Direct Connect Manuālis Tējkannām
Kas ir Direct Connect un DC++ ?


Uz sākumu

Paskaidrošu terminoloģiju, ar kuru nāksies turpmāk saskarties:
Šāre - tie ir tie faili, kurus tu esi izlicis piedāvājumā citiem jeb nošārējis. Katram ir sava šāre, kuras lielums ir mainīgs un atkarīgs no tā, kas tanī atrodas. Tā ir cietā diska daļa, pa kuru tu esi atļāvis rakāties citiem. Šārē nedrīkst atrasties bērnu porno, zoofīlija, nekrofīlija un tamlīdzīga perga, kā arī šārē nedrīkst būt uzinstalētas programmas.
Hubs - hubs ir serveris, kuram tu pieslēdzies. Servera adreses un noteikumi minēti kaut kur tepat šinī manuālī.
Tējkanna - tas esi tu.
Slots - kanāls pa kuru no tevis velk failus. Jo vairāk slotu atvērti, jo vairāk cilvēku uzreiz var vilkt failus no tevis.

Direct Connect ir programma ar kuras palīdzību cilvēki apmainās ar filmām, mūziku, dokumentiem un tamlīdzīgu drazu. Iespējams, ka tu esi kādreiz lietojis KaZaa failu apmaiņas programmu. Princips ir tas pats, bet ir dažas atšķirības. Iekš DC tu nevis velc failus no "kaut kāda tur keksa Teksasā", bet no konkrēta cilvēka, kura piedāvātos failus (šāri) tu pirms tam esi apskatījis. Pie tam iekš DC tev nav jāuztraucas, ka kāds vilks no tevis failus vai tu pats vilksi failus no ārzemēm, jo, piemēram, Alfa hubā atrodas tikai lietotāji no Latvijas.

Direct Connect pasākumam ir divi klienti jeb divas programmas. DC un DC++. Par DC aizmirsti, tas nav domāts normāliem cilvēkiem, pie tam DC++ daudz biežāk nāk klāt jaunas versijas un uzlabojumi. Tāpēc šeit tiek apskatīts tikai DC++. Lai man nebūtu jāraksta tie divi plusiņi, es turpmāk tekstā rakstīšu vienkārši "DC".

www.eradio.lv