komisijas konstatētos pārkāpumus no 21.februāra līdz 12.martam, informēja NRTP locekle Ingrīda Brigita Stroda. NRTP konstatējusi, ka raidstacija rupji pārkāpusi pieļauto reklāmas apjomu - 13,2 minūtes katrā raidlaika stundā.

"Radio Pik" programmā pašvaldību priekšvēlēšanu laikā tika pārraidīti raidījumi "Radio Tjorki" un "Narošno ņepridumaješ", par kuriem maksāja partijas un kuros kā raidījumu viesi tika aicināti deputātu kandidāti.

NRTP uzskata, ka šie raidījumi atbilst priekšvēlēšanu aģitācijas definīcijai. To ilgums katru dienu svārstījies no 40 līdz 50 minūtēm, savukārt 12.martā patriotiski politikā apvienība "Dzimtene" apmaksājusi programmu laikā no plkst.7.53 līdz 21.57.

Atkārtoti konstatēts, ka ziņu laikā pārraidīti ziņojumi, kas vairo patriotiski politiskās apvienības "Dzimtene" un LSP publicitāti mediju materiālā. Piemēram, 8.martā pārraidīts paziņojums - ja "Dzimtene" uzvarēšot vēlēšanās, tā atzīs 8.marta Sieviešu dienu par oficiāliem svētkiem. Savukārt 12.martā - vēlēšanu dienā - ziņu laikā norādīts, ka politiskās apvienības "Dzimtene" vēlēšanu saraksts ir piektais no apakšas biļetenu kaudzē. Turklāt paziņojums pārraidīts 11 reizes dienas laikā.

12.martā uz zvanītājas jautājumu "Kā nobalsot par PCTVL?" raidorganizācijas programmas laikā paskaidrots, ka jāizvēlas politiskās apvienības "Dzimtene" kandidātu saraksts.

Pieņemot lēmumu, NRTP ņēma vērā, ka Radio un televīzijas likuma pārkāpumi raidorganizācijas "Radio PIK" darbībā konstatēti vairākkārt.

Radiostacijas īpašnieks Juris Žuravļovs sacīja, ka pagaidām vēl nav iepazinies ar NRTP lēmumu un plašākus komentārus sniegs tikai pēc visu apstākļu noskaidrošanas.

Jautāts par iepriekš plānoto vēršanos tiesā, Žuravļovs norādīja, ka patlaban esot pārāk aizņemts, lai pilnvērtīgi pievērstos biznesa lietām.

Izskatot Kontroles komisijas konstatētos pārkāpumus no 8. līdz 19.februārim, 15.martā "Radio Pik" pārtrauca darbību uz trim dienām.

Žuravļovs iepriekš norādīja, ka NRTP lēmumam ir politisks motīvs un pieļāva iespēju apstrīdēt NRTP lēmumu Administratīvajā tiesā.

Informē © LETA

 

 

Latvijas radio 10 gadi

Latvijas Radio 2 ar koncertu Dailes teātrī 1. aprīlī svinēja 10 gadu darbības jubileju!
Koncerta devīze bija "Ar latviešu mūziku uz laimīgo zemi!". Pasākumā piedalījās mūziķi, kura dziesmas Latvijas Radio 2 tiek atskaņotas visbiežāk: Raimonds Pauls, Ance Krauze, Normunds Rutulis, grupas "Apvedceļš", "6.jūdze", "Zeļļi", Ainārs Mielavs un citi.

Koncerta īpašie viesi bija grupas "Jumprava" un "Eolika".

Pēc koncerta notika balle, kurā muzicēja kantrī grupa "Dakota", grupa "Labākie gadi", Guntis Skrastiņš un grupa "No pusvārda".

 

Latgalē drīzumā būs jauns radio
Drīzumā Latgalē varētu būt jauna radiostacija, jo Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) konceptuāli lēma par nepieciešamību izsludināt konkursu par jaunas reģionālās radio programmas apraidi! Padome vienojās, ka Latgalē būtu vēlama jauna radio programma, kas raidītu lielākoties latviešu valodā, kā arī latgaliešu dialektā, un būtu uztverama visā kultūrvēsturiskajā Latgales reģionā. Padome uzdeva radio un televīzijas likuma ievērošanas kontroles komisijai komerciālo radio raidorganizāciju jomā līdz 7.aprīlim izstrādāt konkursa nolikumu.

 

Par slēptās reklāmas pārraidīšanu Radio PIK uz trim dienām jāpārtrauc darbība

Par slēptās politiskās reklāmas raidīšanu un reklāmas laika apjoma pārkāpumiem Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) izlēmusi uz trim dienām pārtraukt raidorganizācijas "Radio PIK" darbību, aģentūru LETA informēja NRTP Informācijas centra vadītāja Vita Ivaškeviča.
Jau ziņots, ka NRTP Kontroles komisija pašvaldību priekšvēlēšanu aģitācijas jomā konstatēja, ka no 8.februāra līdz 19.februārim "Radio PIK" raidījumos "Narošno ņepridumaješ" un "Radio Tjorki" piedalījušies deputātu kandidāti, vairojot savu atpazīstamību un popularitāti.

Kā norāda NRTP, šādas darbības atbilst Radio un televīzijas likumā definētajai reklāmai, kā arī likumā "Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms pašvaldību vēlēšanām" definētajai priekšvēlēšanu aģitācijai.

Raidorganizācija savos paskaidrojumos norādīja, ka iepriekš minētos raidījumus apmaksā apvienība "Dzimtene" un citas partijas. Tādējādi ticis būtiski pārkāpts maksimālais minētajā likumā atļautais reklāmas laika apjoms.

Raidorganizācijas darbībā nav ievērots princips, kas paredz, ka raidorganizāciju ziņu pārraidēm jābūt objektīvām un ziņas jāsniedz neitrāli.

12.februārī ziņās tika pārraidīta informācija, ka no "Dzimtenes" un Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) apvienotā deputātu kandidātu saraksta ir izsvītroti trīs kandidāti. Tika atspoguļots politiskās patriotiskās apvienības "Dzimtene" un LSP viedoklis par šāda lēmuma nelikumību, taču netika atspoguļots Centrālās Vēlēšanu komisijas viedoklis.

Tādējādi pārkāpts Radio un televīzijas likuma noteikums, ka raidorganizācijai ir jānodrošina, lai fakti un notikumi raidījumos tiktu atspoguļoti objektīvi un vispusīgi, atbilstoši vispārpieņemtajiem žurnālistikas un ētikas principiem. Arī pati raidorganizācija savā paskaidrojumā esot atzinusi, ka šādas informācijas pārraidīšana ziņās nav bijusi adekvāta.

Ņemot vērā raidorganizācijas sniegto informāciju, ka "Dzimtene" apmaksā raidorganizācijas programmas raidlaiku, NRTP norādījusi uz reklāmdevēja redakcionālu ietekmi uz programmas saturu.

14.februārī ziņu raidījumā ticis pārraidīts šo politisko spēku apsveikums visiem iedzīvotājiem Valentīna dienā. Nedz paziņojuma sākumā, nedz tā beigās netika norādīts, ka šo raidījumu apmaksā "Dzimtene" un Latvijas Sociālistiskā partija, kā to paredz priekšvēlēšanu aģitācijas likums.

Ņemot vērā, ka pārkāpumi ir atkārtoti, NRTP nolēma no rītdienas uz trijām dienām apturēt "Radio PIK" darbību.

Kā aģentūrai LETA pavēstīja "Radio PIK", raidorganizācijas vadība būšot Rīgā tikai nākamnedēļ. Radio darbinieki ir iepazinušies ar piemēroto sodu, taču, vai darbība tiks pārtraukta, viņi vēl nevarēja pasacīt.

 

NRTP piesārņo ēteru

Acīmredzot jaunākā metode radio frekvenču dalīšanā ir tāda — jo nesakarīgāks piedāvājums, jo lielāka amatpersonu labvēlība.

Pērnā gada 21. oktobrī Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) pieņēma lēmumu izsludināt konkursu par apraides atļauju (licenci) radio programmas apraidei 99,5 MHz frekvencē Rīgā. Padomes iecere bija frekvenci veltīt informācijai par «veselīgu dzīvesveidu». Formulējums, jāsaka, diezgan neskaidrs un vispār savdabīgs, tomēr gribētāju netrūka. To vidū minami arī radio biznesā pazīstami ļaudis, piemēram, kā Zigmars Liepiņš, Uģis Polis, kā arī uzņēmums „ Star FM” u. c.

Neviens no šiem vai citiem radio nozares «grandiem» licenci tomēr nesaņēma, jo par konkursa uzvarētāju šā gada 17. janvārī tika atzīts kāds Zigmunds Zajančkovskis — uzņēmējs, kuram ar radio iepriekš nekādas saistības nav bijis (ja nu vienīgi kā klausītājam).

Pieņemsim, ka frekvences piešķiršana Zajančkovska kungam saistīta ar NRTP deklarēto mērķi «veicināt konkurenci Rīgas reģionālo raidorganizāciju tirgū» (citāts no NRTP 17. janvāra sēdes lēmuma ), lai gan, taisnību sakot, nedaudz izbrīna padomes pārliecība, ka šāda konkurence tirgū (kur galu galā veiksmīgi darbojas arī valsts radio) joprojām ir tik nepieciešama. Un tomēr — kāpēc gan nedot ieceru pārpilnam cilvēkam iespēju? Galu galā arī NRTP, pamatojot savu lēmumu par licences piešķiršanu Zajančkovskim, norāda, ka minētā pilsoņa koncepcija «piedāvā netradicionālu un oriģinālu pieeju programmas veidošanai».

Tomēr, lasot NRTP šā gada 13. janvāra sēdes, kurā notika pretendentu uzklausīšana, protokolu , rodas iespaids, ka galvenā Zajančkovska koncepcijas oriģinalitāte izpaužas viņa nespējā sakarīgi paskaidrot, kā viņš plāno iegūto frekvenci apsaimniekot.

Lūk fragments no sēdes protokola :

A. Berķis: «Jums nav pieredzes. Kas būs komandā?» Z. Zajančkovskis: «Profesionāli žurnālisti. Ētisku apsvērumu dēļ nevēlos nosaukt personālijas.»

Līdzīgi padomei netiek atklāts, vai tiks nodarbināti t. s. neatkarīgie producenti un, ja tiks — tad kuri.

Citiem vārdiem sakot, NRTP amatpersonas, pieņemot lēmumu , uzticas nevis tiem nozarē strādājošiem, kuru darba stils, darbinieki utt. ir pieredzējuši un zināmi, bet cilvēkam, kurš atsakās koncepcijas īstenotājus nosaukt vispār.

Patiesībā Zajančkovskim šajā stāstā kaut ko pārmest ir visgrūtāk: nu, atnāca cilvēks un dabūja gribēto — atliek vien novēlēt, lai piepildītos viņa 13. janvāra sēdē paustā pārliecība, ka zaudējumi jaunajam radio būšot tikai pirmajos divos gados, lai gan Zajančkovskis solās atteikties no «neveselīgo pārtikas produktu» (?) reklāmas ienākumiem. Nu, nezina cilvēks, ko runā, bet — kā saka — par to jau nav jāsmejas.

Toties pārsteidz, ka Nacionālo radio un televīzijas padomi viss jau minētais ne tikai neizbrīna, bet — laikam jau sava protežē izteikumu iespaidā — amatpersonas pat pašas savu lēmumu formulē diezgan savdabīgi. Zajančkovska koncepcija, lūk, esot «plānota ar izteikti pozitīvu ievirzi». Jāsaprot, ka visi pārējie konkursa dalībnieki nolēmuši veselīgo dzīves stilu popularizēt ar «negatīvu ievirzi»? Lasot protokolu , nekādi nevar nojaust, kā izpaužas Zajančkovska «pozitīvisms» (ja nu vienīgi vārda «misija» pieminēšanā) vai kā izpaužas, teiksim, Uģa Poļa «negatīvisms» (Polis taču arī runā par «misiju»!)? Formulējuma murgainību, šķiet, var izskaidrot vienīgi ar to, ka NRTP pati labi apzinās pieņemtā lēmuma neobjektivitāti.

Pamatojums tik skarbam apgalvojumam ir protokolā lasāmie jautājumi, kādus NRTP uzdot citiem pretendentiem. Tie tiek iztirpināti gan par to, kā spēs propagandēt veselīgo dzīvesveidu vienlaikus vientuļiem un ģimenes cilvēkiem (U. Polis), pensionāriem un pusaudžiem (SIA RNR Ltd .), par pasaules pieredzes izmantošanu (V. Melderis) un par to, kā atspoguļos «valsts sociālo politiku» („Star FM”). Zajančkovskim nekas tāds jautāts netiek: vien tas, kurš īsti strādās (atbilde: «neteikšu») un ar ko jūs, cienītais, atšķiraties (atbilde: «ar to, ka man nav pieredzes»). Viss.

Šajā kontekstā izceļas NRTP loceklis Oļģerts Persijs Dzenītis, no kura pat Zajančkovskis varētu pamācīties ilgi un daudz. Uz U. Poļa teikto, ka «mēs rosināsim domāt», minētais Dzenītis pavēsta: «Uzskatu, ka šādi nonāksiet konfliktā ar televīzijām.» Citiem vārdiem sakot, NRTP paziņo, ka radiostacijas nav paredzētas domāšanas veicināšanai! Šādā gadījumā gan nav skaidrs, kā izpildīt NRTP prasīto veselīga dzīvesveida popularizēšanu — ar klausītāju čakru atvēršanu, vai? Sūtot siltu, pozitīvu starojumu? Minētais Dzenītis ir unikāls arī tāpēc, ka sēdē nav kautrējies slēpt savu nepatiku. Kad Guntars Krūmiņš izklāsta savu viedokli, Dzenītis uzreiz paziņo: «Uzskatu, ka pamatojums ir nereāls», lai gan principā NRTP tobrīd tikai uzklausa un vērtēšana vēl priekšā.

Citēšanu varētu turpināt, tomēr lietderīgāk šķiet piedāvāt racionālu ierosinājumu: cienījamā Saeima, nemokiet šos cilvēkus NRTP locekļu darbā! Lai viņi kopīgi veido kādu absurdā humora žanra raidījumu, kur viņu talanti spēs izpausties daudz labāk un tajā pašā laikā nekaitīgāk.

Raksta autors: Māris Zanders, žurnāls "Nedēļa" , 10.feb. Nr.6

 

 

# Jūrmalas radio rīta cilvēks - Kristy no TF 08.02.2005

«Talantu fabrikas muzikālā teātra» dalībniece Kristy (Kristīne Bērziņa) jau kādu laiku strādā radio «Jūrmala 99 FM». Kristy balss Latvijas saulainākā radio viļņos dzirdama katru darbdienu no plkst. 7.00 līdz 12.00.

«Man vienmēr ir bijušas problēmas ar pamošanos no rīta,» atzina «fabrikante».

Tagad Kristy darba diena sākas pirms sešiem. «Lai visu paspētu, mostos jau pirms sešiem. Pēc darba radio dodos uz studijām, tad vēl mēģinājumi ar grupu un koncerti. Pagaidām vēl jūtos lieliski,» piebilda Kristy .

Ik rītu Kristy klausītājus modina ar jautru dažādu stilu mūziku, iepazīstina ar notikumiem, kas risinājušies pirms daudziem gadiem, sveic jubilārus, «lūkojas zvaigznēs», kā arī vada Sveicienu jeb maģisko stundu.

Atgādināsim, ka Kristy dziesma «Apmātība» patlaban atrodas «Radio SWH» raidījuma «Priekšnams» topā.

# Star Fm jaunumi

Tāpat kā citām radiostacijām arī Star FM nolēmis izveidot savu topu! Radio uzsāk jaunu raidījumu TOP 10 – klausītāju pieprasītākās dziesmas. Katru sestdienu plkst.12:00 Star FM ēterā skanēs stundu garš raidījums, kurā tiks atskaņotas klausītāju pieprasītākās dziesmas aizvadītajā nedēļā. Raidījuma atkārtojumu klausieties svētdienās, plkst.14:00. Tie klausītāji, kuru mobilie tālruņi atbalsta WAP funkciju, izvēloties piedāvāto opciju “vairāk”, var atvērt radio Star FM WAP lapu http://starfm.118.lv un aplūkot TOP 10 – klausītāju pieprasītākās dziesmas, kā arī nobalsot par savu mīļāko dziesmu, nospiežot uz tās nosaukuma.

Katru rītu no plkst.6:00 līdz 10:00 radio StarFM ēterā skan muzikālais rīta šovs Zoopasta ar Baibu Sipenieci, Aldi Kalniņu un Ilvaru Jansonu. Labsirdīgs humors, uzmundrinoša mūzika, aktuālā informācija un interesanti fakti – tas ir lielisks sākums veiksmīgai dienai!
Ik rītu plkst.8:40 Zoopastas konkursā Prāta terors jeb “sieviete pret vīrieti” divi klausītāji sacenšas, pārbaudot savas zināšanas par pretējā dzimuma pasauli.
Plkst.9:40 katru dienu kāds sabiedrībā pazīstams cilvēks tiek pamodināts un izjokots ar Debesu zvanu.

Jāatzīst gan, ka pagaidām jaunie raidījuma vadītāji vēl tikai mācās. Pēc mēnešiem 4, kad šī trijotne būs "piešāvusies", tad iespējams Star FM spēs radīt nopietnu konkurenci SWH Ufo un Fredim . Pagaidām Star FM rīta raidījumam kaut kas pietrūkst. Raidījumā ir labas idejas un interesanta to realizācija, bet nav tā spraiguma un starojošās enerģijas, kas piemīt SWH rīta cilvēkiem!

# Rīgā un tās apkaimē būs jauna radiostacija 18.01.2005

Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) 2005. gada 17.janvāra sēdē tika pieņemts lēmums par uzvarētāju konkursā apraides atļaujas saņemšanai radio programmas apraidei 99,5 MHz frekvencē Rīgā. Salīdzinot visu astoņu dalībnieku iesniegtos pieteikumus konkursam, Padome atzina, ka Zigmunda Zajančkovska iesniegtā vispārējā programmas koncepcija ir visoriģinālākā, visplašāk atspoguļo konkursa nolikuma prasības un orientēta uz plašāku sabiedrības pieprasījumu. Tādējādi par uzvarētāju konkursā tika atzīts Zigmunds Zajančkovskis, kas plāno veidot programmu „Fit FM”. Konkursa uzvarētājam apraides atļauja jāsaņem līdz 2006.gada 17.janvārim. Plānots, ka Fit FM raidīs informatīvi muzikālu programmu, kuras 59% raidlaika aizņems mūzika, bet pārējo - tematiski raidījumi par veselīgu dzīvesveidu.

Kā raksta Dienas Bizness savas koncepcijas bija iesnieguši astoņi pretendenti - Z. Zajančkovskis, Uģis Polis, Tatjana Kizilova, SIA RNR Ltd., SIA Elektroniskie sakari, SIA Star FM, personu apvienība, kuru veidoja Ivars Embrekts, Baiba Vāvere, Edijs Akolovs un Valdis Melderis, personu apvienība ar Pēteri Šmidri, Zigmaru Liepiņu, Guntaru Krūmiņu un Jāni Šipkēvicu.

Db rakstīja, ka pazīstamākie Z. Zajančkovskim daļēji piederošie uzņēmumi ir zivju pārstrādes a/s Banga Seafood Int. un a/s Mērsrags. Tāpat jau vairākkārt rakstīts, ka viņš ir arī Latvijas Biomasas asociācijas valdes loceklis. SIA Lursoft pieejamā informācija liecina par Z. Zajančkovska šābrīža dalību 18 sabiedrībās.

# Latvijas radiostaciju klausītākās dziesmas 2004.gadā

Kā informēja mūzikas topu veidotājs Atis Klušs, "Radio SWH" 2004.gada līdere ir "Prāta vētras" un "Bi-2" kopdziesma "Skoļzkie uļici", otrajā vietā atrodas Detlef dziesma "Stils nevainīgs", bet trešie ir "Re.Public" ar dziesmu "Strēlniece".

Latvijas Radio 1 klausītājiem visvairāk patikušas grupas "Re.Public" dziesmas "Saule sāk aust" un "Strēlniece", kas ierindojušās pirmajā un trešajā vietā. Otrā sarakstā ir "Prāta vētras" un "Bi-2" dziesma "Skoļzkie uļici".

"European Hit Radio" 2004.gadā par labāko atzīta "Black Eyed Peas" dziesma "Shut Up", otrajā vietā ir grupas "Maroon 5" darbs "This Love", bet trešo labāko atzīta "Anastacia" ar dziesmu "Sick And Tired".

Radio "Mix FM" par labāko atzinis Džordža Maikla skaņdarbu "Amazing". Otro vietu ieguvusi Britnijas Spīrsas dziesma "Toxic", bet trešā, tāpat kā "European Hit Radio", ir "Anastacia" dziesma "Sick And Tired".

Alternatīvās mūzikas radio NABA labāko dziesmu topā augstāko vērtējumu ieguvusi grupas "Dzelzs vilks" dziesma "Pret sienu". Tai seko vēl vienas pašmāju grupas - "The Movies" dziesma "Grace" un Moriseja "Irish Blood English Heart".

Radio "SWH Rock" dziesmu topā pirmā ir latviešu grupas "Euphoria" dziesma "I Know, You Know", otrajā vietā ierindojusies Fēliksa Ķiģeļa dziesma "Tev ir viss, ko es vēlos", bet trešie ir "Linkin Park" ar dziesmu "Numb".

# Muzikālā banka labāka, krāšņāka, iespaidīgāka

Jaunajam gadam iesākoties ir aizvadīti divi nozīmīgi dažādu Latvijas radiostaciju mūzikas šovi! Lai gan tie nemaz nav salīdzināmi, jo radio SWH Latvijas mūzikas gada topa fināls un LR Muzikālā banka katrs ienesa savas un pavisam atšķirīgas vēsmas, tomēr jāatzīst, ka Muzikālā banka (turpmāk MB) bija labāka, krāšņāka un iespaidīgāka! Ko vien ir vērts redzēt tūkstošiem skatītāju Ventspils halles tribīnēs, nevis kā SWH salīdzinoši mazajā LTV studijiņā lēkājošu tīņu bariņu! Vai radio SWH trūkst sponsoru? Arī savdabīgā MB skatuve, kas veidota kā liels garš kuģa klājs, tika pamanīta! SWH savukārt jāuzteic par šova vadītājiem, kuri bija paša radio dīdžeji un savu darbiņu padarīja godam atšķirībā no MB četrotnes, īpaši jāuzsver Top of the pops āksti, kas īsti labi netika galā ar savu uzdevumu! Savukārt dziesmas, kas nokļuvušas abu šovu finālos, iezīmēja zināmas tendences abu radiostaciju auditorijā un SWH gadījumā manuprāt ne visai pārdomāto pirmsbalsošonas sistēmu! Visai dīvains fakts, ka Prāta Vētra ar "Plaukstas lieluma pavasari" MB tikai 18. vietā, neiekļūstot pat fināla piecpadsmitniekā, tajā paša laikā SWH aptaujā iegūta 1.vieta! Lai nu kā, bet prieks, ka vismaz divas radiostacijas ir pavilkušas treknu svītru 2004. gadam ar populārāko Latvijas mūzikas censoņu noskaidrošanu!

# LR2 Muzikālā banka sola krāšņu šovu 21.12.2004

15. janvārī plkst. 19:00 Olimpiskā centra “Ventspils” Basketbola hallē notiks “Muzikālās Bankas 2004” apbalvošanas ceremonija, kurā piedalīsies tie 15 izpildītāji – solisti un grupas, kuru dziesmas klausītāji būs atzinuši par 2004. gada vērtīgākajām un populārākajām.

Neredzētas skatuves konstrukcijas un risinājumi, intriģējošs scenārijs, aizraujoši videoefekti, finālistu uzstāšanās, viesi no ārzemēm, jauni draugi un daudz pirmatskaņojumu – tās ir tikai dažas nianses, pie kurām jau kopš vasaras strādā MUZIKĀLAS BANKAS un TOTP komanda.

Koncertā tiks izlozēti un apbalvoti arī veiksmīgākie balsotāji, saņemot vērtīgas balvas no “Panasonic”, savukārt, mūziķi tiks pie vērtīgāko dziesmu balvām un daudzām simpātiju un specbalvām.

Apbalvošanas ceremoniju, kura šoreiz būs divdaļīga, tiešraidē pārraidīs LTV 1 un Latvijas Radio 2 .

# Radio SWH Latvijas mūzikas tops 21.12.2004

Noslēgumā grupas sīvā cīņā cīnīsies par uzvaru un ievērojamām naudas balvām, kā arī īpašo SONY WEGA balvu un citiem pārsteigumiem. Trešās vietas ieguvējs saņems 1000Ls, otrās vietas ieguvējs 2000Ls, bet pirmās – 3000Ls.

Grandiozais fināls notiks 9.janvārī plkst.21:00 un to būs iespējams redzēt LTV7 tiešajā ēterā. Taču arī tad viss vēl būs atkarīgs tieši no Jums! Balsošana notiks šādi: Jūsu atbalstāmās dziesmas skanēšanas laikā jāzvana tikai pa vienu tālruņa numuru, un tas būs 9051355 ! Lai redzētu dziesmu reitingus savā mobilajā tālrunī un varētu nobalsot par jebkuru dziesmu no 15 finālistēm, Jums būs jāzvana no sava mobilā tālruņa uz 9051300 , lai saņemtu WAP Top sarakstu, kurā, uzklikšķinot uz dziesmas nosaukuma varēsiet nobalsot par savu favorītu. Šādi var balsot visu 15 dziesmu skanēšanas laikā.

Kad balsojuma rezultāti būs saskaitīti, trīs pirmo vietu ieguvēji vēlreiz kāps uz skatuves, lai cīnītos savā starpā un izpildīs savas dziesmas akustiskajā versijā.
Vakara vadītāja lomu uzņemsies Radio SWH ētera personības - Artis Volfs, Fredis, Ufo, Egons Reiters, Toms Grēviņš, Gustavs Terzens un Jānis Blūms. Bez grupām, kas sacentīsies par uzvaru, uz skatuves kāps arī Radio Lāgas un Priekšnama dalībnieki.
Pasākumu varēs skatīties tikai LTV7 tiešraidē, bet ekskluzīvi ielūgumi tiks izspēlēti dažādos Radio SWH raidījumos. Tātad - ja vēlaties būt tur klātienē – esiet ļoti vērīgi un uzmanīgi!

# Diskusijas un iespēja klausīties internetradio arī mIRC lietotājiem 21.12.2004

Tagad arī čatojot var klausīties interneta radiostacijas! Ar Partylife gādību serverī IRC.lv čanā #radio ierakstot !radio attēlojas populārākās Latvijas interneta radiostacijas, kuras var klausīties neizejot no čata istabas, atliek tikai izvēlēties iecienītāko radio! Protams šeit notiek arī diksusijas par un ap radio. Tas palīdzēs jums ieekonomēt laiku, ja paralēli arī čatojat, neverot vaļā weblapu klausīties interneta radio! Maziņš, bet dažiem varbūt patīkams, pārsteigums Ziemassvētkos!

# Uz Madonas radio frekvenci divi pretendenti 21.12.2004

Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) izsludinātajā konkursā par apraides atļaujas saņemšanu radio programmas apraidei 87,5 - 108 MHz diapazonā Madonā pašlaik ir pieteikušies divi pretendenti, liecina NRTP publicētie paziņojumi.
Pieteikums licences saņemšanai ir saņemts no Madonas mūzikas festivāla "Sinepes un medus" organizatora Imanta Pulksteņa IU "Sinepes un medus".

Uzvaras gadījumā Pulkstenis sola veidot muzikāli informatīvu programmu "adult contemporary" formātā ar nosaukumu "Radio Kvinta". Programmas mērķauditorija būtu Madonas pilsētas un rajona, kā arī apkārtējo rajonu iedzīvotāji, iztverot visu paaudžu klausītāju intereses. Raidlaika apjoms latviešu valodā būtu ne mazāk kā 95% no raidlaika kopapjoma.

Konkursa uzvaras gadījumā IU "Sinepes un medus" plāno piesaistīt kredītu no AS "Latvijas Unibanka" Ls 5000 apmērā, kā arī veikt mantisko ieguldījumu no personiskiem līdzekļiem.

Otrs pieteikums konkursā saņemts no divām privātpersonām - Andra Ungura un Ata Caunes-Zālāna, kuri šobrīd ir Jēkabpilī skanošās radio stacijas "Radio 1" direktors un direktora vietnieks.

Konkursa uzvaras gadījumā tiek solīts veidot muzikāli informējošu programmu ar nosaukumu "Radio Madona", kuras mērķauditorija būtu Madonas novada iedzīvotāji vecumā līdz 40 gadiem. Raidlaika apjoms latviešu valodā būtu ne mazāk par 75% no raidlaika kopapjoma.

Ungurs un Caune-Zālāns uzvaras gadījumā sola radio izveidošanā ieguldīt savus personīgos naudas līdzekļus Ls 5000 apmērā.

# Radio NABA 2 gadi 04.12.2004

1. decembrī Latvijas vienīgā nekomerciālā radio programma «NABA» svin divu gadu jubileju.

Programma «Radio NABA» radioviļņos ienāca 2002. gada 1. decembrī Latvijas radio 5. kanālā, 96,2 fm frekvencē.

Divu gadu laikā atbalstīta virkne mūzikas, dejas, vizuālās mākslas, kino, literatūras, zinātnes un citu nozaru pasākumi. Ēterā regulāri piedalās mūziķi, literāti, aktieri, studenti un zinātnieki. Aktīvi atbalstītas dažādas studentu un augstskolu aktivitātes.

Radio ēterā intervēti vairāki pasaules mērogā nozīmīgi mūziķi, piemēram, Džastins Salivans («New Model Army»), DJ EASE («Nightmares on Wax»), Endijs Flečers («Depeche Mode»), Džoks Skogs un Zaks Tells («Clawfinger») u. c.

Aizvadītais gads bija ļoti nozīmīgs visam «Radio NABA» kolektīvam, jo radio saņēma septiņas ikgadējās NRTVP balvas. To skaitā labākais raidījums, labākais raidījuma vadītājs un veicināšanas balvu par svaigu ideju realizēšanu un novatorismu.

Kopumā «Radio NABA» programmā ir 42 autorraidījumi un ēterā iziet vairāk nekā 60 ētera personības. 2004. gada 1. decembrī «Radio NABA» vēl joprojām saglabā Latvijas jaunākās un vienīgās nekomerciālās studentu radio programmas statusu.

Radio NABA par savu primāro mērķauditoriju uzskata 18–35 gadus jaunus, domājošus cilvēkus, kuri vēlas ko vairāk nekā standarta komercproduktu gan mūzikā, gan informācijā.

Radio skan ar Latvijas Universitātes un Latvijas Radio atbalstu

# Tagad arī radio Skonto visai pasaulei

Beidzot arī radio Skonto tikusi pie jaunas un ērti pārskatāmas mājas lapas! Lai gan radio jau dzirdams no 1993.gada, mūsdienīga māja slapa radusies tikai šogad! Līdz ar mājas lapu tagad ir iespēja radio klausīties visā pasaulē ar interneta starpniecību! Labāk vēlāk nekā nekad, ko varētu pārmest Europen Hit Radio, kam mājas lapa nav nemaz tuvākajos plānos!

Radio Skonto 107,2 kļūst dinamiskāks un klausītājiem pieejamāks – interneta mājas lapa, apsveikumu programma, klausītāju viedokļi ēterā u.t.t. – tomēr tas joprojām ir un paliks tev tik pazīstamais un labais radio, kurš piedāvā tev izmeklētas un kvalitatīvas, skaistas un pazīstamas melodijas, jauku rīta programmu, dažādus konkursus , kā arī noderīgu informāciju.

Jāatzīmē, ka savu darbību radio Skonto ir sākuši tādi cilvēki kā Egils Zariņš, Arvīds Mūrnieks, Arvīd Babris, Elita Marga, Dita Torstere, Renārs Kaupers, Māris Ozoliņš un citas sabiedrībā pazīstamas personas!

# SWH + jau 10 gadiņi 031112

Savas jubilejas svinības radio svinēs jaunuzceltajā Skonto hallē Hanzas ielā 5. novembrī! Uzstāsies tādi dzimšanas dienas ciemiņi kā A-Eiropa, NePlagiat, Cosmos, Fors, Ainārs Mielavs un citi! Kā īpašie viesi Bi-2!

# Intervija ar European Hit Radio vadītāju Uģi Poli 30.10.2004

Apollo videočatā intervija ar European Hit Radio vadītāju Uģi Poli! Dažādi jautājumi un dažādas atbildes! Ir iespēja palasīt šeit vai noskatīties video šeit(1Mbps) jeb šeit(516kbps) ! No šīs intervijas gan bij gaidīts kaut kas vairāk, bet varbūt tomēr kādam būs interesanti palasīt kāpēc EHR joprojām nav sakarīgas mājas lapas un kāpēc tādas arī nebūs turpmāk un vēl šo to par EHR!

# Radio GoldFM jauna mājaslapa 141004

Radio Gold Fm 88.6 savus klausītājus ir iepriecinājis ar jaunu mājas lapu! Akcents tiek likts uz aktuālu notikumu atspulgošanu sabiedrībā, pasaulē, politikā un sportā! Protams ir iespēja izteikt savus komentārus un atziņas viesu grāmatā! Kā zināms radio Gold Fm mērķauditorija ir cilvēki vecumā no 30 līdz 45 gadiem, tāpēc šobrīd radio Gold FM programmas pamatā ir populārākā 80-to un 90-to gadu mūzika. Laika gaitā mūzikas programma ir ieinteresējusi klausītājus arī citās vecuma grupās, tāpēc radio veidotāji to ir rūpīgi izanalizējuši, padarot Gold FM mūzikas izlasi daudz bagātīgāku un daudzpusīgāku.

Jāatzīst gan, ka Gold Fm tāpat kā Capital Fm ir problēmas ar stabilu un kvalitatīvu uztveršanu visā Rīgas teritorijā, tādejādi radio reitingi šīm radiostacijām nav īpaši augsti, tomēr katra no šīm radiostacijām ienes ko īpašu un nebijušu Latvijas ētera viļņos!

# Bijušie fabrikanti turpinās darboties SWH 14.10.2004.
Kā vēsta Rīgas Viļņi ar novembri radio SWH programmā plānotas dažādas izmaiņas! Pašlaik ir zināms, ka bijušie fabrikanti Dons, Lily un arī Snake radio turpinās darboties. Dons un Lily svētdienās turpinās vadīt raidījumu Pumpuru grozs, savukārt Snake pienākumi vēl ir neskaidri. Kā stāsta radio programmu direktors Jānis Šipkēvics, Freda un Ufo prombūtnes laikā Snake kopā ar Tomu Grēviņu Bē bē brokastis ir vadījis tik veiksmīgi, ka radio vadība uzskata - sadarbība ir jāturpina. "Izskatās, ka Snake un Tomam vienam pret otru alerģijas nav, tāpēc pieļauju, ka nākotnē varētu izveidoties jauns, perspektīvs duets," saka Šipkēvics. Oktobra beigās vadība lems par iespējamām pārmaiņām, un tad arī kļūšot zināms, kas turpmāk būs jādara arī Snake.
# Darbu sāk jauna interneta radiostacija 'Jaffa Online Radio' 11.10.2004.

Skanējumu sāk neatkarīgā interneta žurnāla " Jaffa Online Magazine " radiostacija "Jaffa Online Radio", kurā klausītāji paši varēs sastādīt programmu, pavēstīja projekta autori.
Doma par neatkarīgu interneta radiostaciju "Jaffa.lv" veidotājiem jau bija kopš žurnāla pirmsākumiem, bet līdz šim nebija šādas tehniskas iespējas realizēt šo domu. Pateicoties Lielbritānijas uzņēmuma "Last.fm Ltd." radītajām interneta radiostacijas raidīšanas tehnoloģijām, "Jaffa Online Radio" savu skanējumu testa režīmā uzsāka 30. oktobrī, pārbaudot servera izturību un raidīšanas stabilitāti.

Ceturtdien tika veikti uzlabojumi radio raidīšanas serverī, un sākot ar piektdienu, 8. oktobri, jaunā interneta radiostacija darbu sāk pilnā apjomā, spējot vienlaicīgi nodrošināt pat vairākus simtus klausītāju pieslēgumu vienlaicīgi.

Arī autortiesību jautājumi un atlīdzību maksas autoriem un fonogrammu īpašniekiem par skaņdarbu izmantošanu ir atrisināti, jo radio skanošo dziesmu serveris atrodas Lielbritānijā, un visas saistības ar autortiesību aizstāvjiem un ierakstu kompānijām ir nokārtojusi "Last.fm Ltd.", bet "Jaffa Online Radio" tikai maksās nelielu ikgadēju vienošanās maksu par servisu izmantošanu.

"Jaffa Online Radio" atšķirsies no citām interneta un FM diapazona radiostacijām ar to, ka radio ēterā skanošo dziesmu listi lielā mērā nosaka pats radio klausītājs. Lai arī visu radio atskaņoto dziesmu un skaņdarbu listi ir izvēlējušies un sastādījuši diskžokeju apvienības "JaffaRiga Projects" dalībnieki, klausītājs jebkurā brīdī var pārtraukt skanošo dziesmu un uzsākt klausīties nākošo.

Kā sola jaunā radio veidotāji, tad šis radio atšķirsies no citām radiostacijām arī ar to, ka tajā skanošā mūzika nebūs ikdienā citās radiostacijās dzirdamā.

"Jaffa Online Radio" ēterā nebūs dzirdamas reklāmas un komercsludinājumi vai paziņojumi.

"Jaffa Online Radio" jau tuvāko nedēļu laikā saviem klausītājiem sola vēl plašākas iespējas radio skanošās listes rediģēšanā un skanošās mūzikas izvēlē, tādējādi kļūstot par interaktīvu radiostaciju.

"Jaffa Online Radio" iespējams klausīties izmantojot jebkuru mūzikas atskaņošanas datorprogrammu, kurai ir iestatīta iespēja klausīties mūziku no interneta.

# Vācijā vēlas piespiest radiostacijas atskaņot vietējo mūziku

Kā vēsta apollo.lv Vācijas amatpersonas vēlas noteikt kvotas, kas radiostacijām obligāti būs jāatvēl popmūzikai vācu valodā.

Patlaban tikai 10% Vācijas radiostacijās atskaņoto dziesmu ir vācu valodā, kas atstāj šo valsti tālu aiz Francijas, Itālijas un Spānijas, kur apmēram 50% radio ēterā dzirdamo dziesmu ir dzimtajā valodā. Vācijas parlamenta deputātu grupa trešdien mēģināja lemt par iespēju ieviest vācu mūzikas kvotas radiostacijās.

Vācija ir starp pieciem lielākajiem mūzikas tirgiem pasaulē, bet tās mūzikas industrijas apgrozījums kopš 1997. gada krities par 40%, un tikai nedaudz vairāk par pusi (55%) šajā valstī vislabāk pārdoto ierakstu radījuši Vācijas mūziķi.

Vācijas mūzikas industrijas pārstāvji uzskata, ka vācu grupas nevar cerēt uz panākumiem ārzemēs, ja tās netiks atbalstītas pašu mājās, lai arī nav skaidrs, cik liels potenciāls pasaulē varētu būt vācu valodā dziedātai popmūzikai.

# Šīs vasaras populārākais radio - Latvijas Radio 2

TNS BMF ir apkopojusi radio auditoriju pētījuma rezultātus par 2004. gada vasaras periodu.

Radio auditoriju pētījums notika laikā no 2004. gada 3. maija līdz 1. augustam. Šajā periodā radio dienasgrāmatas aizpildīja 2009 respondenti – Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 12 līdz 74 gadiem.

Saskaņā ar pētījuma rezultātiem vasaras periodā vidēji 85 % iedzīvotāju radio ir klausījušies vismaz vienu reizi nedēļā. Salīdzinot pētījuma periodu “Vasara 2004” un “Pavasaris 2004” rezultātus, var secināt, ka šajā periodā radio klausītāju skaits ir nedaudz pieaudzis no 81% pavasarī līdz 85% vasarā. Darba dienās radio ir klausījušies 83 % (pavasarī 80 %), bet brīvdienās – 67 % (pavasarī 65 %) iedzīvotāju. Viens radioklausītājs klausījies radio vidēji 267 minūtes jeb 4,45 stundas dienā.

Latvijā pēc radiostaciju kopējās nedēļas auditorijas visvairāk klausītāju ir nacionālās apraides stacijām Latvijas Radio 2 (31 %), Latvijas Radio 1 (21 %) un Radio SWH (20 %).

Rīgā šajā periodā pēc kopējā nedēļas klausītāju skaita līdera pozīcijā atrodas Radio PIK 100 FM (25 %), SWH+ 105,7 FM (24 %), Radio MIX FM 102,7 (21 %) un Radio SWH (21 %).

Aplūkojot, kā sadalās klausīšanās laiks, kas veltīts katrai no radiostacijām, Latvijā klausītākās ir nacionālās apraides stacijas Latvijas Radio 2 (23%) un Latvijas Radio 1 (14%).

Rīgā šajā periodā pēc klausīšanās laika sadalījuma līdera pozīcijā atrodas SWH+ 105,7 FM (15 %), Latvijas Radio 1 (12 %) un Radio PIK 100 FM (12 %). Nākamās klausītākās radiostacijas Rīgā ir Radio SWH (10 %), Latvijas Radio 2 (9 %). Sīkāki grafiki radio reitingu lapā!

# "Brainstorm" Krievijas "Nashe radio" spēlētāko dziesmu topā!

Prāta Vētra jeb Brainstorm pēc aktivitātēm Krievijā un piedalīšanās plašajā Krievijas mūzikas festivālā "Nashestvie" tagad ir dzirdama arī Krievijas radiostacijās! Nashe radio Brainstorm dziesma "Выходные" ir kā 8. spēlētākā dziesma radio ēterā un pagājušajā nedēļā radio topā ieņēma 12. vietu. "Выходные" ir pazīstamās dziesmas "A day before tomorrow" versija krievu valodā, kuras tapšanā palīdzēja arī daži Krievijas mūziķi! Kad dziesmai tika saraksīti vārdi, Renārs Kaupers devās uz Nashe radio studiju, kur ierakstīja vokālu!

Nashe radio atradīsiet sadaļā pie Krievijas radiostacijām!

# "The Hobos" iekaro Lietuvas radio topus

Grupa The Hobos pamazām, toties mērķtiecīgi, sākusi iekarot Lietuvas radio topus ar kaverversiju dziesmai “You`re My Heart, You`re My Soul”. Jau pirmajā nedēļā Lietuvas lielākās radiostacijas M-1 Top 40 dziesma iekļuva 24. vietā. Grupai šis ir arī jauns rekords Lietuvā, jo līdz šim veiksmīgākā dziesma, kas jau pirmajā nedēļā iekļuvusi Lietuvas radio staciju topos bija “Walk All Night”, taču tā pirmajā nedēļā sasniedza tikai 33.vietu.

Vēl labākus rezultātus “You`re My Heart, You`re My Soul” sasniegusi M-1 SMS Top 30, kur tā ierindojusies piektajā vietā. Šis tops netiek veidots pēc balsošanas rezultātiem, bet gan klausītāju sūtītajām īsziņām - laikā kad dziesma tiek atskaņota ēterā, klausītājiem ir iespēja ar īsziņu palīdzību uzzināt dziesmas izpildītāju. Apkopojot sūtīto SMS skaitu, noskaidrojies, ka The Hobos pagajušajā nedēļā M-1 klausītājiem ir bijusi piektā interesantākā grupa.

# Interneta r adio Energy jauna mājaslapa

Interneta radio Energy ticis pie jaunas mājas lapas! Lapa ir svaiga un iespējams ka visas sadaļas vēl nestrādā, bet plānots ir gan forums, gan top 20, radio jaunumi kā arī iespēja ielādēt jaunākos mūzikas failus!(protams tikai iepazīšanās nolūkos:)) Vēl arī lapā ir iespējams redzēt izpildītāju un dziesmu, kas pašlaik skan ēterā!

Kā zināms radio Energy ir viens no profesionālākajiem interneta radio Latvijā. Raidījumu programma ir sakārtota tā, ka apmierina visdažādākās klausītāju gaumes, tā sastāv galvenokārt no trīs daļam: 1)klubu mūzika, 2)krievu mūzika un 3)eiropas labākie hīti. Katrs, kurš vēlas ko jautrāku un enerģiskāku noteikti atradīs ko sev pieņemamu!

# Radio SWH Rock jampadracis, jeb - ko grib Zigmars Liepiņš?

Ikara Kubliņa pārdomas par radio SWH Rock ētera izmaiņām varat izlasīt Delfos jeb mūzikas portālā Mikseris ! Jāatzīst gan ka SWH ir privāts radio un Zigmars Liepiņš var darīt ko vien vēlas! Problēma ir tur ka šie trīs burti SWH ir kļuvuši kā savējie tūkstošiem radioklausītāju visā Latvijā un šie klausītāji jūt līdzi pārmaiņām savā iemīļotākajā radio! Bet tomēr radio SWH ir uzņēmums, kas nepilda valsts pasūtījumu, bet gan vēlas gūt pēc iespējas lielāku peļņu! Klausītāju maz, reklāmas nav, SWH Rock lēnām mirst!

# Latvijas Radio būs jāmaksā AKKA/LAA 100 000 latu kompensācija

Augstākās tiesas (AT) Senāts apmierināja autortiesību aģentūras AKKA/LAA prasību pret Latvijas Radio, piedzenot 100 000 latu kompensāciju par aģentūras pārstāvēto autoru darbu izmantošanu no 2000. gada janvāra līdz 2001. gada 31. decembrim.

AT Senāts arī nolēma, ka atlīdzība par darbu izmantošanu ir 3% apmērā no Latvijas Radio neto apgrozījuma.

Kā norādīja Latvijas Radio preses sekretārs Ivars Svilāns, radio tiesas spriedumu uzskata par netaisnīgu, taču tas, protams, jāpilda.

Svilāns uzsvēra: lai varētu samaksāt šādu summu, radio būs jāņem kredīts bankā vai jāpārorganizē radio naudas plūsma, kas var negatīvi ietekmēt radio darbību. Pēc Svilāna teiktā, līdzekļus radio prasīs arī no valsts budžeta — gan kompensācijas samaksāšanai, gan lai segtu tiesas noteiktos 3%.

AKKA/LAA komunikāciju konsultante Liene Krīvena informēja, ka Latvijas Radio būs jāsedz arī advokāta pakalpojumu izmaksas 28 192 latu apmērā. Savukārt Latvijas Radio ģenerāldirektors Dzintris Kolāts sacīja, ka lieta šajā daļā nodota vēlreizējai izskatīšanai.

Kolāts arī stāstīja, ka minētā summa par advokāta pakalpojumiem jau ir samaksāta. Radio prasījis, lai AKKA/LAA šo summu kompensē, un iepriekšējā tiesu instance šo prasību esot apmierinājusi.

Gan Latvijas Radio, gan AKKA/LAA pērnā gada nogalē iesniedza kasācijas sūdzības par AT iepriekš pieņemto spriedumu strīdā starp abām organizācijām.

AT 2003. gada 26. novembrī daļēji apmierināja AKKA/LAA prasību pret Latvijas Radio un piedzina 100 000 latu kompensāciju par aģentūras pārstāvēto autoru darbu izmantošanu no 2000. gada janvāra līdz 2001. gada 31. decembrim. AT nolēma, ka līdz sprieduma izpildei AKKA/LAA ir tiesības papildus saņemt 6% no piedzītās summas jeb 6000 latus gadā.

AT arī uzlika par pienākumu AKKA/LAA līdz 2004. gada 1. martam noslēgt ar Latvijas Radio licences līgumu par aģentūras pārstāvēto autoru darbu izmantošanu. Atlīdzību par darbu izmantošanu tiesa noteica 3% apmērā no Latvijas Radio neto apgrozījuma.

AKKA/LAA prasīja no Latvijas Radio piedzīt 663 845 latus par aģentūras pārstāvēto autoru darbu izmantošanu.

Latvijas Radio AT iepriekš lūdza sprieduma izpildi atlikt līdz brīdim, kamēr strīdu nav izskatījis Senāts, taču šo lūgumu tiesa 22. decembrī noraidīja, norādot, ka jautājums par sprieduma izpildes atlikšanu līdz strīda galīgai izšķiršanai varētu tikt izlemts arī Senātā, kad Senāts lems par iespēju ierosināt kasācijas tiesvedību.

Savukārt Rīgas apgabaltiesa pērnā gada 2. aprīlī AKKA/LAA prasību noraidīja, bet daļēji apmierināja Latvijas Radio pretprasību, nosakot procentu apjomu, kuru AKKA/LAA drīkst prasīt par autoru darbu izmantošanu. Apgabaltiesa nosprieda, ka Latvijas Radio maksājama atlīdzība par AKKA/LAA pārstāvēto autoru darbu izmantošanu 2000. un 2001. gadā ir 1,57% no radio gada ieņēmumiem, neskaitot investīciju līdzekļus.

# Kristīgais radio sāk raidīt arī internetā!

Latvijas Kristīgais radio – tā ir iespēja katram, kurš vēlas, klausīties kristīgu mūziku, dziesmas, dažādu konfesiju mācītāju domas un kristīga satura programmas.

Pamazām ieskicējušās Kristīgā radio galvenās līnijas: starpkonfesionālais raksturs, orientācija uz mūsdienīgu muzikālo skanējumu, vēlme apmierināt visu paaudžu klausītāju intereses! Vēstules un telefona zvani Kristīgajam radio liecina, ka cilvēki ir iemīlējuši šo radiostaciju.1993.gada 22.decembrī plkst. 19.00 Latvijas Kristīgais radio izgāja ētera plašumos.
Jau septiņus gadus 24 stundas diennaktī skan Kristīgais radio, vēstīdams patiesību vārdos un mūzikā. Jau septiņus gadus rit spraigs un neatlaidīgs darbs. Tagad Kristīgais radio ir dzirdams arī interneta lietotājiem! Pie tam ir iespēja izvēlēties Media player, Real player vai Winamp ar ko ērtāk klausīties Kristīgo radio!

# Radio Atmosferix jaunumi

Kā informēja radio Atmosferix.net dj Beat, ir palaisti 4 mirror serveri un it kā solās līdz vasarai startēt vēl apmēram tikpat. Pavasarī ir iecerēta reklāmas kampaņa Rīgas robežās - ielās. Domāts ir arī uzlabot un sakārtot programmu kā tādu, dzīvās pārraides no Hedonia55 piektdienu un sestdienu naktīs. Viens mīnuss tikai pagaidām - nav līdzekļu par ko iegādāties lielākus HDD. Ja kādam ir kādas iespējas tajā jomā, tad ziņojiet Atmosferix radio vadībai! Katrā ziņā Atmosferix radio nedomā palikt komerciāls - tāpēc naudas arī diez vai būs kaut kādām investīcijām.

# Radiostacija sadedzina naudu

Tiek izmeklēta kāda Lielbritānijas radiostacijas rīcība, kad tā sadedzināja 5000 mārciņu, nevis nodeva tās labdarības mērķiem vai savai klausītājai, kura plānoja veikt krūšu palielināšanas operāciju.

Radio «Galaxy» sadedzināja naudu, jo tās klausītāji balsojumā izlēma, ka to labāk būtu sadedzināt, nevis piešķirt konkursa uzvarētājai, kura pirms tam bija izteikusies, ka iegūto naudu izmantos krūšu palielināšanas operācijai un matu pieaudzēšanai. Oficiālu sūdzību par šādu radiostacijas rīcību gatavojas iesniegt anglikāņu baznīca, jo radiostacija ignorēja baznīcas aicinājumu ziedot naudu labdarībai. Valsts Radio pārvalde paziņojusi, ka tā izmeklēs gadījumu par «Galaxy» stacijas rīkotās pārraides «Bank it or Burn it» izraisīto skandālu, taču tālākus komentārus sniegt atteicās.

# Kāpēc dažas radiostacijas neskan?

Latvijas Radiostaciju Ceļvedī dažas no radiostacijām neskan jeb arī skan tikai noteiktos laikos! Jo radiostacija tabulā atrodas augstāk, jo lielāka iespējamība ka tā tomēr skanēs! Katru dienu uzrodas kāda jauna radiostacija un kāda mirst, bet stabilākās un nopietnākās skan vienmēr!

# Vai radio SWH pārdos?

Uz sarunām ar AS «Radio SWH» prezidentu Zigmāru Liepiņu Rīgā bija ieradies Itālijas radio staciju tīkla «RadioDJ» pārstāvis Frančesko Kasello un tuvākajā laikā tiks pieņemts lēmums par «Radio SWH» pārdošanu, ziņoja laikraksts «Komersant Baltic Daily».

«Mūs interesē kontrolpakete. Attiecībā par summu - mēs esam gatavi maksāt pusotra līdz divu gadu apgrozījumu,» «Komersant Baltic Daily» apliecinājis Kasello. Pēc laikraksta aprēķiniem, tas varētu būt 4,5 līdz seši miljoni ASV dolāru (Ls 2,53 miljoni līdz Ls 3,37 miljoni).

Laikraksts norāda, ka piedāvājumu pārdot radio Itālijas firmai izteicis tieši Liepiņš. Laikraksts arī informē, ka «RadioDJ» ir viens no retajiem starptautiskajiem radio staciju tīkliem Eiropā - tas raida Itālijā, Čehijā, Slovākijā, Ungārijā un Grieķijā. Uzņēmums pašreiz risinot sarunas par radio stacijas iegādi arī Polijā.

Jau vēstīts, ka ziņas par iespējamo «Radio SWH» pārdošanu izskanējušas vairākkārt. Piemēram, pērn kā iespējamais radio akciju iegādes pretendents tika minēts Polijas koncerns «Polsat». Tomēr šīs ziņas vēlāk neapstiprinājās.

Pēc Uzņēmumu reģistra datiem, 50% «Radio SWH» akciju pieder telekompānijai «Latvijas Neatkarīgā televīzija», 35% - Liepiņam, 6,5% - «Radio SWH» programmu direktoram Jānim Šipkēvicam, 8,5% - radiostacijas tehniskajam direktoram Guntaram Krūmiņam.

# Radio Naba jau viens gadiņš

Decembrī aprit gads, kopš 96,2 FM frekvencē dzirdams radio "Naba". Populārākie "Nabas" "mūzikas instruktori" - Jānis Vuguls, Ģirts Šolis, Nora Rieksta, Roberts Gobziņš, Kaspars Ozols, Ilmārs Šlāpins, kā arī autorraidījumu vadītāji. Radio programmu kopumā veido vairāk nekā 60 cilvēku.

Radio programma skan 24 stundas diennaktī un piedāvā plašu raidījumu klāstu. Kopumā tiek piedāvāti 42 muzikāli un citādi tematiski raidījumi, kā arī plaša ziņu programma. Radio piedāvā dažādu radio formātu sajaukumu - tātad brīvo formātu un alternatīvo rokmūziku, pasaules tautu mūziku u.c.

Radio "Naba" sadarbībā ar Eiropas raidorganizāciju apvienību (EBU) un "Eurosonic" ir ekskluzīvas tiesības uz dažādu grupu koncertu ierakstiem pasaulē. Radio sadarbojies un atbalstījis valstij nozīmīgu pasākumu norisi, piemēram, Dziesmu svētkus, Lielo mūzikas balvu, Senās mūzikas festivālu, kinofestivālu "Lielais Kristaps", "Homo Novus" u.c.

Radio pastāvēšanas laikā klausītājiem piedāvātas ap 150 intervijas dažādu aktivitāšu kontekstā ar mūziķiem, žurnālistiem, politiķiem, literātiem, dažādu mākslas virzienu pārstāvjiem. Ētera studijā spēlējuši daudzi ārvalstu klubu dīdžeji no Vācijas, Francijas, Anglijas, Holandes, Itālijas, Igaunijas un Krievijas.

Radio pārstāvji akcentē arī mazāk pazīstamās latviešu grupas, to ierakstus. Gada laikā notikuši vairāk nekā 30 dzīvie priekšnesumi tiešajā ēterā. Atbalstīti mūzikas ieraksti Latvijā, kā arī sniegts atbalsts pasaulē populāru mūziķu un grupu ierakstiem.

Radio "Naba" tapa, pateicoties Latvijas Radio un LU atbalstam. Radio Naba var klausīties arī internetā.

# No Latvijas Radio par labu AKKA/LAA piedzen 100 000 latu

A ugstākā tiesa pasludināja spriedumu Latvijas Autortiesību aģentūras (AKKA/LAA) prasībā pret Latvijas Radio, atzīstot autortiesību pārkāpumus un nosakot, ka radio aģentūrai jāsamaksā 100 000 latu.

Tāpat AT abām pusēm par pienākumu uzlikusi līdz nākamā gada 1. martam noslēgt licences līgumu, paredzot atlīdzību 3% apjomā no radio neto apgrozījuma.

Latvijas Radio ģenerāldirektors Dzintris Kolāts aģentūrai BNS atzina, ka viņu neapmierina tiesas spriedums un radio apsver iespēju spriedumu pārsūdzēt AT Senātā. Viņš gribētu zināt argumentāciju, kādēļ tiesa noteikusi tieši šādus procentus. Kolāts pauda neizpratni, ka AT noteiktie procenti radio «SWH» tiesā AKKA/LAA bijuši mazāki. AKKA/LAA no radio vēlējās piedzīt 639 781 latu.

No AKKA/LAA piedzīti arī 14 750 lati par pretējās puses advokātu pakalpojumiem un tiesāšanās izdevumi.

RAT tiesas sēdes laikā radio iesniedza 34 sabiedrībā zināmu komponistu parakstītu vēstījumu, kurā pausta neapmierinātība ar AKKA/LAA veikto viņu autortiesību aizsardzību. Arī liecinieks firmas «Mikrofona ieraksti» repertuāra un ārējo sakaru direktors Guntars Račs tiesā liecināja par AKKA/LAA neapmierinoši veikto autortiesību aizsardzību un sacīja, ka viņam nav iebildumu pret Latvijas Radio autoratlīdzību izmaksām.

Savukārt AKKA/LAA iepriekšējā tiesas sēdē kaunināja radio, piebilstot, ka tas «nerāda pozitīvu piemēru citām privātajām raidorganizācijām, bet gan pārkāpj autortiesību likumu.

Latvijas Radio jau vairākus gadus nav spējis vienoties ar aģentūru par autoratlīdzības summu, lai gan 2001. gadā radio samaksāja 80 284 latus, bet par 2000. gadu samaksāti 73 258 lati. Šīs summas radio aprēķināja pats, jo nebija vienošanās ar AKKA/LAA, bet aģentūra tās uzskata par nepietiekamām.

Latvijas Radio preses sekretārs Ivars Svilāns informēja, ka pērn radio neto apgrozījums bija 3 774 771 lats, bet 2001. gadā - 3 530 366 lati. Tādējādi, ja tiktu noslēgts līgums ar tiesas noteikto atlīdzības apmēru, radio par autortiesībām gadā nāktos maksāt nedaudz vairāk par 100 000 latu.

Saskaņā ar autortiesību likumu pusēm ir jāvienojas par tarifiem, pēc kuriem aprēķina summu, kas jāmaksā raidorganizācijām. Saskaņā ar Latvijas Autoru apvienības valdes apstiprinātajiem tarifiem maksājamā atlīdzība ir atkarīga no izmantotās mūzikas daudzuma programmā, raidīšanas ilguma un apraides teritorijas.

News # Dažas jaunas radiostacijas!

Dažas jaunas radiostacijas! Kā viens no jaunumiem ir Integralradio - radiostacija atskaņo noskaņu mūziku dažādām gaumēm un dažādiem ikdienas noskaņojumiem 24 stundas diennaktī. Pārstāvēti tādi mūzikas stili kā acid-jazz, chillout, lounge un deep house dienas stundās, savukārt naktī var klausīties dark ambient, industrial, trance, hipnotic, psychedelic un citu stilu mūziku!

Vēl pie jaunumie m minamas tādas radiostacijas kā radio Plus un Real radio! Tā vien šķiet ka šo radiostaciju mūžs nebūs visai garš, bet tad jau redzēs kā veiksies! Ir arī kāda visai jautra radiostacija Xyu - skaļas dziesmas krievu valodā, jaunākiem par 16 ieteikums neklausīties!

Musicnet - tā sauc jaunu projektiņu, kurš pašlaik dzirdams testa režīmā no 17-23 darbdienās, atskaņojot jaunāko mūziku un dažus hītus no iepriekšējiem gadiem. Cerams, ka drīzumā radiostacija sāks skanēt 24 stundas diennaktī, tad būs arī kāda cerība, ka kāds to klausīsies! Bet pagaidām spiežam te un ievērtējam Musicnet!

Uhh! Vēl viens radio! Hostinga kompānija no.lv piedāvā kaut ko nebijušu Latvijas interneta radio vēsturē - Latviešu deju mūzikas radio! Pagaidām radio skan demo versijā! Spiežam te un ievērtējam!

News # Tagad arī Krievijas labākās radiostacijas!

Tagad ir iespēja klausīties arī Krievijas labākās radiostacijas! Jāatzīst gan, ka to kvalitāte nav no labākajām, bet tie kas nevar iztikt bez Russkoje radio vai Europa plus noteikti izmantos šo iespēju! Drīzumā ir doma arī tur pat ievietot Baltijas valstīs skanošās krievvalodīgās radiostacijas, bet tas pēc kāda laiciņa! Spiežam te un apskatam, kas ir topā Krievijā!

News # Visvairāk klausās Latvijas Radio 2!

Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu kompānijas "Baltic Media Facts" (BMF) apkopotie dati liecina, ka Latvijā visvairāk klausītie ir " Latvijas Radio 2 ", " Latvijas Radio 1 " un " Radio SWH ".
Latvijā 23% aptaujāto klausās "Latvijas Radio 2", 17% klausās "Latvijas Radio 1", "Radio SWH" ir trešā visvairāk klausītā radiostacija Latvijā, kuru klausās 10% Latvijas iedzīvotāju. Savukārt " Latvijas Radio 4 " klausās 9% un " Radio SWH+ " - 7% aptaujāto.

"Radio 100 FM" Latvijā klausās 5% aptaujāto, "Star FM" - 5%, bet "European Hit Radio" - 4%, kam seko "Radio MIX FM" ar 3% klausītāju. Arī "Radio Skonto" Latvijā klausās 3% aptaujāto, "Kristīgo radio" un "Latvijas Radio 3" klausās 1%, un tieši tikpat daudz iedzīvotāju klausās "Radio Nova".Savukārt 12% aptaujāto klausās citas radiostacijas.

BMF veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka rīdzinieki visvairāk iecienījuši radiostaciju "SWH+" un to klausās 16% Rīgas iedzīvotāju. 14% aptaujāto klausās "Latvijas Radio 1", savukārt trešais visiecienītākais rīdzinieku radio ir "Latvijas Radio 4", kam seko "Radio SWH" ar 11% aptaujāto klausītāju un "Radio 100 FM" ar 9% klausītāju.

Otrajā piecniekā atrodas radiostacijas "Latvijas Radio 2" un "Radio Skonto" ar 7% klausītāju, "Radio MIX FM" un "European Hit Radio" klausās 6%, savukārt "Star FM" klausās 5% aptaujāto rīdzinieku. "Radio Nova" Rīgā klausās 2% iedzīvotāju, "Latvijas Radio 3", "SWH Rock", "Kristīgo radio" un "Radio NABA" klausās 1% rīdzinieku, savukārt 2% aptaujāto Rīgas iedzīvotāju klausās citas radiostacijas.

Pētījums tika veikts šā gada pavasarī, laika posmā no 3.februāra līdz 4.maijam, un uz jautājumiem par radio klausīšanos atbildēja 2207 Latvijas iedzīvotāji.Ziemas periodā vismaz vienu reizi nedēļā radio bija klausījušies 84% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 12 līdz 74 gadiem. Lielākā daļa aptaujāto iedzīvotāju - 83% - atzina, ka radio klausās darbdienās, savukārt brīvdienās radio klausās tikai 64% aptaujāto iedzīvotāju.

News # Arī interneta radiostacijas vasarā atpūšas!

Kā zināms Latvijas interneta radiostacijas nepelna, tās balstās uz cilvēku entuziasmu un to īpašnieku līdzekļiem. Tāpēc ļoti bieži gadās tā, ka entuziasms izsīkst un iepriekš tik ļoti iemīļotā radiostacija klusē. Tāds liktenis arī piemeklējis gada sākumā par pirmo licenzēto interneta radiostaciju Latvijā atzīto Online-roller . Radio slēgšana tiek pamatota ar finansiālajām grūtībām, kas piemeklējušas radio veidotājus.

Arī Latvijas klubu interneta radiostacijām patīk vasarā paslinkot. Tā Roxyclub, Nautilus, PupuLounge radiostacijas izskatās, ka vispār ir apklusušas, vienīgi LaRocca radio vēl ir dzirdama, bet protams ne patstāvīgi. Arī ZEKe radio, kas atskaņoja diezgan atšķirīgu mūziku no visām iepriekšminētajām arī ir apklusis. Cerams, ka tā veidotāji pēc iespējas ātrāk tiks galā ar servera problēmām (iespējams arī slinkumu) un atsāks raidīšanu.

Neuztraukties var vienīgi techno, house, acid-jazz, dram'n'bass un līdzīga stila mūzikas piekritēji. Šīs radiostacijas gandrīz patstāvīgi ir dzirdamas un nemainīgi priecē radio klausītājus ar ko jaunu. Ļoti populāra pēdējā laikā ir kļuvis Atmosferix.net radio.

Ja arī Tev ir zināma kāda Latvijas interneta radiostacija, kuru būtu vērts pieminēt, tad droši raksti fmradio@inbox.lv

News # Eirovīzija tuvojas!

Jau sestdien, 24. maijā Eiropu pārņems Eirovīzijas bums! Tie, kuri nevarēs atrasties Skonto hallē vai pie TV ekrāniem, koncertu varēs klausīties arī Latvijas radio I programmā jau no pl.22:00. Interneta lietotāji to var darīt Latvijas radio lapā vai arī no šejienes. Solās būt grandiozs pasākums. Interesanta ir arī Eirovīzijas mājas lapa www.eirovizija.lv .Tur ir atrodama ne tikai aktuālākā informācija par pasākumu, bet arī daudz kas cits- iespēja iepazīties ar dalībniekiem un viņu dziesmām, čats ar citu valstu faniem kā arī ar pašiem konkursa dalībniekiem. Protams ir arī veikals ar Eirovīzijas suvenīriem, totalizators, un vēl šis tas interesants, kas jāapskata Jums pašiem- www.eirovizija.lv

News # Tiesa noraida AKKA/LAA prasību pret Latvijas radio

Rīgas apgabaltiesa noraidīja autortiesību aģentūras AKKA/LAA prasību pret Latvijas Radio par Ls 0,6 miljonu piedziņu radio pārraidīto autoru darbu aizsardzībai un daļēji apmierināja Latvijas Radio pretprasību.
Tiesa apmierināja pretprasības punktu, kas paredz, ka atlīdzība par AKKA/LAA pārstāvēto autoru darbu izmantošanu 2000.gadā un 2001.gadā ir 1,57% no radio gada ieņēmumiem, neskaitot investīciju līdzekļus. Tiesas spriedums 20 dienu laikā ir pārsūdzams. AKKA/LAA pārstāvis Uģis Grūbe pēc tiesas sēdes apstiprināja, ka tiesas lēmumu pārsūdzēs.

Savukārt AKKA/LAA pārstāve Māra Zālīte norādīja, ka ar šo spriedumu vēl nekas nebeidzas un ka tiesas darbi var nonākt arī līdz starptautiskam līmenim.

Tiesa nenoteica, ka AKKA/LAA ir jānoslēdz rakstveida līgums ar radio par aģentūras pārstāvēto autoru darbu izmantošanu, līdz ar to vienošanās par radio maksājamās summas apmēru un divus gadus ilgušās sarunas beidzās bez iznākuma.

Prasība pret radio tiesā iesniegta, prasot atlīdzību par laika periodu no 2000.gada janvāra līdz 2001.gada 31.decembrim. Prasības summa ir 639 782 lati, un šī summa veidojoties no AKKA/LAA noteiktajiem tarifiem dubultā apmērā un likumiskajiem procentiem.

Latvijas Radio iepriekš šo prasību nosaucis par absurdu, norādot, ka tai, cerams, būšot arī pozitīvās puses. Radio konflikts ar AKKA/LAA ilgstot jau gandrīz divus gadus, taču sarunās līdz šim nekas neesot panākts un, iespējams, iejaucoties trešajai pusei - tiesai, risinājums būs taisnīgs un beidzot tiks noskaidrots, kā AKKA/LAA nosaka savus tarifus.

News # Vai kārtējā interneta radiostacija izdzīvos?

Daudz interneta radiostaciju jau bijis. Un ne viena vien vēl būs. Bet daudzām no tām ir viena būtiska iezīme - tās nepastāv īpaši ilgi. Cerams, ka šoreiz tā nebūs ar jauno radiostaciju Disconnect . Radio veidotāji ir apņēmušies raidīt nekomerciālo elektronisko mūziku. Būšot pārstāvēti tādi stili kā drum and bass , tehno, house, electro, acid jazz, dub, experimental u.c.Bet tas viss no 1.marta pl. 21:00. Vislielākais trūkums būs tas, ka radiostacija raidīšot tikai 4 reizes nedēlā, turklāt tikai no 21:00-7:00. Ievērtēsim un tad jau redzēs kā radiostacijai veiksies. Tie, kuri grib zināt vairāk, informāciju var meklēt Disconnect mājaslapā.

Arī jau iepriekš pieminētā TOPradio sāk raidīt internetā. Kā zināms iepriekš TOP radio bija dzirdams Latvijas ētera viļņos, bet pēc nesaskaņām ar valsts institūcijām (lasīt iepriekšējos jaunumus) brīvais jeb pirātiskais radio ir apklusis. Risinot šos sarežģijumus Topradio ir nolēmuši raidīt internetā, piesaistot jaunus klausītājus, un iespējams, atgūstot vecos.

PAPILDINĀTS: Kā informēja Top radio prezidents Ruslans Kulabuhovs radio savu darbību pilnībā nav pārtraucis. Tas ir apklusis Rīgā, bet joprojām ir dzirdams citās Latvijas pilsētās: Aizkrauklē un Jēkabpilī. Internetā radio tagd dzirdams ar Windows Media Player, it kā ir arī webkamera. Vairāk informācijas un iespēja klausīties šo radiostaciju TOPradio mājaslapā.

Tagad arī Capital FM dzirdams šajā lapā.

News # TOP radio pārtrauc raidīšanu

Latvijas brīvais jeb pirātiskais radio TOP ir pārtraucis savu darbību. Darbības pārtraukšanas iemesls ir Valsts elektrosakaru inspekcijas inspektoru vizīte, kuri konfiscēja aparatūru un raidītājus. TOP radio Latvijas ētera viļņos pastāv jau vairāk nekā 7 gadus. Sākumā tas raidīja ar mazu jaudu pakāpeniski to palielinot. Šobrīd TOP radio bija dzirdams visā Rīgā (jāatzīst gan ar traucējumiem atsevīšļos rajonos), kā arī daļā Kurzemes un Zemgales. Kā apgalvo TOP radio vadība viņi cīnīšoties par to, lai arī nekomerciālajam, brīvajam radio Latvijā būtu sava vieta. Kad TOP radio pārtrauca savu darbību 98.5 FM frekvencē , tad tas jau bija dzirdams 99.5 FM, pret ko gan protestēja šīs frekvences bijušie īpašnieki "Bizness & Baltics", kuri iepriekš retranslēja Ruskoje radio. Tas lika TOP radio pamest arī šo frekvenci. Un tā TOP radio jau nav dzirdams kādu laiku. Pašlaik it kā notiekot aktīva darbība, ko veic TOP radio, lai sakārtotu savas attiecības ar valsts institūscijām. Bet tie, kas nevar iztikt bez TOP radio, iesaku klausīties Beļģijas TOP radio ar 96Kb/s ātrumu (te palīdzēs Windows Media Player). Šis radio raida līdzīgu mūziku kā Latvijas TOP radio, bet jāatzīst, ka mūzika ir daudzveidīgāka un arī labāka (mans subjektīvais viedoklis). Starp citu šajos viļņos dzirdama arī Latvijas jaunā zvaigzne Ladybird ar dziesmu Dengerous to me.

News # Latvijā pirmais legālais interneta radio

No 1. janvāra interneta lietotājiem pieejama interneta radiostacija “Online Roller”, kas ir pirmā licencētā (tā ir saņēmusi AKKA/LAA licenci) interneta radiostacija Latvijā.
Radiostaciju izveidojis motociklistu klubs Demons , “Online Roller” paredzēta motociklistu dzīves stila cienītājiem, tāpēc programmā skan galvenokārt klasiskā rokmūzika un blūzs.

Zinot dažādās Internet lietotāju iespējas, Online Roller skan trīs vienādos e-radio kanālos ar dažādiem pieslēguma ātrumiem: 128Kb/s , 64 Kb/s un 48 Kb/s . Latvijas radiostaciju ceļveža lapā radiostaciju var klausīties 128 Kb/s ātrumā sākumlapas augšdaļā vai arī sadaļā pie Interneta radiostacijām, bet ja vēlies klausīties ar mazāku pārraides ātrumu, tad spied uz norādes tepat rakstā.

News # Radio SWH zaudē tiesā AKKA/LAA

Rīgas apgabaltiesa ceturtdien, 18.februārī daļēji apmierināja autortiesību aģentūras AKKA/LAA prasību pret AS "Radio SWH" un no "Radio SWH" piedzina Ls 28 805 kompensāciju par AKKA/LAA pārstāvēto autoru muzikālo darbu izmantošanu triju gadu laikā.
Tiesa apmierināja arī "Radio SWH" pretprasību un uzlika par pienākumu AKKA/LAA noslēgt licences līgumu, nosakot, ka maksājamās atlīdzības apjoms ir 2% no "Radio SWH" ikmēneša neto apgrozījuma, kas atbilst ieņēmumiem no autoru darbu izmantošanas.

Tiesa noteica, ka līgums noslēdzams ar termiņu no 2003.gada 1.janvāra līdz 2005.gada 31.decembrim. AKKA/LAA no "Radio SWH" vēlējās piedzīt vairāk nekā 600 000 latu lielu kompensāciju, kā arī uzlikt par pienākumu aizliegt pārraidīt aģentūras pārstāvēto autoru darbus.

 

 
Copyright © 2002-2022 eradio.lv | All rights reserved | eradio[at]eradio.lv | Palīdzība | Reklāma | Forums