Facebook

Twitter

Draugiem



 
Sākums
Rīgas radio
Interneta radio
Vislatvijas radio
Reģionālais radio
Baltijas radio
Ukrainas radio
Radio reitingi
Online TV
Webkameras
Forums

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


::Diskusijas

Capital FM Jelgava & Dobele 98.0FM
 
Ir parādījies jauns raidītājs ;) Es pat biju pārsteigts ...
Marss @ piektdien, 2014. gada 28. februārī 07:11
Viņi jau sen dabūja to frekvenci priekš Jelgavas.
Var kāds pakomentēt cik tālu šamējais uztverams?
Līdz Bauskai nevelk. FM98.0 ir tikai šņākoņa. Tai pat laikā Krievijas Hitu Radio (Jelgavas frekvence 95.5) skan, ka prieks). Raidītājs laikam kaut kāds nīkulīgs.
misters @ piektdien, 2014. gada 28. februārī 08:44
Man arī signāls ir ļoti vājš un periodiski pa virsu nāk vēl kaut kas, laikam, LRT Opus. Acīmredzot, Capitālam lokāla apraide uz vienu pilsētu. Diemžēl, bet savas ētera intereses lietuvieši aizstāv labāk, nekā mūsējie. Tagad man signāls no Biržiem 98,2 MHz ir gandrīz tāds pats kā 98,3 TOPradio. Protams tas ir tāpēc, ka antena pagriezta uz Lietuvas pusi, bet fakts.
http://failiem.lv/g/jozbquc#i1
Vovanich @ piektdien, 2014. gada 28. februārī 14:03
Man ir aizdoma ka ESD piesmej Capitalu un līdzīgos ar jaudām ..
marss @ piektdien, 2014. gada 28. februārī 15:27
Vovanich no kuras puses tu esi? man interese Baldones novads.
Alex @ sestdien, 2014. gada 1. martā 03:50
Vovanich, skaidrs kāpēc Capitālam iedota tik maza jauda. Lietuvieši ir pacēluši jaudu Biržu raidītājam frekvencē FM 98.2

Man Bauskā arī 98.2 skan, pat ar istabas antenu (agrāk nevarēju vispār uztvert (neliekot āra antenu), kamēr 98.0 tikai šņākoņa.
Lietuviešiem tajā frekvencē skan nevis LRT Opus, bet Marijos radijas.
http://www.marijosradijas.lt/

P.s. Vienkārši Capitāla džeki nemāk biznesu kārtīgi bīdīt. Jāņem piemērs no Ruslana, šamējam tulīt būs savs raidītājs Bauskā, pofig, ka no Iecavas Topradio uztveram lieliskā stereo:)
misters @ sestdien, 2014. gada 1. martā 05:11
Capital FM raidītājs laikam strādā ar 25w jaudu.
misters @ sestdien, 2014. gada 1. martā 05:22
:D manam pat vairāk :D
Pravdina @ sestdien, 2014. gada 1. martā 09:47
Alex, tas ir Ogrē, domāju, ka Baldonē būs gandrīz tas pats.

misters, 98,2 raidītājs tikai nesen tika palaists, jo cik atceros, nesen šajā frekvencē vispār nekāds signāls nebija.

Ir iespaids, ka 98,0 ir ne tikai maza jauda, bet arī mazs augstums, jo 95,5 arī ir neliela jauda (20dBW), bet pateicoties augstumam to dzird pietiekami tālu.
Vovanich @ sestdien, 2014. gada 1. martā 15:28
Laikam 98.0 antena ir novietota kādā pilsētas šķūnītī....:D
Zigmārs @ svētdien, 2014. gada 2. martā 06:27
Diez pēc kādiem kritērijiem ESD nosaka ar kādu jaudu katrs var strādāt. Varam pieņemt, ka tik maza jauda ir tādēļ, lai netraucētu Lietuvas raidītāju FM98.2

Bet tai pat laikā, atceramies, pirms vairākiem gadiem Capitāls raidīja no Iecavas (FM101.0) un noklāja visu Zemgales reģionu, kaut arī blakus uz FM 100.8 bija Lietuvas 1.programma. Tad taču netraucēja viens otram (vismaz publiksajā telpā nekas nebija dzirdams).
misters @ svētdien, 2014. gada 2. martā 07:20
Pārāk daudz uzmanības šai radio parodijai :lol:
pam-param @ svētdien, 2014. gada 2. martā 14:38
kadelj parodija ?
bu bu @ pirmdien, 2014. gada 3. martā 00:24
Jā, 98,2 no Biržai palaists ļoti nesen, konkursu vinnēja tikai pagājušā gada beigās.
Janka @ pirmdien, 2014. gada 3. martā 02:20
misters rakstīja: „... cik tālu šamējais uztverams?...”
Bija man tas gods būt kādā Pārdaugavas guļamrajonā Rīgā, bet tajā Pārdaugavas daļā, kas no Jelgavas ir tā tālāk. Ar klasisku sadzīvē lietojamu uztvērēju un parastu teleskopisko antenu Jelgavas raidītājs bija uztverams, bet ne klausāms.
Līdz manai būdai Vidzemē (no Jelgavas pa gaisu apmēram 100 km) „velk” ar SDR „puļķi”, bet tikai tādā gadījumā, ja antena ir pagriezta uz Jelgavu (dienvidrietumi). Polarizācija vertikāla. Pārāk daudz neeksperimentēju, bet ar ziemeļrietumu virziena antenu ļoti labi skan LRT Opus, savukārt ar rietumu virziena antenu – LRT Opus skan vājāk, bet no Capital FM nav nekādu pazīmju. LRT Opus raidītājs šajā frekvencē gan atrodas pie Kauņas, 267 km attālumā, bet dzirdams ir regulāri. Arī manā pusē KHR 95,5 MHz, neskatoties uz vājo jaudu, skan krietni labāk nekā Capital FM 98,0 MHz.

misters vēlāk rakstīja: „... Lietuviešiem tajā frekvencē skan nevis LRT Opus, bet Marijos radijas...”
Neviens jau neapgalvoja pretējo, tikai Vovanich runāja par citu frekvenci! Uzmanīgāk jālasa, ko kolēģi raksta!

misters vēl vēlāk rakstīja: „...Varam pieņemt, ka tik maza jauda ir tādēļ, lai netraucētu Lietuvas raidītāju FM98.2...”
Neaizmirsīsim arī RS 2 97,8 MHz. No Jelgavas centra līdz Rinkušķiem (98,2 MHz) ir apmēram 79 km, bet līdz RS 2 raidītājam Šauļos (97,8 MHz) apmēram tikpat – kādi +/- 83 km.

Vovanich rakstīja: „... 98,2 raidītājs tikai nesen tika palaists...”
Pirmo reizi šo raidītāju uztvēru 25. janvāra rītā, bet tā kā nebiju šo frekvenci kādu laiku pārbaudījis, domāju, ka tas darbojas ilgāk. Signāls mani bieži sasniedz ar pilnu RDS informāciju, bet šis raidītājs tomēr ir gan jaudīgāks par šīs tēmas varoni Jelgavā, gan arī atrodas mazliet tuvāk. Tajā pašā 25. janvāra rītā pirmo reizi dzirdēju vēl vienu jaunu Marijos Radijas raidītāju 97,7 MHz no Utenas apkārtnes (Naujasodis). Marijos Radijas Zemgales iedzīvotājiem gatavo arī „pārsteigumu” 94,8 MHz, jo drīz šajā frekvencē darbību sāks raidītājs Jonišķos.

Ja jau par Lietuvu, tad pavisam nesen, 26. februārī, pamanīju, ka 87,8 MHz sācis raidīt Classic Rock FM no Viļņas ar ļoti spēcīgu signālu (galu galā 41,0 dBW!). Šajā sakarībā man ir jautājums zinātājiem. Kāds ir šīs stacijas PI kods? Es vienu reizi esmu redzējis C8AI, kas atbilst Lietuvai pēc valstiskās piederības, bet neesmu pārliecināts, vai tieši tāds tas arī ir patiesībā. Te jāpiebilst, ka Classic Rock FM agrāk raidīja 94,9 MHz, un to dzirdēt bija iespējams ekstrēmi reti. Tagad, es pat teiktu, ka var nevis dzirdēt, bet klausīties!

Jau iepriekš pateicos par iespējamo atbildi!

73!
Rolands Strautmalis @ pirmdien, 2014. gada 3. martā 17:33
Roland, Pārbaudīju FM 48.8. Man tur skan kaut kāda stacija, ziņas (cik saklausīju, ļoti liela šņākoņa, slinkums likt bāra antenu) bija krievu valodā. Pieņemu, ka tā ir kaut kāda Lietuvas stacija? Nevaru saklausīt stacijas nosaukumu.
P.s. Blakus frekvencē (FM 94.5) labi dzirdams Riga Radio.
misters @ otrdien, 2014. gada 4. martā 04:40
Tpu, biku sajaucu, nevis FM48.8, bet gan FM94.8
misters @ otrdien, 2014. gada 4. martā 04:42
Nebūs vis, Sandi, Lietuvas stacija šajā gadījumā. Tā ir Raadio 4 - Igaunijas Radio 4. programma no Pērnavas, kas pārsvarā raida krievu valodā.

73!
Rolands Strautmalis @ otrdien, 2014. gada 4. martā 05:04
Roland, tad es pirmo reizi mūžā Bauskā esmu uztvēris igaunijas radiostaciju:)
Biju padomājis, ka tā kaut kāda Lietuvas stacija.
misters @ otrdien, 2014. gada 4. martā 09:18
Marijos Radijas no Jonišķiem 94,8 MHz jau raida, šonakt dzirdēju horizontālā polarizācijā. Tas ir jau trešais šogad atklātais "katoļu balss tavā namā" raidītājs, kura signāls sasniedz arī Latviju. Bet tas vēl nav viss!
Sēlijā vajadzētu parādīties arī signālam no Rokišķiem 105,8 MHz. Varbūt jau ir?

73!
Rolands Strautmalis @ ceturtdien, 2014. gada 13. martā 04:52
Roland - Viesītē Rokiški skan diezgan sūdīgi, tāpēc pateikt pagaidām nevarēšu.
98,2 gan ļoti spēcīgs. Varbūt zini cik viņam jauda? LRT Radijas 100,8 līmenī?
Janka @ ceturtdien, 2014. gada 13. martā 10:29
Daini, nē mazāk, bet vairāk kā LRT Klasika raidītājam 87,5 MHz.

87,5 - 1,32 kW ERP
98,2 - 1,86 kW ERP
100,8 - 4,9 kW ERP

73!
Rolands Strautmalis @ otrdien, 2014. gada 29. aprīlī 03:39
Lapa: 1
Pievieno savu komentāru
Vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Ievadi tekstu
 

 

 
Copyright © 2002-2024 eradio.lv | All rights reserved | eradio[at]eradio.lv | Palīdzība | Forums